Ocena wątku:
oklejanie pojazdu folią
30-06-2011, 00:07
Post: #1
oklejanie pojazdu folią
Witam jak w temacie.
Czy ktoś eksperymentował, z jakim skutkiem.
Wpadłem na pomysł aby dołożyć do mojego sharana progi z laminatu i zamiast je malować, okleić je folią typu carbon. Jezeli ktoś bawił się już w takie czary proszę o komentarze.
Reklama

30-06-2011, 20:30
Post: #2
RE: oklejanie pojazdu folią
Ja tylko o tym słyszałem. Podobno jeśli folia jest profesjonalnie położona to wygląda super, i jest bardziej trwała niż lakier.



VW Sharan Family '99 2.0 ADY - no lpg
Raczej ostrożny rozmówca
30-06-2011, 21:17
Post: #3
RE: oklejanie pojazdu folią
Kumpel zrobił sobie coś takiego i jest bardzo zadowolony http://www.youtube.com/watch?v=COg15GvQgn8



01-07-2011, 09:24
Post: #4
RE: oklejanie pojazdu folią
empoli71 - pomysł rewelacyjny, tylko, że ja bym się bał zrobić sobie taką laleczkę - im autko piękniejsze tym bardziej kusi złodzieja...
02-07-2011, 01:37
Post: #5
RE: oklejanie pojazdu folią
jak byś był zainteresowany to mam do sprzedania progi z laminatu do alhambra/sharan, ale zamiast tego carbonu, wolał bym już pomalować na w kolor albo czarny-mat.
11-07-2011, 21:42
Post: #6
RE: oklejanie pojazdu folią
oklejenie progów jest w sharanie proste bo progi są proste Big Grin
oczywiście należy pamiętać że pod folię powierzchnia musi być gładka (im równiej tym lepszy efekt - oczywiście folia przyklei się i do fabrycznego baranka co kto woli), czysta i bardzo dokładnie odtłuszczona
najlepszy efekt uzyskuje się w temp. +20 stopni bo folia jest elastyczna i nie trzeba zbyt mocno jej grzać - jest jednak na tyle sztywna że dobrze się nanosi.



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
12-07-2011, 11:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2011 11:37 przez piotrek_1980.)
Post: #7
RE: oklejanie pojazdu folią
Ja myślałem jednak dołożyć progi z laminatu na które nakleję folię a nie jak sugerujesz ( red ) na progi sharana. Założyłem już laminaty oklejone folią carbon jednak teraz zastanawiam się czy podklejać je klejem do szyb czy pozostawić jedynie na wkrętach. Doklejając je klejem zablokuję swobodne spływanie wody przez co będą korodować. W tej chwili są na wkrętach, pozostaje minimalna szczelina nieciekawie to wygląda jednak woda będzie swobodnie spływać. Generalnie wygląda całkiem,całkiem. Optycznie się troszkę obniżył.
12-07-2011, 13:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2011 13:56 przez daneczek76.)
Post: #8
RE: oklejanie pojazdu folią
Fajna folie do oklejania progów typu jak jest na drzwiach czyli czarna matowa można tanio na mety kupić w Praktikerze, sam taka kiedyś kupiłem i w Octavii byłej oklejałem, w Sharanie nie robię bo akurat mam ori zamontowane progi.
Osobiście jeśli kleić progi to dokładnie wypełnić klejem lub zwykłym silikonem np: dekarskim i przykleić , jak sie zrobi dokładnie woda nie wleci, a tam gdzie śruby będą wkręcane może za jakiś czas korodować jesli wkręcimy w metal.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
24-07-2011, 23:17
Post: #9
RE: oklejanie pojazdu folią
(12-07-2011 13:52)daneczek76 napisał(a):  e wypełnić klejem lub zwykłym silikonem np: dekarskim i przykleić

i tu nie masz racji, bo silkonu nie można stosować na lakier
25-07-2011, 08:10
Post: #10
RE: oklejanie pojazdu folią
może masz racje choć kiedyś coś zrywałem z samochodu chyba blęde jakaś i na lakierze nić się nie działo. A jakie są powdy to będę na przyszłość uważał ?



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oklejanie maski skimir 17 7,722 25-11-2013 00:30
Ostatni post: piotto0

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name