Ocena wątku:
Jakość usług w ASO
06-12-2014, 23:59
Post: #31
RE: Jakość usług w ASO
Nie pracuje jako mechanik. Rozumiem że ci koledzy nie miewają reklamacji, poprostu 100% powodzenia. Żadnych spraw i procesów.
Tak mi się przypomniało apropo wpadek u kolegi w pracy jest tablica i napis 156 dzień bez wypadku.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

07-12-2014, 01:38
Post: #32
RE: Jakość usług w ASO
(04-12-2014 22:39)wesol napisał(a):  Tak ale ile tam maja placone w innych krajach a ile unas?

Unas turbona kosztuje 2-3-4 tys zl a wymiana 300-500 zl. W Norwegi gdzie kolega pracuje ( i mnie namawial na prace tam) ma tak: Turbo kosztuje 2-3-4 tys zl ( juz nanasze przeliczajac) wymiana okolo 3 tys zl. Dlatego tam nikt nie bawi sie w jakies dlubania tylko sie wymienia na nowe czesci. Tak to rozumiem pracowac.

Powiem ci wesol jak jest w norwegii , to sie nazywa FUSZERA za WIELKĄ KASĘ. Niektórzy moi znajomi jeżdzą do ASO tylko po to aby mieć pieczątkę z ASO bo tam ma znaczenie przy sprzedarzy auta. Problem jest w tym że nawet dobrze filtra po zmianie oleju nie umieją dokręcić. Kolega pojechał na zmianę a4 to rano mial staw oleju w garażu rano. Ja sam dwa razy jedziłem na geometrię bo mi ciule urwali osłony na kolumnie kierowniczej, i słyszę takie podobne historie bardzo często.Miłem okazję tam dostać pracę ale na samą myśl jaka reputację maja to wybrałem trasy pasażerskie dalekobieżne jako kierowca. Praca odpowiedzialna ale to moja druga pasja . Po pewnym czasie byłbyś tak jak i oni tylk za więlksze pieniądze. Pozdro

Ps. Mam nadzieje że w moim Volvo 9700hd carus 6x2 robią wszystko tak jak trzeba.
07-12-2014, 02:24
Post: #33
RE: Jakość usług w ASO
Aż zbladłem jak to przeczytałem.
Nie zganiajcie winy na system. Toż to my ( zwykli ludzie) go tworzymy. Jak ktoś sobie tak pozwala to tak później ma. Szefy Tongue to widzą i to wykorzystują. Pretensję miejcie tylko do siebie. Ja też mam rodzinę, ale mam też swoje granice.
Według mnie, nie ważne czy ktoś jest mechanikiem czy programistą, kierowcą, inżynierem czy kimkolwiek innym. Jak już coś się robi to (według mnie) trzeba to robić dobrze i dokładnie.

@wesol - Co masz do związków zawodowych?

Ale jesteśmy tu by sobie pomagać czy się kłócić?
07-12-2014, 10:28
Post: #34
RE: Jakość usług w ASO
Wszystko analizujecie słowo po słowie, łapiecie się wzajemnie za słówka, ale nikt nie dopytał o konkretny przebieg procesu wymiany, dopiero na którejś tam stronie wyszło, że wesol płyn odciągał ze zbiorniczka i zalewał nowy. Skoro odciągał płyn tylko ze zbiorniczka, który jest wysoko w układzie, to w przewodach ten płyn dalej jest, więc nie zapowietrzy się. Dolał do stanu i tyle. A jedziecie się już 4 stronę. Rozumiem, gdyby układ był pusty, wymieniany był przewód, ściagany zacisk czy cokolwiek, gdzie faktycznie mogłyby się zapowietrzyć to nie ma nawet dyskusji. Ja u siebie nawet nie wymieniam płynu hamulcowego. Po kilku odpowietrzeniach mam przepompowany nowy płyn do układu.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
07-12-2014, 11:14
Post: #35
RE: Jakość usług w ASO
tak dokladnie. nie ma zagrozenia. poprostu brak drugiej osoby sprawial ze trzeba sobie bylo jakos dawac rade. jakby byl sprzet do odciagania to by mozna bylo auto podniesc do gory i samemu odpowietrzyc z odciagnieciem starego plynu a tak to co odkrecac kola, wolac kolege i odpowietrzac?? A kto ci przyjdzie jak kazdy zarobiony. Zreszta tam wiecznie nie bylo sprzetu. Rozpieraczy do robienia geometrii nie bylo wiekszych jak na kola 16 cali. Troszke malo jak ktos przyjechal na 17 czy 18. Kiedys opowiadal na zlotach jak wychodzilem w opla- dwie siaty i plecak pelen narzedzi swoich jakei naznosilem przez ten czas.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-12-2014, 14:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2014 14:21 przez daneczek76.)
Post: #36
RE: Jakość usług w ASO
(07-12-2014 02:24)Fred napisał(a):  Aż zbladłem jak to przeczytałem.
Nie zganiajcie winy na system. Toż to my ( zwykli ludzie) go tworzymy. Jak ktoś sobie tak pozwala to tak później ma. Szefy Tongue to widzą i to wykorzystują. Pretensję miejcie tylko do siebie. Ja też mam rodzinę, ale mam też swoje granice.
Według mnie, nie ważne czy ktoś jest mechanikiem czy programistą, kierowcą, inżynierem czy kimkolwiek innym. Jak już coś się robi to (według mnie) trzeba to robić dobrze i dokładnie.

