Ocena wątku:
Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
07-01-2016, 15:49
Post: #31
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
wierz mi albo i nie ze mam w golfie suba takiego od kina domowego. Kiedys na zlocie na chociwlu przyjechalem golfem zamiast sharanem i chlopaki ogladali co i jak ale pewnie pamietac nie bedą. Subek raczej nie jest duzy ale sam glosnik jest w srodku zamkniety i niewidoczny. Ze specyfikacji wynika ze jest to glosnik jedynie 11 albo 12 cm. Jednakz e o duzym wychyleniu membrany. Czysto niskotonowy. Zadne tam srednio-niskotonowe itp. Daje snaprawde dosc niskim basem i zero charczenia itp spraw. Nie jest to jakis subik z zestawu taniego za 400 zl czy cos w tym stylu. To pochodna zestawu kina domowego Revoxa. Naprawde dysponuje dosc znikomą moca bo albo 40 albo 60 wat( nie pamietam) jednakze daje naprawde super. W srodku jak podkrece to naprawde fajnie daje po uszach. Mysle ze budujac nawet wlasnorecznie jakis subik w to miejsce co podajesz i tylko z glosnikiem nawet 16 cm ale z prawdziwego zdarzenia nie wiem moze cos z VIFy itp to mozna by zrobic naprawde fajnie grajacy zestaw niskotonowy. Warunek tez taki zeby zasilac go oczewiscie z osobnego wzmaka najlepiej jakby jeszcze jednostka sterujaca miala wyjscie sygnalowe juz na suba. Ja mam w sharanie cos podobnego tyle ze wzmak seidzi pod siedzeniem pasazera a w bagazniku jest taka sobie tuba jeszcze od żony dostalem kiedyś. Nie jest to jakis wytwór niewiadomo jaki ale jakos to gra. Naprawde nie z wielkosci rzecz wynika i jak mowi przyslowie: "słoń duży jest a wolniej bzyka od królika".

Tak nawiasem mowiac mam tez pare glosnikow bardzo fajnych z dosc wysokiej półki jakosciowej srednio-niskotonowe firmy takiej moze nie za bardzo zaslyszanej ale to zalezy od kregów gdzi eco i jak. Firma Wharfedale ale mambrany z kewlaru sa- bardoz przyjemny dziwek bo srednie tony sa wg mnie idealne a i basikiem tez odrobine dają. Tyle ze glebokosci montazu nie pozwala mi na zainstalowanie ich w fabryczne miejsca. Trzeba by przerabiac tapicere drzwi, dystanse no i wstydem by bylo nie wytlumic wtedy a moze i kable dac inne. Wiec jakos temat odpuściłem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: grzeczny_52
Reklama

07-01-2016, 17:06
Post: #32
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
@wesol.
No to ziarno żeś zasiał w sercu moim Big Grin
Myślę, że temat wyczerpany i wszelkie obawy rozwiane.
Innymi słowy -> ustaliłem cel na najbliższe miesiące... bo wiadomo, koszta spełnienia swojej zachcianki znacznie wzrosły ze względu na ryzyko uszkodzenia spinek(Tongue) mocujących boczki drzwi i udatnego wkomponowania głośnika niskotonowego w miejscu tylnego schowka.
Dam znać, nie za szybko rzecz jasna, jak się sprawy mają...

Jeszcze raz dziękuję.



Pozdrawiam, Darek.
07-01-2016, 21:11
Post: #33
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
(04-01-2016 14:41)wesol napisał(a):  Nie da sie na trabce zaszeptac ze tak powiem.

