Ocena wątku:
oklejanie pojazdu folią
29-07-2011, 00:29
Post: #11
RE: oklejanie pojazdu folią
silikony wrzeraja się w lakier i później nie jesteś w stanie go usunąć, zostaje plama, a pozbyć się go możesz tylko razem z lakierem, wiem bo miałem tak progi przyklejone, i teraz wygląda to źle.
Reklama

29-07-2011, 08:19
Post: #12
RE: oklejanie pojazdu folią
ja takiego czegoś nie miałem w swoim starym autku , ale może zależy jaki silikon.
W każdym bądź razie dzięki za info na przyszłość.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
11-08-2011, 20:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2011 21:02 przez piotrek_1980.)
Post: #13
RE: oklejanie pojazdu folią
NO I ZROBIŁEM !!!. Po znalezieniu czasu, zakupione wcześniej progi z laminatu + folia karbon, trochę chęci i założone. Zdjęcia wyślę dzisiaj do Admina do galerii. Zobaczymy kiedy się uwinie Smile Efekt jest super na zdjęciu wygląda średnio. W realu EXTRA. Mała rzecz a cieszy. Nie dołożę do posta bo zdjęcie max 500 KB, a nie mam programu. Pozdrawiam.
Zdjęcia poszły
        no udało się kumpel zmniejszył. reszta będzie w galerii
Dla zainteresowanych, klejone są na kleju do szyb. Trzeba dwie tuby bo jedną nie obskoczy. Ja kleiłem boll-em i tuby są mniejsze niż tuba standardowego silikonu.Oprócz tego w nadkolach po dwa wkręty tak na wszelki wypadek Smile. Od wewnętrznych stron nadkoli powstały powiedzmy schowki z tego, że laminat zachodzi na nadkole i jest wyższy niż próg, też wypełniłem je klejem co by woda nie stała i się nie sypało piachu itp bo centranie wszystko z koła waliłoby w te schowki. Ponadto wymysliłem patent. Wstawiłem pomiędzy progi a laminaty wężyki. Mają one za zadanie odprowadzać wodę która spływa z auta i stałaby nad laminatem- czyli na progu. Wężyki standardowe, ja zaadaptowałem typowe wężyki paliwowe jakie zostały mi z innego mojego poważnego sprzęta ( Jawa TS 350 ). Wężyki są z przodu i z tyłu. Z przodu na wysokości łączenia się przedniego błotnika a przednich drzwi. Z tyłu natomiast, na wysokości gdzie kończy się próg a spotyka z nim tylny błotnik. To są miejsca gdzie stoi zawsze woda. Patent sprawdziłem, umyłem bolida i woda przez wężyki płynie Smile. Zainspirowało mnie do tego patentu to, że na wysokości gdzie łączy się próg z tylnym błotnikiem, miałem mały wykwit korozji. Co do wyglądu całości, trochę muszę poprawić podklejenie w tym sensie, że usunąć nadmiar kleju ale to kosmetyka. POZDRAWIAM.
11-08-2011, 21:34
Post: #14
RE: oklejanie pojazdu folią
następny planowany projekt - tylna blenda oklejona w ten sam sposób Smile
18-08-2011, 22:35
Post: #15
RE: oklejanie pojazdu folią
jeśli mogę skomentować to jak na laminat to masz dobry gust, czyli stylistycznie pasuje ta nakładka do auta, nawet nie wiem czy bardzo podobne w galaxy nie wychodziły, ale ten carbon bardzo mi się nie podoba, taki widać, że po taniości, nie pasuje do auta na takim poziomie, dużo bardziej elegancko wyglądał by np. czarny matowy kolor, ostatnio trochę się zmieniła moda na przerabianie aut.
19-08-2011, 01:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2011 10:30 przez piotrek_1980.)
Post: #16
RE: oklejanie pojazdu folią
(18-08-2011 22:35)Hamamatsu napisał(a):  jeśli mogę skomentować to jak na laminat to masz dobry gust, czyli stylistycznie pasuje ta nakładka do auta, nawet nie wiem czy bardzo podobne w galaxy nie wychodziły, ale ten carbon bardzo mi się nie podoba, taki widać, że po taniości, nie pasuje do auta na takim poziomie, dużo bardziej elegancko wyglądał by np. czarny matowy kolor, ostatnio trochę się zmieniła moda na przerabianie aut.

Hamamatsu bardzo dziękuję za komentarz. Przyjąłem na klatę Smile. TY jesteś pierwszy. Jeżeli chodzi o kształt laminatu, to nie lubię jakichś strasznie kosmicznych czy odstających po kilka centymetrów, jak to mówią agrotuning Smile. Takie delikatne co by do całości pasowało. Jeżeli chodzi o folię to wywaliłem na nią 275 zł + przesyłka ( folia 3M ). Mi się podobało kontrastowo czarny do niebieskiego nadwozia. Być może zdjęcie nie oddaje dokładnie, ale do słońca fajnie się mieni faktura folii i to skłoniło mnie do niej. Jeżeli chodzi o czarny mat, to mi akurat się nie widzi. Ale każdy ma swoje gusty Smile. Czekam na komentarze FORUMOWICZÓW. Więcej zdjęć w mojej galerii. Z tego wszystkiego, folię można usunąć i laminaty wymalować. Folia ma trwałość do 6 lat. Pozdrawiam.
06-06-2012, 11:58
Post: #17
RE: oklejanie pojazdu folią
Ja ostatnio oklejalam platiki wewnatrz seata carbonem i wyszlo super, ale ostatnio widzielismy znajomego, ktory obkleil swojego na zewnatrz folia w czerwieni- a normalnie lakierke mial srebrna. Powiem szczerze ze auto od razu odzylo i zyskalo Smile Sami sie zasnatanawiamy nad folia vinylowa na calosc, ale w jakims innym kolorze- np zielony focus rs plus czarny mat przod. Nasze auto bylo bite i lakierowane przez poprzedniego wlasciciela do polowy wysokosci samcohodu i jak sie przyjrzec widac roznice w odcieniu srerbnego na gorze i na dole. Co myslicie panowie o zmianie kolorku przez foliowanie? Pozdro
08-06-2012, 12:13
Post: #18
RE: oklejanie pojazdu folią
najlepsze folie do oklejania auto to:
3M
KPMF
MaxPlus
Hexis



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
 Thanks given by: zmuda1987
06-11-2019, 17:14
Post: #19
RE: oklejanie pojazdu folią
Koledzy,
właśnie będę odbierał mój czerwony autobus po poprawkach lakierniczych i chodzi mi po głowie pytanie:

Czy jest sens od razu po lakierowaniu położyć na maskę folię bezbarwną? Chodzi oczywiście o kamyczki, odpryski itd.

A mam takie myśli, bo robiłem maskę parę lat temu i w zasadzie już po dwóch latach jeżdżenia (głównie po mieście!) samochód wyglądał jak muchomor...
06-11-2019, 18:04
Post: #20
RE: oklejanie pojazdu folią
Można powiedzieć że jakby nie masz wyjścia. Ile kosztuje położenie takiej foli? Za lakierowanie ile płaciłeś bo mi mój znajomy mówił że maską to drogo wychodzi malowanie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oklejanie maski skimir 17 7,792 25-11-2013 00:30
Ostatni post: piotto0

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name