Ocena wątku:
VR6 czy V6
01-11-2014, 15:03
Post: #21
RE: VR6 czy V6
wesoł czasy turbo/kompresorów nadeszły i będą na długo z nami i nie dlatego że to super zajebista technologia a raczej z powodów ekologii. Prosty przykład kilka lat temu bmw wypuściło m5 5.0 v10 i po kilku latach nowy model już ma 4.4 v8turbo. Przecież taniej byłoby dołożyć turbo do starego silnika i po problemie?? To nie jest tak że nowe jest takie super zajebiste po prostu księgowi i ekoterroryści narzucają normy.

wesoł dłubane tdi i ściaganie majtek wgniatanie w plecy ile ma mocy 300KM czy 150 i dojebane Nm przy 2400??? No i nie zapomnij dopisać przy jakich obrotach ten masaż się kończy.......



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Reklama

01-11-2014, 16:05
Post: #22
RE: VR6 czy V6
Panowie, temat był o V6 albo VR6 (chociaż oba to VR6). Po co mieszać w to 1,8T? Proponuję wszystkie dygresje wykasować.



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
01-11-2014, 18:01
Post: #23
RE: VR6 czy V6
(01-11-2014 11:00)fredric napisał(a):  Słuchacie w 2.8 czarny scenariusz to rozrząd, w 1.8t czarny scenariusz to turbo i zaworki+rozrząd a to jak podliczymy wyjdzie to samo. Nie wiem po co wyciągać silnik do rozrządu w 2.8 ale cóż jak ktoś ma taki kaprys to niech wyciąga. Widziałem jak robiło ASO mojego sharana i tam nikt nie wyciągał silnika a ASO znane są z robienia roboty aby zarobić i skoro oni nie wyciągają.........

Wciąż czekam na podpowiedź jak ten rozrząd zmienić bez wyjmowania silnika.
No dobra, niech będzie - calkiem na zewnątrz na trzeba wyciągać ale...
Do zdjęcia pokrywy głowicy, trzeba zdjąć kolektor ssący a do tego trzeba rozpiąć całą elektrykę i zdjąć zderzak z chłodnicami (wypuszczanie wody i czynnika chłodzącego).
Trzeba wyjąć skrzynię biegów, czyli rozłączyć półosie...
Silnik trzeba podnieść aby zszedł z poduszek czyli rozłączyć wydech...

Jak to wszystko zrobisz to fakt, źe silnik pozornie zostanie w komorze jest tylko złudzeniem.

Ponoeważ znów mnie czeka grzebanie przy rozrządzie stąd dociekam jak to robią w aso...



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
01-11-2014, 18:12
Post: #24
RE: VR6 czy V6
Hmm, a może wymieniają łańcuch tylko na papierze? Wtedy nawet maski nie muszą dźwigać Wink



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
01-11-2014, 23:13
Post: #25
RE: VR6 czy V6
(01-11-2014 13:25)wesol napisał(a):  Napisalem tylko zeby sie nie jarac tym pseldo wynikiem co podaj eproducent bo naprawde ciezko o zdrowa jednostke ktora pokaze i tak zamiast 174KM okolo 150 KM i tak samo w nowszym zamiast 204 pokaze moze ze 180KM. TO normlane w tych motorach.

Wesoł- kończąc dywagacje i rozmywanie tematu proszę nie pisz bzdur...

Mój na hamowni przy przebiegu 280 000 km pokazał 190 KM, po zmianie świec oraz filtrów i ponownym kręceniu tym razem na letnich oponach oraz zalaniu 98 do baku pokazał 201 KM...
Na nieco wzbogaconej dawce LPG wyszło 212 KM i nieco lepsza krzywa NM niż na PB

To co wg. Ciebie jest normalne - nie jest normalne, bo świadczy o kondycji silnika...
I jeśli masz zamiar napisać że nawet nowe jednostki nie pokazywały mocy nominalnej -nie pisz tego Big Grin . Bo V6 VW z niskimi przebiegami potrafiły na hamowniach wyrolować nawet kilkanaście koni więcej niż nominał.
02-11-2014, 01:02
Post: #26
RE: VR6 czy V6
(01-11-2014 18:01)skimir napisał(a):  
(01-11-2014 11:00)fredric napisał(a):  Słuchacie w 2.8 czarny scenariusz to rozrząd, w 1.8t czarny scenariusz to turbo i zaworki+rozrząd a to jak podliczymy wyjdzie to samo. Nie wiem po co wyciągać silnik do rozrządu w 2.8 ale cóż jak ktoś ma taki kaprys to niech wyciąga. Widziałem jak robiło ASO mojego sharana i tam nikt nie wyciągał silnika a ASO znane są z robienia roboty aby zarobić i skoro oni nie wyciągają.........