Poezja! Smile
07-01-2016, 21:45
Post: #34
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Szkoda że nikt nie odpisał na temat głośników (za pewne dla was zbyt banalne pytanie). Wczoraj pooglądałem jeszcze raz to miejsce gdzie chciałem wstawić suba i doszedłem do wniosku że tam się nie zmieści więc postanowiłem że odpuszczę póki co ten temat suba. W zamian przyjdzie wyciszenie dżwi oraz nowe głośniki i zapewne wzmacniacz. Pytanie do was w jakiej kolejności najlepiej wykonać te czynności? Oczywiście dżwi na sam początek później wzmacniacz czy głośniki? Podpowiecie w jaki sprzęt inwestować? Warto te Excursion SHX-6C czy jeszcze lepiej coś dołożyć i zainwestować w coś "lepszego". Jeśli te to jaki wzmacniacz do nich szykować?
08-01-2016, 00:06
Post: #35
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
No to trochę praktyki z nutą teorii:

- nie ma za bardzo możliwości zastąpienia woofera sub'em i odwrotnie.
To są dwa różne głośniki stworzone do dwóch różnych zadań.
Każdy głośnik ma własne pasmo przenoszenia - czyli częstotliwości które jest w stanie w sposób poprawny odtworzyć. Jasne, że można drzwi zrobić tak, że będzie odczucie, że sub nam nie potrzebny - hmm.. ale do czasu gdy go nie podłączymy - bo w drugą stronę jego brak jest bolesny Smile
Sub ma uzupełnić to czego woofery nie mają szans poprawnie zagrać.
Jak ktoś lubi dominantę basu, może sobie założyć odpowiedni środek do bagażnika, pominąć przód i jest super - ale nie ma mowy o jakiejkolwiek spójności czy synergii.
- w przypadku CA woofer dobiera się do warunków w jakich ma grać, każdy z nich ma swoje parametry które sugerują do czego jest przeznaczony i gdzie ma szanse poprawnie grać. Jak założymy w pełne drzwi woofery przeznaczone do małej kubatury to nie spodziewajmy się grania dołem czy "kick'a" - bo się nie doczekamy.
Drzwi w Sharanie są baardzo duże i żeby je zrobić na naprawdę dobrym poziomie potrzebne są stosowne do tego zabiegi - komory albo zmiana kubatury drzwi - jedno i drugie jest kosztowne i czasochłonne.
Jasne że można wykonać mniejszy zakres prac i zdecydowanie poprawić fabrykę - o tym już pisałem wcześniej - wytłumić, porządnie obsadzić woofer i zamknąć drzwi,

- co do sub'a w boczek - można i ma to sens - wejdzie nawet 12"
Ale nie spodziewaj się że zamkniesz sobie potem schowek tą fabryczną zaślepką. Trzeba zrobić obudowę z żywicy z frontem z mdf - jak? jest od groma filmów na YT - można podpatrzeć.
10" powinno się prawie zrównać z oczkiem, 12" będzie nieco wysuniętę do środka auta ale i tak fajnie może to wygladać.
Jeśli nie to sugeruję zrobić klasyczną skrzynkę na szybkozłączkach - demontuje się ją szybciej niż fotel.

Kolejność może być taka jak podałeś - ale dobrze byłoby mieć jakiś plan - wiedzieć gdzie ten wzmacniacz ma być zamontowany, gdzie ma być sub a robiąc drzwi położyć instalację.
To jakie głośniki to też kwestia tego jaki chcesz mieć poziom docelowy - bo założyć głośniki lepsze ma sens wówczas kiedy reszta systemu będzie na podobnym poziomie. Każdy system zagra tak jak jego najsłabszy element.

Warto byłoby podjechać do kogoś kto ma system założony - już pomijając markę samochodu - i posłuchać - łatwiej wówczas określić co chcemy osiągnąć.



