Ocena wątku:
Seat Alhambra 1,9tdi 90 KM AHU, nie działa ogrzewanie.
19-09-2014, 12:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2014 12:13 przez kokoss.)
Post: #1
Seat Alhambra 1,9tdi 90 KM AHU, nie działa ogrzewanie.
Witam szanownych forumowiczówSmile Sprawa jak w temacie: nie dmucha ciepłym powietrzem żadna z nagrzewnic. Na rozgrzewającym silniku węże przy chłodnicy zimne, oba węże od nagrzewnic ciepłe, czyli termostat sprawny tak? Mam klimatronik, obserwowałem jego pracę, słychać ruch klapy przy włączaniu wyłączaniu obiegu zamkniętego, działa sterowanie dmuchawą, słychać zmianę położenia klap przy ustawianiu nawiewu na szybę, twarz czy nogi, dmucha bez zarzutu. Natomiast przy zwiększaniu lub zmniejszaniu temperatury dość cicho ale mimo wszystko słychać takie chwilowe cykanie, przez moment pomyślałem że może jakby blokował się jakiś silniczek czy coś takiego. Nie wiem, czy ten dźwięk jest typowy. rozebrałem panel klimatronika, ten silniczek który znajduje się przy przyciskach, cały czas się kręci, więc chyba tutaj jest w porządku. podłączyłem pod kompa, wyszły błędy ciśnienia sprężarki czy jakoś tak oraz błąd czujnika temperatury zewnętrznej. Panel klimatronika mruga. Ale to pewnie z tego powodu, że nie mam węży od klimy, a po kolizji gdzieś zgubiłem czujnik od temperatury więc błędy wiadome. Mam auto dopiero 3 miesiące więc nie wiem jak wcześniej było z ogrzewaniem. Bardzo proszę o jakieś wskazówki, które mogłyby mnie jakoś nakierować, bo dni będą coraz chłodniejsze, a mieć zimę w aucie to trochę nie bardzoSad Z góry dziękuję za zainteresowanieSmile Pozdrawiam. Paweł
Rozprucie kokpitu chciałbym żeby było ostatecznością, dlatego wszelkie wskazówki, które mógłbym wykorzystać, aby jeszcze coś sprawdzić i wyciągnąć wnioski będą mile widziane. czytałem na innych forach, że bardzo częstą usterką jest zacinający się silniczek klap ciepłego nawiewu i pomyślałem, że może to być u mnie, ale dlaczego w takim razie tylna nagrzewnica także nie grzeje?
Reklama

19-09-2014, 17:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2014 18:25 przez smok_wawelski.)
Post: #2
RE: Seat Alhambra 1,9tdi 90 KM AHU, nie działa ogrzewanie.
Witaj kokoss.
Nie bardzo znam diesla ale widzę tu chyba 2 sprawy i mam prośbę
- 1-sza sprawa - wydaje mi się że piszesz o ogrzewaniu i o samym dogrzewaczu - może uporządkować tę sprawę aby koledzy mogli Ci łatwiej podpowiedzieć.
- 2 ga sprawa - jest sporo na forum w tematach ogrzewania, klimatronica i dogrzewaczy - prośba kliknij szukarke na górnym pasku przeszukaj i zerknij czy czasem nie ma postów odpowiadających na Twój problem

Na razie przerzuciłem do ogólno-techniczny, jak dościślisz to zapewne koledzy bardziej biegli w temacie przerzucą do właściwego działu