Wciąż czekam na podpowiedź jak ten rozrząd zmienić bez wyjmowania silnika.
No dobra, niech będzie - calkiem na zewnątrz na trzeba wyciągać ale...
Do zdjęcia pokrywy głowicy, trzeba zdjąć kolektor ssący a do tego trzeba rozpiąć całą elektrykę i zdjąć zderzak z chłodnicami (wypuszczanie wody i czynnika chłodzącego).
Trzeba wyjąć skrzynię biegów, czyli rozłączyć półosie...
Silnik trzeba podnieść aby zszedł z poduszek czyli rozłączyć wydech...

Jak to wszystko zrobisz to fakt, źe silnik pozornie zostanie w komorze jest tylko złudzeniem.

Ponoeważ znów mnie czeka grzebanie przy rozrządzie stąd dociekam jak to robią w aso...
Robią tak jak piszesz czyli skrzynia wyskakuje zdejmują cały przód itd widziałem auto na podnośniku w takim właśnie stanie.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
02-11-2014, 02:52
Post: #27
RE: VR6 czy V6
Bugi78, wklej tu te wykresy z hamowni Rolleyes



seat alhambra 1,8T
02-11-2014, 08:47
Post: #28
RE: VR6 czy V6
cno i się zaczeło


WESOŁY - może masz racje z tym turbo i tak dalej, ale w dalszym ciągu są firmy co robią duże wolne ssaki Wink i za takim będę sie rozglądała.
toyota sienna czy honda odysseya lub inneSmile
poza tym jak rozrząd - odpina skrzynię i opuszcza go tak mi przekazał mój mechanik



może to nie wina rozrządu u ciebie a skonczyły się wariatory ?
dobrze go zwagowałeś ?


a teraz bede nie miły: jak kogos nie stać na wolnego dużego ssaka to niech kupi sobie Seiecnto 900 cm + gaz będzie mało palił.
ja nigdy kupująć auto nie patrzę na spalanie, tylko czy da się założyć gaz i tyle.
stą kolejne też będzie V i gaz Wink
02-11-2014, 11:59
Post: #29
RE: VR6 czy V6
sigma w tych czasach każdy patrzy na koszty, polska to nie emiraty i usa gdzie paliwo jest tanie. Chcąc dużego rodzinnego auta nie ma za dużego wyboru albo tdi z milionem kilometrów albo benzyna+LPG. Jak zsumujemy przy takim 2.8 zakup gazu + większe spalanie czyli takie min 15L(przypomnę że 2.8 4x4 waży prawie 2 tony) do tego paliwo na zimnym, to wyjdzie to samo co 1.9Tdi. W moim przypadku chciałem mieć Pb bo Tdi w zimie mnie dobijał a mało km kobieta robiła więc ciągłe problemy z aku(auto stało pod blokiem).

Nie pisz że nie patrzysz na spalanie bo w takim przypadku nie powinieneś zakładać LPG.
Nowe auta są trochę jedna lepsze bo miałem okazję jeździć nowym golfem sportswagon z silnikiem tsi 150KM i w mieście spalił 7L co uważam za super wynik.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
 Thanks given by: stawar32
02-11-2014, 20:56
Post: #30
RE: VR6 czy V6
napisałęm - PB+ gaz i zawsze o 50% taniej

wczoraj jechałem Wrocłąw - Kłodzko i wokól komina 256 km i spalił 11.5 litra gazu, ale tryb emeryt.
aktualnie spala jakies 13.5 - 14 litró w trasie
nie ma tragedii i wile PB+LPG i miec spokoj.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name