Ocena wątku:
Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
24-07-2015, 06:56
Post: #21
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
(24-07-2015 00:07)robertkol napisał(a):  
(23-07-2015 13:09)manieeek14 napisał(a):  
(12-06-2015 22:30)robertkol napisał(a):  Jestem po modernizacji audio w swoim aucie, wytłumiłem wszystkie drzwi matami butylowymi STP, na boczki poszła pianka kauczukowa, głośniki przód AudioSystem MX165de, tył Hertz DSK 165 (pozostałość po Golfie), wzmacniacz 4-kanałowy Crunch 1000.4, a rodio, moim zdaniem przepiękne brzmienie, Pioneer DEH 1600UBB. Dźwięk bardzo czysty, dynamiczny, sprawia przyjemność, jednak jestem zwolennikiem basu i brakuje mi suba. Zastosowałem dystanse 12mm, ale rzeźbiłem boczki. Służę radami Smile

Kolego gdzie zamontowałes wzmaczniacz,masz jakies fotki z tego montażu?

Wzmacniacz zamontowałem pod przednim fotelem pasażera, po małej "obróbce auta" wszedł niemal idealnie. Jest dostęp i na co dzień niewidoczny. Zdjęcia mam z wygłuszania, samego montażu wzmacniacza nie mam, ale mogę zrobić jak teraz jest.
Jesli nie sprawi Ci to klopotu mozesz pochwalic sie zdjeciami kolego.
Reklama

03-01-2016, 22:11
Post: #22
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Witam wszystkich.
Zamontował ktoś z was już te głośniczki polecane przez kolege Osiah? Jak sprawa wzgląda z kablami fabryczne starczają czy wymieniać na grubsze? Warto dokładać do głośników Excursion ShX-6C ? Zadaje dużo pytań bo jestem naprawdę ciemny jeśli chodzi o caraudio, ale chcę coś zbudować w mojej galaktyce co będzie lepiej grać niż serja. W przyszłości planuję również dokupienie wzmacniacza (pod fotel) oraz jakiegoś niewielkiego Suba tylko jeszcze nie wiem co i jak technicznie ma wyglądać, jednak chcę go umiejscowić pod kokpitem w środkowej części (między mieszkiem a kokpitem) Plan to przebudowanie tego plastiku tak żeby stowżyć trochę miejsca do Suba. Doradzicie coś w jaki sprzęt się pchać oraz jakiś linki do interesujących wątków/stron. W zamian za pomoc postaram się zrobić fotoreportaż z całej przebudowy Smile
Pozdrawiam
04-01-2016, 13:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2016 13:39 przez grzeczny_52.)
Post: #23
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Mam dwa "proste" pytania, które chętnie dorzucę.

1). Jak rozumieć parametr określany jako -> skuteczność (W/m) podawana w dB?

Czy chodzi o to, że głośnik będzie niejako fizycznie (odsłuch) głośniejszy przy parametrze np. 91db od tego, który posiada 89dB przy tych samych ustawieniach radia czy też wzmacniacza?
I czy przypadkiem ten o 91dB nie będzie uwypuklał średniego zakresu pasma i powodował tzw. desko-podobny dźwięk przy raczej słabym poziomie basów, a ten o parametrze 89dB będzie wręcz odwrotnie i będzie pieścił uszy pełnym pasmem pasażerów z nieco niższym poziomem głośności?

2). Głośnik współosiowy -> jego podłączenie do fabrycznych końcówek w drzwiach będzie kolidowało ze zwrotnicami (@wesol wspominał coś o kondensatorze) zasilającymi głośniki wysoko tonowe jeżeli podłączyć współosiowe w miejscu tych standardowych?

Bo tak na oko chyba nie powinno kolidować. Natomiast nie jestem pewny co do przesunięć fazowych na pozostawionych starych "gwizdkach". Czy mogą zafałszować wydawany przez nie dźwięk czy raczej nie zafałszują?



