Ocena wątku:
Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
25-08-2011, 01:01
Post: #21
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
Każdemu mówię, że ma wszystkie eksploatacyjne rzeczy powymieniać. Nawet jak mam dokumenty z serwisu, bo zawsze mogą być fałszywe lub coś w tym stylu. Tak robi większość handlarzy, bo często sami nie wiemy czy auto ma oryginalny przebieg.



VW Sharan '00 1.9 TDI AVG 110KM
VW Sharan '00 1.9 TDI PD ANU 90KM
Reklama

25-08-2011, 09:28
Post: #22
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
praktycznie wszystkie auta nie z pierwszej ręki z zachodniej granicy mają licznik do tyłu i jeszcze w Polsce go cofną to już całkiem jest niezła jazda.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
30-09-2011, 12:30
Post: #23
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
Na dzień dobry (jako pierwszy post) dodam od siebie.
Ja kupiłem auto które na budziku miało 180tyś (2000 rocznik, ale pierwsza rejestracja w 2002, kupiony w polskim salonie). Wszystko grało, więc się nie zastanawiałem nad przebiegiem. Były wpisy w książce więc wysłałem maila do Eurocar w gdyni i przysłali mi całą historię napraw - wszystkie faktury. Okazało się, że na ostatnim przeglądzie auto miało na liczniku 240tyś. I zastanawia mnie logika handlarza. Wolał przekręcić licznik o 60tyś niż powiedzieć, że auto ma 240 tyś ale było cały czas serwisowane w ASO, na ori częściach, olejach, filtrach. Wszystko w terminie. Nawet droższe naprawy - wymiany cewek zapłonowych, silników wycieraczek, modułu sterowania szybami itp...
30-09-2011, 13:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2011 13:01 przez daneczek76.)
Post: #24
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
deku logika prosta ponieważ 99% Polaków (no może trochę przesadziłem) jak widza auto w ogłoszeniu 200 tys i więcej to nawet nie dzwonią bo uważają że to złom a jak ma 180 to już jest OK nie może przekroczyć magicznego 200.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
30-09-2011, 14:16
Post: #25
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
dlatego zawsze mowie: nie patrzymy na przebieg. Widzialem sporo aut z przebiegiem500 i nawet 800 tys km i wygladaly jeszcze nawet calkiem znosnie i smialo mozna bylo polecic to auto. Stan techniczny sie liczy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-09-2011, 16:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2011 16:19 przez RAFFEN.)
Post: #26
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
To ja miałem jeszcze lepszy przypadek, kiedyś przywiozłem z Holandii samochód peugeota 2001r w dieslu z ksiązką serwisowa, na liczniku 215ty.Pojechałem na giełdę, a tam jak zwykle znachorzy doradzający.Idzie jeden znachor z jakimiś klientami,oni podchodzą oglądaja bo im się podoba,a on podszedł popatrzył na przebieg i mówi do nich" 215 TYŚ,chodzmy bo silnik tu juz skończony" ja się tylko roześmiałem i tyle.Drugi znowu jak przechodził z jakimś małżenstwem, idzie patrzy i mówi do tych ludzi tego nie oglądajmy bo ma ubrudzone opony.To ja mu powiedziałem że jak w taki sposób będzie tym ludziom wybierał samochód do długo takim nie pojeżdzą Smile .na giełde miałem 80 km i na giełdzie jeszcze było błoto wiec opony miały prawo sie pobrudzić.Nie brałem plaka i nie psikałem plakiem wszystkiego łacznie z oponami tak jak to robiła większa cześc handlarzy.Ale jak widzicie trafiają sie i tacy fachowcy.Ja kupiłem Sharana 3 miesiace temu i ma na liczniku 240tys dla mnie taki przebieg to jest nic Smile szczerze mówiąc stan licznika mnie wogóle nie interesował,liczył stan techniczny samochodu.Jeszcze cześniej zakupiłem sharana którego wiedziałem że bede sprzedawał za pół roku,ale mimo to potrzebowałem auta sprawnego,kupiłem takiego zmordowanego 96r 1.9.tdi 90km za grosze. Żeby was nie skłamać to po środku samochodu wskazywało że ma chyba około miliona kilometrów,kierownica skórzana już nie była wytarta,tylko Przetarta aż było widać spod skóry obrecze kierownicy, podłokietniki wyświechtane na maksa,i cały środek taki zużyty,to za granicą widziełem auta z przebiegami 500-600 i nie były tak zużyte jak ten sharan,ale nie kopcił nie brał oleju zbierał sie nawet dobrze jak na 90 km,pracował równiutko, w zimie przy mrozach jakie by nie były palił na dotyk.



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
02-10-2011, 05:37
Post: #27
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
W Pszczynie w salonie Skody stoi Octavia 1.9 TDi, która ma ponad milion i jest na chodzie. Kupili ją od faceta, żeby pokazać ile potrafi Skoda. O ile dobrze mi wiadomo, to w zamian dostał nową Skodę. Smile



VW Sharan '00 1.9 TDI AVG 110KM
VW Sharan '00 1.9 TDI PD ANU 90KM
02-10-2011, 08:42
Post: #28
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
heh. unas jest aso seata i swego czasu serwisowali alhambre z przebiegiem 700 tys km ale co najlepsze auto jeszcze na gwaracji było.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-10-2011, 17:26
Post: #29
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
Może kiedyś dożyjemy czasów, że będą całe to buractwo do pierdla wsadzać za cofanie liczników ...
03-10-2011, 06:54
Post: #30
RE: Szukasz używanego? 10 najczęstszych przekrętów
Juz za późno. Za dużo aut jest z przebiegami 180 tys km. Drugą sprawą jest to ze auta w naszym kraju nie sa serwisowane w aso a dostep do sprzetów cofajacych jest raczej duzy i nie udowodnisz ze jest krecony. Kazdy prawy człowiek wystawiajac swoje auto z prawdziwym przebiegiem raczej bedzie dlugo czekał zanim znajdzie kupca.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zakup używanego minik 2 2,247 23-07-2013 23:40
Ostatni post: kaskader

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name