Ocena wątku:
Alhambra za przyzwoite pieniądze
07-09-2014, 10:50
Post: #21
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
Mocny temat hehehe nalewki, używane przednie szyby..... Dziś oglądałem tvn turbo uwaga pirat, zatrzymali kolesia hondą crv taką za ponad 40tyś zł i zrobił lament że dali mu mandat i nie stać go na zapłacenie heheh typowo Polskie fura aby sąsiada ścisnęło a na życie brak.
Tak więc polecam nalewki i używane szyby przednie(znajdź nie porysowaną) hehehehehe do tego aby było taniej po co kupować nowy rozrząd jak można z używek zrobić.
Kwestia tych co dłubią sami w aucie.... policzcie sobie roboczogodziny i dodajcie do zakupu auta. Tylko wszystko nie samą wymianę ale szukanie części zamawianie telefony jeżdżenie po szrotach itp....
Jak jest coś w super okazyjnej cenie to nie bez powodu....



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Reklama

07-09-2014, 18:53
Post: #22
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
(07-09-2014 10:50)fredric napisał(a):  Mocny temat hehehe nalewki, używane przednie szyby..... Dziś oglądałem tvn turbo uwaga pirat, zatrzymali kolesia hondą crv taką za ponad 40tyś zł i zrobił lament że dali mu mandat i nie stać go na zapłacenie heheh typowo Polskie fura aby sąsiada ścisnęło a na życie brak.
Tak więc polecam nalewki i używane szyby przednie(znajdź nie porysowaną) hehehehehe do tego aby było taniej po co kupować nowy rozrząd jak można z używek zrobić.
Kwestia tych co dłubią sami w aucie.... policzcie sobie roboczogodziny i dodajcie do zakupu auta. Tylko wszystko nie samą wymianę ale szukanie części zamawianie telefony jeżdżenie po szrotach itp....
Jak jest coś w super okazyjnej cenie to nie bez powodu....

masz nowe auto i jeździsz do aso czy jak?? są rzeczy które można wsadzić uzywki i nie gadaj mi głupot że sie nie da! Wszystko jest w granicach zdrowego rozsądku
07-09-2014, 21:25
Post: #23
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
(07-09-2014 10:50)fredric napisał(a):  Mocny temat hehehe nalewki, używane przednie szyby..... Dziś oglądałem tvn turbo uwaga pirat, zatrzymali kolesia hondą crv taką za ponad 40tyś zł i zrobił lament że dali mu mandat i nie stać go na zapłacenie heheh typowo Polskie fura aby sąsiada ścisnęło a na życie brak.
Tak więc polecam nalewki i używane szyby przednie(znajdź nie porysowaną) hehehehehe do tego aby było taniej po co kupować nowy rozrząd jak można z używek zrobić.
Kwestia tych co dłubią sami w aucie.... policzcie sobie roboczogodziny i dodajcie do zakupu auta. Tylko wszystko nie samą wymianę ale szukanie części zamawianie telefony jeżdżenie po szrotach itp....
Jak jest coś w super okazyjnej cenie to nie bez powodu....

