Ocena wątku:
gniazdo diagnostyczne
02-07-2011, 22:35
Post: #1
gniazdo diagnostyczne
1. Gdzie znajduje się gniazdo diagnostyczne w Sharanie 1.9 TDI 115 KM 2004r
(2004 - 2010)?
2. Jaki kupic do niego kabel diagnostyczny w lapku mam gniazdka USB
Reklama

03-07-2011, 00:00
Post: #2
RE: gniazdo diagnostyczne
gniazdo masz pod bezpiecznikami a kabel masz tu : http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103
Pozdrawiam...



ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
03-07-2011, 01:10
Post: #3
RE: gniazdo diagnostyczne
A ten kabelek co dałeś teraz na niego namiar będzie pasował do sharika '96?
Czy może szkoda kasy i kupić coś tańszego?



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
03-07-2011, 07:13
Post: #4
RE: gniazdo diagnostyczne
oczewiscie bierz te info podane na sronce z przymrużeniem oka bo zadnego chip tuningu ani korekty licznika tym fejsem nie wykonasz.n Do diagnostyki moze byc pod warunkiem ze bedzie sie laczyc ze wszystkimi modulami.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-07-2011, 12:46
Post: #5
RE: gniazdo diagnostyczne
Dzięki za info z tym feisem. No i mam pytanie czy w tych pierwszych egzemplarzach jest już gniazdo obd2 czy może obd? Czy na pewno ten fejs będzie pasować? No i "pod warunkiem ze bedzie sie laczyc ze wszystkimi modułami" co to znaczy? Że może się ten rocznik nie łączyć z różnymi modułami? Można to jakoś sprawdzić przed kupnem?
Pozdrawiam



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
03-07-2011, 13:52
Post: #6
RE: gniazdo diagnostyczne
Dzięki Wink konkretna odpowiedź a pójdzie to na windows 7 bo w lapku taki jest orginal ? czy XP musi byc?
03-07-2011, 16:56
Post: #7
RE: gniazdo diagnostyczne
(03-07-2011 12:46)Rakus napisał(a):  Dzięki za info z tym feisem. No i mam pytanie czy w tych pierwszych egzemplarzach jest już gniazdo obd2 czy może obd? Czy na pewno ten fejs będzie pasować? No i "pod warunkiem ze bedzie sie laczyc ze wszystkimi modułami" co to znaczy? Że może się ten rocznik nie łączyć z różnymi modułami? Można to jakoś sprawdzić przed kupnem?
Pozdrawiam

We wszystkich jest OBD2. Bedzie trybic nawet jak sobie zrobisz wersje na dwóch tranzystorach ( sam plutujesz) tylko potrzebne podpiecie pod COM lub przejsciowka com->USB. Niestety dosc czesto na USB ( nawet z przejsiowkami osobnymi) nie widzi program wszystkich modulów w aucie. Na COM nie ma tych problemów i widzi wszystko bez najmniejszych problemów.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: Rakus
03-07-2011, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2011 19:46 przez Rakus.)
Post: #8
RE: gniazdo diagnostyczne
Dzięki za info. Heh tylko mi się nie widzi ze stacjonarka biegać do samochodu.
Sorki za OT.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
03-07-2011, 19:48
Post: #9
RE: gniazdo diagnostyczne
Z silnikiem, poduchami czy ABS sie polaczysz. Zazwyczaj jest problem z polaczeniem z immo czy licznikiem. Czasami laptopy maja wejscie na roszerzenie pod plyte glowna i wtedy mozna sobie sprawic takie roszerzenie o port COM. Wtedy to jest fizyczny port com a nie emulowany i smiga elegancko.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-07-2011, 19:57
Post: #10
RE: gniazdo diagnostyczne
Właśnie wydaję mi się że do gazu mam fejs i coś było w programie do obsługi na com a wgrywałem jakieś sterowniki by było z usb na com. Więc to pewnie to co Ty mówisz o emulacji.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name