Ocena wątku:
Jakość usług w ASO
04-12-2014, 22:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2014 04:02 przez smok_wawelski.)
Post: #1
Jakość usług w ASO
Aby nie robić OT w wątku o płynie hamulcowym postanowiłem napisac ten wątęk i w nim ustosunkować sie do wypowiedzi kolegi wesoła.
(04-12-2014 18:37)wesol napisał(a):  ........
Teraz wam powiem jak siw w ASO wymienei plyny ahmulcowe. Jelsi ktos mysli ze sie ktos tam paluje i po odciagnieciu starego plynu i zalaniu nowego ktos tam jeszcze w kazdym kole przepompowuje to powdzenia życze w takim mysleniu. Wymienilem tego plynu z pol beczki a moze z 5 razy odpowietrzniki ruszalem.
Mój post
(04-12-2014 20:27)empoli71 napisał(a):  Przepraszam za OT ale nie wytrzymałem Takie oświadczenie pracownika serwisu jest skandaliczne nie ważne czy ty tam pracujesz czy pracowałeś ale dla mnie jest to jednoznaczne olewanie klienta i pewnych zasad jeżeli tak podchodzisz do swojej pracy to brak słów
Odpowiedz kolegi wesoła
(04-12-2014 21:14)wesol napisał(a):  ......
Wiesz empoli ale ja tam placone nie mam za zrobiene jednego auta w ciagu dnia tylko od przerobu wiec sprawa jest jasna. Poza tym przychodzi ci kierownik i pyt kiedy konczysz bo jest auto jeszcze do zrobienia.
Jeżeli to jest standard pracy Aso to dla mnie jest to druciarstwo w czystej postaci i napewno nie zostawił bym mojego samochodu tam do naprawy.Takie postępowanie przy układzie hamulcowym to jakaś kpina i pachnie kryminałem ty pracując przy samochodzie bierzesz odpowiedzialnośc za jakość naprawy Nie mogę sie wypowiadać o jakości napraw w Polskich Aso nie miałem okazji naprawiać samochodu w krajowym Aso.Natomiast byłem klientem Aso Vw we Włoszech i tam klient może przyglądąć się pracy mechaników{część serwisowa jest przeszklona i klient w poczekalni wszystko widzi}. Nie ma przerobu tylko praca wykonywana jest na podstawie roboczogodzin na daną czynność jest przeznaczony określony czas i na tej podstawie jest wystawiony rachunek plus części



Reklama

04-12-2014, 22:39
Post: #2
RE: Jakość usług w ASO
Tak ale ile tam maja placone w innych krajach a ile unas. Robilem w drugim w Polsce aso opla. Drugi bo pierwszy byl w W-wie a drugi otworzyl koziol w nowogardzie i potem oddzial w Szczecinie. To zadne druciarstwo. Jelsi myslisz ze sa tam wszlkieniebezdne narzedzia to sie mylisz. Tam nie ma wielu podstawowych sprzetów. Skoro ja mialme tam podstawy 1800 na ręke to od przerobu mialem kolejne 100 1500 czasem wiecej to jak myslisz od tego ze siedzialem i nic nie robilem czy od tego co tma robilem. Mowi sie ze roboczogodzona mechanika albo elektryka to chyba 60 zl albo dzis nawet juz cos kolo 100 zl. CO powie klient jak ja zaczne szukac w kompie w TISie schematow potem sprawdzac instalacje i szukac gdz ejest mozliwa pryzczyna. Bite 3-4 godziny czasem w trudnych przypadkach po kilka dni. I co ma zaplacis 400 zl albo kila tys??