Ja wolę używany oryginał niż kiepski nowy zamiennik oczywiście jak kolega DuczekiOsia ma rację.Podam przykład Taśma Airbag w Aso 420 zł. A używka 40-100 zł., maglownica w ASO 4200zł. a na szrocie 400-1000 zł. Większośc raczej kupuje używki bo ceny w ASO są z kosmosu.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
07-09-2014, 22:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2014 22:07 przez szparag86.)
Post: #24
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
Pany, nie można przesadzać ani w jedną stronę, ani w drugą. Nikt tutaj nie pisze o kupnie używanego rozrządu czy klocków hamulcowych.
Nie piszcie mi tutaj, że ktoś do auta za 5tyś kupuje wszystko w aso... Smile
Komplet dobrej jakości NOWEGO ogumienia to ca1000zł to 1/5 wartości auta, chyba średnio się to kalkuluje....
Co do własnej pracy przy aucie... niektórzy lubią pogrzebać dla przyjemności... inni nawet własną matkę by sprzedali i jeszcze przy niej pieniądze policzyli hehe. Nie można wszystkiego na $ przeliczyć.
08-09-2014, 01:31
Post: #25
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
Mam auto używane i korzystam z ASO. Wiadomo że nie wszystko robię w aso bo sam lubię dłubać jak mam czas. Ale olej w aso kosztuje tyle co w normalnym sklepie motoryzacyjnym, jak ktoś boi się przepłacić to można swoje materiały dostarczyć. Płacimy za wymianę około 70zł jak dobrze pamiętam :]
Pominę kwestię przedniej szyby bo kupowanie używki ma sens jak chcemy sprzedać auto i mieć szyby z jednego roku. Ale teraz mamy czasy że szyba przednia jest częścią wymienną i często pękają od kamyków. Ludzie coraz mniej na to zwracają uwagę. Ale jak kto woli dla mnie może nawet bez jechać. Rozumiem że dla niektórych używane oryginalne opony są lepsze od najtańszych np chinoli. Pod warunkiem że oryginalna używka nie jest stara i przynajmniej dobrze przechowywana. I tu zaczyna się problem bo aby było tanio to kupujemy opony ilu letnie 4-6-8 co dla was ma znaczenie rok czy wysokość bieżnika??? Widok rozpadającej się opony i guzy z boku przy bieżniku 6-7mm czyli prawie nówka nie jest ciekawy. A opona miała zaledwie 6 lat....

Nie piszę aby wszystko kupować w aso i zakładać oryginały bo każdy wie że większość części jest mega droga.
A ceny tapicerek to już kosmos np boczki itp..

szparag86 kwestia pracy przy aucie to jest koszt który można doliczyć do zakupu. Bo jak zaczniemy wymieniać części i dojdzie robota to po zsumowaniu może okazać się że za taką samą kasę można kupić już auto do jazdy i zaoszczędzić czas.

DuczekiOsia są rzeczy które można wsadzić uzywki i nie gadaj mi głupot że sie nie da!

gdzie napisałem że się nie da????



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
08-09-2014, 08:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2014 09:50 przez daneczek76.)
Post: #26
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
Panowie proszę o jedno bez napinki bo widzę że co niektórzy zaczynają się napinać. Rozmawiajmy o konkretach.


(07-09-2014 18:53)DuczekiOsia napisał(a):  masz nowe auto i jeździsz do aso czy jak?? są rzeczy które można wsadzić uzywki i nie gadaj mi głupot że sie nie da! Wszystko jest w granicach zdrowego rozsądku
Kolego DuczekiOsia Ja nie odebrałem tej wypowiedzi kolegi fredric tak jak ty że nie można używki wsadzić.

Ale często ceny używek są takie że nie opłaca się ich w ogóle kupować. Nie mówię sam czasem coś używanego kupiłem kiedyś ale to były części najczęściej od których moje i innych bezpieczeństwo nie cierpiało.

(05-09-2014 17:14)Uciek napisał(a):  Byzyduuuura. Pompa Hepu bez problemu wytrzymuje dwie wymiany rozrządu co 60 tys.
Kolego ale i tak ją przy wymianie rozrządu wymieniasz tylko co drugiej.

Standardowo rozrząd wymieniasz co 90 lub 5 lat.
Jeśli robisz małe przebiegi roczne i ma więcej jak 5 lata lepiej ja wymienić przy wymianie rozrządu.
W twoim podejść co 120 tys i tak jeśli wymieniam rozrząd co 90 muszę podejść do tematu drugi raz 30 tysi po wymianie rozrządu i wymienić pompę. w starym AFN jest to mniejszy problem ale przy PD bez sensu tym bardziej że pompa dostaje nowego naciągu przez nowy rozrząd napedzana jest paskiem rozrzadu.
Średnio jeśli auto zrobi mówmy 300 tysi to czy w moim czy w twoim przypadku wymieniasz ją 3 razy.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
08-09-2014, 15:35
Post: #27
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
Gadka o niczym. Nikt auta nie oglądał, nikt z tu piszących nie zamierza go kupić. Po co zatem te wywody, co w nim trzeba wymienić? I za ile?