Pozdrawiam, Darek.
04-01-2016, 14:41
Post: #24
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
skutecznosc to skutecnosc. Inaczje mozna powiedziec ze to glosność. Czyli na tych samych nastawach glosnosci czy to radia czy to wzmacniacza bedzie taki zestaw gral glosniej. Waty to nei glosnosc. to jakby wypelnienie czyli do naglosnienia pokoju wystaryczy powierzmy X watow a do naglosnienia sali gimnastycznej juz 20 razy X. I w jednym i w drugim pomieszczeniu bedzie tak samo glosno. Jeszcze powiem tak: odsluchiwalem wiele zestawow kolumienek domowych i zasilalism je wzmacniaczami o mocach i po 1000 wat jak i po 18 tylko watów. I w jednym i w drugim przypadku glosnosc byla taka sama prawie tylko roznica byla taka ze przy duzej mocy drgaly i firanki i meble i cala reszta. A przy malej mocy nie bylo takich efektow. Tak jak mozna sobie zauwazyc ze w autach ludzie wkladaja zestawy z duza moca i jaki potem efekt jest jak jedzie i podkreci?? Drga wszystko, telepie i brzeczy. A teraz wyobraz sobie zestaw taki gdzie mamy efektywnosc na poziomie 100 dB. Przy glosnikach o duzej efektywnosci mamy tez wiernieszy przekaz. Pamietaj ze niektore instrumenty jak np trąbka niejest w stanie cicho zagrać. Nie da sie na trabce zaszeptac ze tak powiem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-01-2016, 17:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2016 17:46 przez grzeczny_52.)
Post: #25
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Przy dużej mocy i dużych średnicach membran głośników niskotonowych wychylenia takiej membrany wywołują duże wahania ciśnienia powietrza - co słychać i czuć np. przy uruchomionej "skrzyni" w bagażniku... ale nie jestem fanem wożenia Kowadła 500 Wat'owego w bagażniku )).
Wolę czysty, głęboki bas wytworzony wokół mnie przez głośniki umieszczone w drzwiach.
OK przerwa na obiad Big Grin
Edit po obiedzie.
Dlatego interesuje mnie jak ma się skuteczność głośnika do przenoszenia niskich częstotliwości. Różnie ten parametr jest reprezentowany przez poszczególne modele głośników.
Tak dla porównania niezbyt duże głośniki w Ducato, w którym zarabiam pieniążki, wydobywają satysfakcjonujący mnie bas. Samo radio tez nie jest jakimś super modelem, chyba jest fabryczne tak samo jak głośniki.
Natomiast moje oryginalne głośniki w Sharanie brzmią znacznie gorzej w dolnym zakresie i raczej zbyt płasko.
Dlatego czynię przymiarkę do wymiany głośników wraz z radiem, które straciło tuner niestety. Oczywiście nie chcę wyrzucić kasy w błoto na coś, co ładnie wygląda, ale brzmi fatalnie.
Nie sztuka wydać duże pieniądze - sztuką jest kupić dobry sprzęt za rozsądne pieniądze Smile



Pozdrawiam, Darek.
04-01-2016, 18:25
Post: #26
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
to jest lekki paradoks zawsze. Pamietaj tez ze im wieksza srednica glosnika basowego tym nizsze czestotliwosci moze przetwarzać. Za to duza membrane ciezko wprawic w ruch no i duza membrana ma wieksza mase jak mniejsza. Czysot teoretycznie lepiej dwa mniejsze jak jeden duzy. Tam przynajmniej mowią. Chyba ze komus ni eprzeszkadza to ze jakosci nie ma tylko tlucze i nawala basem jak u młodych gniewnych co widac na drogach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-01-2016, 22:58
Post: #27
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Dlaczego w Sharanie głośniki tak kiepsko grają dołem ???
Wynika to ze specyfiki warunków w jakich pracują - drzwi dużej pojemności i do tego otwarte w całości. Woofer zamontowany mało stabilnie na kawałku blachy, a komora zasłonięta pianką.
Wyciągnij w kolumny domowej woofer i podaj sygnał - jak zagra??? chyba niespecjalnieSmile będzie mega płasko.
Zamknij komorę drzwi - uszczelnij na tyle ile to możliwe, obsadź stabilnie, sztywno głośnik to i basu się trochę pojawi.