Unas turbona kosztuje 2-3-4 tys zl a wymiana 300-500 zl. W Norwegi gdzie kolega pracuje ( i mnie namawial na prace tam) ma tak: Turbo kosztuje 2-3-4 tys zl ( juz nanasze przeliczajac) wymiana okolo 3 tys zl. Dlatego tam nikt nie bawi sie w jakies dlubania tylko sie wymienia na nowe czesci. Tak to rozumiem pracowac. A ja musialem na 20 tys zrobic zysku by dodatkowo do podstawy wypracowac sobie premie 1500 zl. Dzieki wielkie. Popracuj jako mechanik to pogadamy czy bedziesz to robil bo to lubisz czy po to by wyżywic siebie i rodzine. Ja nie mam czasu na zabawy bo mam syna i nie bede sie zastanawial i szesnascie razy odpowietrzal hamulce pół dnia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-12-2014, 22:56
Post: #3
RE: Jakość usług w ASO
(04-12-2014 22:39)wesol napisał(a):  Ja nie mam czasu na zabawy bo mam syna i nie bede sie zastanawial i szesnascie razy odpowietrzal hamulce pół dnia.
To radzę się zastanowić bo masz rodzinę nie życze ci tego ale jak coś pojdzie nie tak i dojdzie do wypadku bo nie odpowietrzyłeś hamulców to możesz jej długo nie zobaczyć pomyśl o tym.Jak w tym wypadku jakość napraw tłumaczysz płacą to nie ma sensu dyskutowac



04-12-2014, 22:59
Post: #4
RE: Jakość usług w ASO
Popracuj jako mechanik to pogadamy tak to jalowa dyskusja jak nie wiesz o czym piszesz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-12-2014, 23:06
Post: #5
RE: Jakość usług w ASO
Kolego nie pracuje jako mechanik ale jezdze samochodem i jezeli mechanik który naprawia samochody pisze że nie odpowietrzy hamulców bo nie ma czasu to co mogę pomyślec o takim mechaniku?Tego nie napisze bo nie nadaje się publicznej wiadomości.DUŻO SZCZĘŚCIA ci życzę



04-12-2014, 23:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2014 23:16 przez daneczek76.)
Post: #6
RE: Jakość usług w ASO
Wesol nie wazne ile mam płacone jesli podejmuję sie pracy to wykonuje ja najlepiej jak umie i z najlepsza wiedza jaka posiadam .koniec kropka.............

Teraz juz w polsce w ASO mozesz takze stac przy aucie nie ma problemu twój samochód i masz prawo lub sa serwisy gdzie jest wielka szyba przy danym stanowisku i mozna to podgladać co robia przy twoim aucie.
Dla mnie takie postepowanie to druciarstwo , nie uczciwość i jaki kolwiek brak profesjonalizmu.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
04-12-2014, 23:31
Post: #7
RE: Jakość usług w ASO
To popracowalibyscie moze dwa dni. Wiecej wam nie daje. Tyle odemnie. To nie jest wybór mechanika to wymóg i tyle. Za opalanie sie nie jest placone a za robote. Winic możecie Tuska albo kogos innego za taki stan reczy. Rozumiem ze tez wszystko naprawiacei tak ksazkowo i nic nei drutujecie nie wymieniacie podzespolow tylko wymieniacei cale elementy na nowe. Czy znowu beda jakies akcje po swojemu bo tak jak uwazam ze tka jest dobrze itd??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-12-2014, 23:48
Post: #8
RE: Jakość usług w ASO
Wyobraż sobie że nie drutuje i nie wymieniam podzespołów tylko całe elementy na nowe.Bo jeżdzi ze mna moja rodzina i szanuje innych na drodzę No i ja ci daje 1 dzień pracy ze mną bo ja mam tęż pracę w której odpowiadam za zdrowie i życie ludzi i tutaj druciarstwa się nie toleruje



05-12-2014, 00:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2014 00:01 przez marcyb3.)
Post: #9
RE: Jakość usług w ASO
koledzy proszę pisać bez błędów bo naprawdę ciężko się czyta to co piszecie



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
05-12-2014, 00:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2014 00:16 przez daneczek76.)
Post: #10
RE: Jakość usług w ASO
Wesol Nie odwracaj kota ogonem my piszemy od dokładnosci i dobrze wykonywaniu pracy a nie opierniczaniu sie za przeproszeniem czy jak to nazywasz opalaniu.

Ja czy naprawiam coś komuś za darmo czy za kase robie to tak samo dobrze.

Jest takie powiedzenie jesli ktoś w drobnych rzeczach jest dobry to i w dużych bedzie.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name