 Thanks given by: grzeczny_52
08-01-2016, 14:38
Post: #36
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Takie klimaty słucham w moim Sharanie:
https://www.youtube.com/watch?v=JOLbwwmJN50

Dlatego muszę mieć odpowiednie "studio" w aucie... a tak się składa, że obecne radio padło - tuner FM - i muszę coś z tym zrobić... a przy okazji zmodernizować wnętrze na tyle, aby cieszyć ucho odpowiednim jakościowo dźwiękiem.
Oczywiście nie mam zamiaru wydawać zbyt dużej sumy, nie jestem bogaczem, ale coś tam małego muszę zaplanowaćShy



Pozdrawiam, Darek.
09-01-2016, 22:00
Post: #37
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Wielkie dzięki Osiah za odpowiedź.
Jedynym elementem jakim chce pozostawić jest radio, więc przyjmijmy to za najsłabszy punkt mojego CA. W linku radio które niedawno dostałem w prezęcie:
http://www.ebay.de/itm/151896450328?_trk...EBIDX%3AIT

Wygłuszenie dżwi planuję alubutylem a jak to zrobić dopiero czytam i szukam po sieci żeby było dobrze zrobione. Następnym krokiem będą wofery w dżwiach tylko nie wiem na co się zdecydować a nie mam możliwości posłuchania różnych systemów no chyba że MediaMarkt ale tam jest jedno obok drugiego więc też nie usłyszy się tego co by się chciało. Wzmacniacz planuję dobrać do reszty z możliwością podpięcia Suba lub dokupienia drugiego do Suba (przyszłościowo). Wzmacniacz miał by zająć miejsce pod siedzeniem pasażera a co do Suba to nie mam pojęcia póki co, na to przyjdzie jeszcze czas. Póki co chce się skupić na wyciszeniu i woferach w dżwiach i w niedalekiej przyszłości wzmacniacz.

Ogólnie dążę do wydobycia czystego i wmiarę wyraźnego pełnego brzmienia. Muzyka którą słucham jest różna od Disco Polo do Rocka, Metalu itp. Nie słucham techno i techno pochodnej muzyki.

Doradzicie coś?
19-01-2016, 22:43
Post: #38
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Nie wiem, czy widzieliście ten produkt:
http://www.sklep.caraudioteam.pl/vw-shar...-1958.html
Zapodaję link odnośnie poruszania problemu subwoofera w wersji niewidocznej dla przestrzeni ładunkowej Sharana.
Ciekawy - chociaż na moje oko cena przesadzona - produkt, który przy odrobinie cierpliwości jest do zrobienia w domowym zaciszu.



Pozdrawiam, Darek.
20-01-2016, 10:08
Post: #39
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Widzieliście Smile
To całe 8 litrów brutto - w samochodzie o takiej kubaturze ilość tego basu nie powali na kolana.
Wlałbym lepić z żywicy.



20-01-2016, 11:37
Post: #40
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Osiach a jak się nakładzie tej włókniny itp to lepiej nie jest. To jakby sztucznie zwiększa pojemność. Oczewiscie obudowa zamknięta super szczelna a front musi być bardzo mocny i sztywny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośniki z tyłu Sharan 2011 koleś 6 2,709 26-03-2021 22:16
Ostatni post: koleś
  Jakie głośniki krzys-k2 6 1,786 22-05-2020 22:20
Ostatni post: trzewik
  Głośniki Sharan - wymiana, demontaż boczków/maskownic Arturo_Sharan_Family 36 32,382 11-02-2019 22:17
Ostatni post: tzr123
  jakie głośniki (wymiana) gumis252 6 2,033 26-08-2018 21:13
Ostatni post: gumis252
  Nowe głośniki !!! Jakie wybrać? KarDob 10 3,835 27-12-2017 21:44
Ostatni post: grzeczny_52
  jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy sebamixx 16 7,314 06-11-2017 15:23
Ostatni post: kalamb
  Sharan MK1 jakie MFD kupić??? Kamillo 1 1,933 19-09-2015 21:28
Ostatni post: Scrappy
  Jakie radio? wiciux6 81 63,714 05-05-2015 14:35
Ostatni post: mirekwalczyk
  Rdaio Sound 2 działa, a wszystkie głośniki nei działają, w czym problem ? Extremis 2 1,909 07-03-2015 22:36
Ostatni post: Extremis
  Jakie fabryczne radio do mk1? kmach77 20 11,276 26-12-2014 14:11
Ostatni post: pawcio

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name