@wesol - Co masz do związków zawodowych?

Ale jesteśmy tu by sobie pomagać czy się kłócić?
W myśl zasady - Chcesz zmieniać świat znaczni od siebie

(06-12-2014 23:59)wesol napisał(a):  Nie pracuje jako mechanik. Rozumiem że ci koledzy nie miewają reklamacji, poprostu 100% powodzenia. Żadnych spraw i procesów.
Tak mi się przypomniało apropo wpadek u kolegi w pracy jest tablica i napis 156 dzień bez wypadku.

Właśnie ostatnio znimi rozmawiałem , Po Pierwsze powiedzilei jak by co są ubezpiecznie i zdarza sie powiedzieli, ale powiem Ci że bardzo rzadko jak coś robisz dobrze i uzywaja części renomowanych to naprawdę rzadko się zdarza . Mówili że to rzadkość najczęściej wina wadliwych części co załatwiają po zrobieniu protokołu z dostawcą/dystrybutorem części. Po drugie przy takim przerobie jak mają może się zdarzyć ale to jest wliczone/ wkalkulowane w prace.

I wieże bo ja prywatnie naprawiam w dużych ilościach sprzęt komputerowy / laptopy i z mojej winy jeszcze nie zdarzyło mi się coś zrąbać no może raz zaczepiłem o bluzkę klawiaturę laptopa i wyrwałem klawisz.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
07-12-2014, 14:36
Post: #37
RE: Jakość usług w ASO
ale nikogo nie zabileś klawiatura jeszcze. Żadnego dzieciaka nie osierociłeś?? Bo ja też mam czyste konto jakby co.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-12-2014, 14:58
Post: #38
RE: Jakość usług w ASO
Panowie koniec kłótni. Zamykamy wątek bo te kłótnie i tak do niczego nie doprowadzą
07-12-2014, 18:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2014 18:55 przez smok_wawelski.)
Post: #39
RE: Jakość usług w ASO
Scrappy - zaznaczyłem to wyraźnie tłumacząc właśnie w moim poście powyżej że temat wynika z pierwszego postu @wesola, zacytowałem też oba posty - czy nie sądzisz że pierwszy post mógł dawać do myślenia inaczej ?
(06-12-2014 20:10)smok_wawelski napisał(a):  .... Sorry ale przeczysz oczywistym faktom które widać w Twoich postach - jeśli napisałbyś tak od razu to też pewnie dyskutowalibyśmy inaczej - czyli w kategoriach fuszerki i druciarstwa za ciężkie pieniądze a nie KK
miałem na myśli to iż w 2-gim poście @wesol opisał jak to wykonywał i dopiero z tego 2-go postu można wnioskować że nie następowało zapowietrzenie układu hamulcowego.

Zatem może to też właśnie dla nas wszystkich wnioski żeby sprawy opisywać dokładniej od razu i unikać niedomówień - wg mnie to nie jest tak że ktoś może pisać niejasno i chaotycznie a tylko my się mamy dopytywać i ponosić winę za niedopytanie, owszem uważam też że korona z głowy nie spadnie jak się o coś dopytamy aby nie wyciągać pochopnych wniosków - ale wybacz wszyscy znamy styl pisania @wesola w co drugim poście trzeba by się dopytywać - myślę że złote rozwiązanie leży gdzieś pośrodku Smile.

Sebastian - wątek jest jeszcze świeży być może ktoś będzie się chciał jeszcze wypowiedzieć, ostatnio też pojawiały się sensowne mądre wypowiedzi - myślę że zamknięcie byłoby przedwczesne.

Ponieważ zaczynają się trochę niefajne dyskusję w tonie kłótni - prośba do kolegów o kulturalne dyskutowanie popierane rzeczowymi argumentami. W kontekście tego co napisałem w tym poście powyżej sugeruję wyrażajmy się ściśle i jasno unikając skrótów myślowych i niedomówień, tak też określa zasady dyskusji regul. forum.

Bardzo dobrze Fred napisał: "Ale jesteśmy tu by sobie pomagać czy się kłócić?"

Moja propozycja - pozostawmy wybór o zamknięciu Krzyśkowi empoli71 - jako autorowi wątku, wątek jest Jego i myślę że chciałby się może na koniec jeszcze tu wypowiedzieć - poza tym głupio by było jakby mod moda moderował i zamykał mu wątki Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
19-12-2014, 09:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 17:40 przez moherydz.)
Post: #40
RE: Jakość usług w ASO
Nie wiem jakie plukanki chce stoswac staszek ale ja nei slyszalem by ktokolwiek cos takiego robil. Jesli juz to plukaniem jest t ze sie zalewa nowy plyn i jak sie odciaga stary z odpwoietrznikow odsysarka z kazdego kola to juz jest przeplukany. Tak mozna owszem robic w nieskonczonosc czyli mozna zalewac świeżego od gory do zbiorniczka i odciagac odpowietrznikami. Sensu jako takiego nie ma bo to nic juz nie zmieni.
Tak samo jak sie sklada zacisk hamulcowy, mam tu na mysli wymiane uszczlek na tloczku to tez sie smaruje plynem hamulcowym. LEpiej nie lac zadnych innych preparatów do ukladu hamulcowego poza plynem hamulcowym.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name