Jak znam życie, to i tak połowa forum nie wymieniła oleju po kupnie auta, a tym bardziej rozrządu, bo uwierzyła sprzedającemu. Opon też większość nie wymieniła na nowe, bo przecież na aucie były jeszcze w dobrym stanie.

Panowie, trzymajmy się wątku - jest auto za kilka tys. Gdyby było za kilkanaście też by się znalazło grono (może nawet to samo), które by utrzymywało, że sprzedawca z Księżyca spadł...

Ktoś chce, szuka - niech jedzie obejrzeć. Potem można się licytować.



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
08-09-2014, 17:42
Post: #28
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
(08-09-2014 08:49)daneczek76 napisał(a):  Standardowo rozrząd wymieniasz co 90 lub 5 lat.
Jeśli robisz małe przebiegi roczne i ma więcej jak 5 lata lepiej ja wymienić przy wymianie rozrządu.
W twoim podejść co 120 tys i tak jeśli wymieniam rozrząd co 90 muszę podejść do tematu drugi raz 30 tysi po wymianie rozrządu i wymienić pompę


Prosze o cytat z serwisówki z takimi informacjami o interwalach w PD'ku. Co ile wymieniac i co wymieniac przy robieniu rozrzadu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-09-2014, 22:03
Post: #29
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
(08-09-2014 01:31)fredric napisał(a):  Mam auto używane i korzystam z ASO. Wiadomo że nie wszystko robię w aso bo sam lubię dłubać jak mam czas. Ale olej w aso kosztuje tyle co w normalnym sklepie motoryzacyjnym, jak ktoś boi się przepłacić to można swoje materiały dostarczyć. Płacimy za wymianę około 70zł jak dobrze pamiętam :]
Pominę kwestię przedniej szyby bo kupowanie używki ma sens jak chcemy sprzedać auto i mieć szyby z jednego roku. Ale teraz mamy czasy że szyba przednia jest częścią wymienną i często pękają od kamyków. Ludzie coraz mniej na to zwracają uwagę. Ale jak kto woli dla mnie może nawet bez jechać. Rozumiem że dla niektórych używane oryginalne opony są lepsze od najtańszych np chinoli. Pod warunkiem że oryginalna używka nie jest stara i przynajmniej dobrze przechowywana. I tu zaczyna się problem bo aby było tanio to kupujemy opony ilu letnie 4-6-8 co dla was ma znaczenie rok czy wysokość bieżnika??? Widok rozpadającej się opony i guzy z boku przy bieżniku 6-7mm czyli prawie nówka nie jest ciekawy. A opona miała zaledwie 6 lat....

Nie piszę aby wszystko kupować w aso i zakładać oryginały bo każdy wie że większość części jest mega droga.
A ceny tapicerek to już kosmos np boczki itp..

szparag86 kwestia pracy przy aucie to jest koszt który można doliczyć do zakupu. Bo jak zaczniemy wymieniać części i dojdzie robota to po zsumowaniu może okazać się że za taką samą kasę można kupić już auto do jazdy i zaoszczędzić czas.

DuczekiOsia są rzeczy które można wsadzić uzywki i nie gadaj mi głupot że sie nie da!

gdzie napisałem że się nie da????


chodziło mi o np przednią szybę , aczkolwiek ja kupowałem nówke bo zależało mi na podgrzewaniu sprawnym
09-09-2014, 09:08
Post: #30
RE: Alhambra za przyzwoite pieniądze
Panowie watek został podzielony jak ktoś chce sie wypowiedzieć na temat rozrzadu i pompy zapraszam.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra 2.0 tdi 2011r- przed zakupem. wesol 0 663 17-09-2020 18:37
Ostatni post: wesol
  Lampy przednie Xenon led Sharan, Alhambra 00-06 andrew7800 4 2,858 07-02-2015 19:18
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name