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
19-09-2014, 18:21
Post: #3
RE: Seat Alhambra 1,9tdi 90 KM AHU, nie działa ogrzewanie.
Na tylnej nagrzewnicy również masz klapę ciepłego powietrza, jeżeli z climatronica nie idzie sygnał otwarcia, a obie nagrzewnice masz ustawine na LO, to masz zimę w samochodzie. Spróbuj ustawić wentylator na min i temperaturę na LO, a potem szybko zwiększaj temp do HI. Słuchaj czy będzie słychać klapę od ciepłego powietrza.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
23-09-2014, 19:36
Post: #4
RE: Seat Alhambra 1,9tdi 90 KM AHU, nie działa ogrzewanie.
Sprawdziłem to przejście przyciskami z lo na hi i słychać ruchy klap także panel sterujący można raczej odrzucić. Kurde na dworze jesień zawitała a w aucie zimno, pomysłów też już mi brakuje szczerze mówiąc
24-09-2014, 09:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2014 09:09 przez Bogos.)
Post: #5
RE: Seat Alhambra 1,9tdi 90 KM AHU, nie działa ogrzewanie.
jaka temp silnika?
maly obieg dziala na zbiorniczku wyruwnawczym?
czy na wyzszych obrotach to samo?
sprawdz przewody pod autem idace do nagrzewnicy czy sa cieple czy zimne.
podepnij vag i sprawdz po koleji stan dzialania poszczegolnych klap w klimatroniku.
weze moga ci sie zagrzac grawitacyjnie takze ze to jeszcze nie pewne ze masz poprawny obieg.(idace do nagrzewniczki ) nie tyl.
28-09-2014, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2014 20:42 przez mamwi.)
Post: #6
RE: Seat Alhambra 1,9tdi 90 KM AHU, nie działa ogrzewanie.
Czekaj czekaj, a pompka na podszybiu działa? Może faktycznie jest problem z obiegiem płynu, jak pisze Bogos, a przewody grzeją się grawitacyjnie. Może też nie domagać pompa główna, chociaż myślę że wtedy grzałby się silnik.
A może... ktoś nasypał jakiegoś świństwa do uszczelniania układu i zatkało nagrzewnice. Piszesz że masz go trzy miechy, kto wie jak go potraktował poprzedni właściciel.
Jeżeli słychać działające silniki klap, to VAG raczej nic nie pokaże, chyba że się przycinają silniki.
Moim zdaniem jak z VAG-a nic nie wyjdzie to musisz go rozebrać i sprawdzić nagrzewnice. Najłatwiej rozebrać tył, mniej roboty. Jak masz zatkane, to obie.
Nie, pompki nie masz, zobaczyłem parametry auta Blush
Możesz spróbować poluzować wąż na dole chłodnicy i spuścić trochę płynu do jakiegoś garnka, zobaczysz jak on wygląda i co w nim pływa.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
13-10-2014, 12:29
Post: #7
RE: Seat Alhambra 1,9tdi 90 KM AHU, nie działa ogrzewanie.
Problem rozwiązany. Nie obeszło się niestety bez prucia przodu, ponieważ sprawcą zamieszania był wyhaczony wskutek wcześniejszej kolizji silnik klap nagrzewnicy. Był on sprawny, lecz nie do końca spełniał swoje zadanie. Natomiast w tylnej nagrzewnicy silnik klapy był zużyty i otwierał dosłownie minimalnie wlot ciepłego powietrza. Dziękuję serdecznie wszystkim, za zainteresowanie moim problemem i wszelkie wskazówki jak działaćSmile Szczególne podziękowania i pozdrowienia dla Andrzeja andrew7800 za czas poświęcony na rozmowach telefonicznychSmile

Temat do zamknięciaSmile

Pozdrawiam:
PawełSmile




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrzynia biegów Alhambra 05 4x4 Piotrek2049 3 313 27-07-2023 16:28
Ostatni post: Bogos
  po głowicy - ogrzewanie tylko środkowe, nogi i szyba zimne m-blue 1 533 09-01-2022 19:36
Ostatni post: wesol
  Montaż skrzyni automatycznej w Alhambra I FL smithpl 4 1,213 16-09-2021 11:49
Ostatni post: smithpl
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,076 16-06-2021 21:44
Ostatni post: Kony
  Ford Galaxy 2005 1.9tdi 150km beny2002 2 861 17-03-2021 00:13
Ostatni post: beny2002
  Z 1.9TDI PD na TDI z pompą wtryskową rotacyjną yark 2 1,256 13-03-2021 00:34
Ostatni post: Maciej_F
  sharan vs alhambra ,porównanie? Piter1028 11 2,450 03-11-2020 17:47
Ostatni post: Mazur1908
  Seat alhambra 2003r 1.9 tdi 130km 6 biegów , problem ze sprzegłem buks_89 14 4,238 25-01-2020 00:03
Ostatni post: kisand
  VW Sharan 1.9tdi / demontaz puszki immo/ jak rozmontowac obudowe kierownicy lo_ka_ta 4 2,379 19-12-2019 01:26
Ostatni post: rodzynek
  Seat Alhambra rocznik 2002 lipiec Drzwi Kierowcy - luz na górnym zawiasie Dymek090 5 2,620 20-08-2019 00:01
Ostatni post: rodzynek

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name