07-01-2016, 13:50
Post: #28
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
@Osiah
Dzięki za wskazówki.
Innymi słowy czeka mnie spory front robót związanych z utworzeniem odpowiedniej "komory" pracy danego głośnika. Na oko - twój post - jest sporo pracy... w dodatku trzeba będzie uruchomić wrodzone talenta nie tylko manualne Cool
A tak mniej więcej, biorąc pod uwagę twoje doświadczenie, zapytam:
- jaka jest potrzebna pojemność komory głośnika, aby jego praca była zbliżona do parametrów założonych przez danego producenta.
Tak na zasadzie i w zgodzie z twoim doświadczeniem -> tak mi się wydaje -> bo wiadomo, że warunki (konstrukcja drzwi) są różne w autach. Tak szacunkowo +/- w litrach.
Wtedy ocenię, czy dam radę stworzyć odpowiednie "gniazadko" dla nowych głośników.
Pozdr.



Pozdrawiam, Darek.
07-01-2016, 14:16
Post: #29
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
Ja podchodzę do tego nieco inaczej. Głośniki w drzwiach mam zawsze ustawione tak by basy nawet lekko obciąć, wyciszyć. Za to subem nadrabiam. Lubię wyraźną średnicę i wysokie lekko podbite. Bass z drzwi to sporo roboty i koszta.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-01-2016, 14:42
Post: #30
RE: Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r
@wesol
Prawieś mój Brat... Angel

Tylko mam jedno ale...

Niestety muszę oszczędzać pojemność nie tylko bagażnika, ale też całą przestrzeń w moim "pieszczochu", bo używam go w pełnej krasie - tylko ja i pasażer - niemal codziennie.
Pisząc o subie namówiłeś mnie na "ten błąd, co Kowadłem się zowie".

Ponieważ nie mogę i nie chcę zamontować Kowadła-pudła, a zarazem z racji twojego specjalistycznego doświadczenia, powiedz mi:

- czy redukując (na amen) prawy schowek znajdujący się na wysokości 3-ciego rzędu siedzeń, można by tam było zamontować głośnik niskotonowy o średnicy powiedzmy 20/25 centymetrów?



Pozdrawiam, Darek.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośniki z tyłu Sharan 2011 koleś 6 2,653 26-03-2021 22:16
Ostatni post: koleś
  Jakie głośniki krzys-k2 6 1,774 22-05-2020 22:20
Ostatni post: trzewik
  Głośniki Sharan - wymiana, demontaż boczków/maskownic Arturo_Sharan_Family 36 32,053 11-02-2019 22:17
Ostatni post: tzr123
  jakie głośniki (wymiana) gumis252 6 2,017 26-08-2018 21:13
Ostatni post: gumis252
  Nowe głośniki !!! Jakie wybrać? KarDob 10 3,818 27-12-2017 21:44
Ostatni post: grzeczny_52
  jakie radio zamontować żeby działały przyciski przy kierownicy sebamixx 16 7,203 06-11-2017 15:23
Ostatni post: kalamb
  Sharan MK1 jakie MFD kupić??? Kamillo 1 1,915 19-09-2015 21:28
Ostatni post: Scrappy
  Jakie radio? wiciux6 81 63,277 05-05-2015 14:35
Ostatni post: mirekwalczyk
  Rdaio Sound 2 działa, a wszystkie głośniki nei działają, w czym problem ? Extremis 2 1,886 07-03-2015 22:36
Ostatni post: Extremis
  Jakie fabryczne radio do mk1? kmach77 20 11,183 26-12-2014 14:11
Ostatni post: pawcio

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name