Wątek zamknięty
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena President William - i inne propozycje alternatywne
05-09-2014, 14:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2014 14:57 przez smok_wawelski.)
Post: #11
RE: Prosze o poradę, radio President William
STOP - nie 771 a 770 bym wybrał - to ciut różne radia przeczytaj niżej dokładnie
No to na nówkę z Presidenta w budżecie 500zł się nie zmieścisz chyba że zejdziesz na niski model radia.
Antena będzie kosztować 80-150zł zależy co to będzie.
TTI-771 - to bliżniak 770 - ale te radia trochę się różniaą 771 został rozbudowany o DSS autoblokada szumów a wyrzucono manualny RF-Gain, wg mnie średnie rozwiązanie ja wolę manualny RF GAIN a TTI771 go już nie ma bo władowali mu DSS. Są jeszcze do dostania 770 ale już mało gdzie.
TTI881 to z kolei nowszy bliźniak TTI-880 - to bardziej rozbudowane i większe gabarytowo radio od 770/771- właśnie pomyśl jeszcze o gabarytach, zaplanuj gdzie go umieścisz to czasem bywa istotne. 770 wchodzi spokojnie pod radio 1 DIN w Sharanie mk1 - jest jedna wada 770 jest dłuższe od np. Harrego ciut wystaje i wtyk micro trochę sterczy ale idzie to obejść kątowym wtykiem mic przelutowanie można się dogadać w sklepie i od razu przelutują nie narusza gwar., ja się przyzwyczaiłem do prostego i już mi nie przeszkadza. Do wydatków będzie się prosić pólkaseta ok. 40zł
TTI-770-są w krakowskim Antenluxie po 250zł http://www.antellux.pl/tti-tcb770-p-451.html, TTI-770-260zł
TTI-771-u Oscara też dobra cena 200zł http://allegro.pl/cb-radio-tti-tcb771-2g...68928.html masz tam też 881 - są wymiary poczytaj
Antena nie za duża - SGA są wysokie - na podziemnych parkingach będzie problem przy długim bacie, ja mam obecnie ant. TTI-na magnesie ciut mniej niż metr wysokości http://www.antellux.pl/antena-cb-tti-x14-p-418.html kosztuje 100zł - sprawdza się w warunkach drogowych. Polecałbym też coś z Lemm są takie ok. 1200mm
Może być też nieco droższa Sirio 145 - http://www.antellux.pl/antena-sirio-ml145-p-412.html - dobra cena z podstawą magnet ok. 130zł
Anteny Presidenta - odpuść - drogie jak nieszczęście - niewarte swoich cen Zależy jak chcesz mocować antenę, dziura w dachy, reling, magnes. Nie szalej z długim batem - oprócz parkingów jest temat że więcej "słyszy" w warunkach drogowych to nie jest korzystne - 19ka to śmietnik pełen zakłóceń.

Jak się czujesz na siłach to od razu kup refletometr ok. 40zł - na 2 pomiarach / strojeniach go odrobisz a antenę należy okresowo kontrolować. Instrukcję jak się mierzy/stroi antenę czynność jest banalnie prosta - mogę Ci zrobić

Dobra policzymy - mamy radio 250+ant ok.150+kaseta 40+ reflektometr 40 = 480 wysyłka 20 - jest 500 jak w mordę Smile
Na browara zostanie tylko jak tańsza antena - ale tu napisz jak to chcesz mocować - pomyślimy. Stara zasada mówi że jeśli musisz oszczędzać to nie na antenie Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Reklama

05-09-2014, 14:23
Post: #12
RE: Prosze o poradę, radio President William
Kolego antene chce nagnes bo bedzie przekladana do passata a cena 500 zl to nie jest szczywna moge dolozycBig Grin
taki ktos jak ty powinien sprzedawac cbSmile
05-09-2014, 14:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2014 14:36 przez smok_wawelski.)
Post: #13
RE: Prosze o poradę, radio President William
Może i mógłbym - 20lat się prawie bawię w radio, z wykształcenia jestem technik-mechanik, wiedza z radia jest amatorsko-praktyczna jedynie elektroniki mi trochę jednak brakuje Smile

Na paska - Sirio 145 jak ulał, Na SGA będzie długawa - to dobra ant. - reflektometr w tym przypadku konieczny - looknij jakie masz wysokości garaż, parkingi - odlicz wysokość SGA i wymyślimy optymalnego bata Smile
A jeszcze bolszyj wydatek - 2xkółeczko z przezroczystej folii na dach nieco większe niż magnes kosztują ok. 2zł/szt - mamy zaznaczone miejsce (miejsce umieszczenia wpływa na zestrojenie anteny) i zapobiegamy rysowaniu lakieru, gumowe podkł. pod magnes - okresowo sprawdzać i wymieniać to lichota lubi się na kantach przecierać (są do dokupienia też oddzielnie - niedrogie) zwłaszcza przy przekładaniu z auta na auto.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
05-09-2014, 14:36
Post: #14
RE: Prosze o poradę, radio President William
Kolego auto stoi pod blokiem a co do podkladki to wiem mam odbite na dachu po poprzednim wlasciceluBig Grin
powiedz mi ten reflektometr to ja dam rade wszystko sam ustawic bo nie bardzo wiem jak to dzialaSmile
05-09-2014, 14:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2014 15:04 przez smok_wawelski.)
Post: #15
RE: Prosze o poradę, radio President William
Dasz spokojnie radę - podeślę Ci instrukcję lub link do filmiku instruktażowego. Jak coś nie będziesz wiedział to wyjaśnię.
a tak jak Ci pisze - odrobisz na 2-3 pomiarach/strojeniach - liczą ok. 20zł za tę usługę. Nie szalej z super reflektometrem - wystarczy prosty za 40-50zł, jakbyś chciał kupować w antenluxie - kupisz wszystko w 1-nym miejscu wiadomo przesyłka też kosztuje - jeśli nie mają wysyłkowej to są 5km ode mnie - mogę podjechać i załatwić.
Nosze się tu na forum z zamiarem napisania Elementarza początkującego CB-sty - ten temat wraca okresowo - chyba trzeba będzie się zmobilizować Smile
I mówię Ci nie żadne DSS czy ASC - autoblokady szumów - tylko zwykły manualny RF-Gain - to jest to co ma być Smile może i ciut więcej szumi ale przynajmniej nie utnie Ci korespondenta w pól słowa - wszelkie tego typu automaty są nieco głupawe.

Jeśli radio ma byc przerzucane pomiędzy autami zrezygnowałbym z montażu w półkasecie - trzeba wymyślić jakieś szybkie wygodne mocowanie - są na to tez patenty



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
05-09-2014, 14:49
Post: #16
RE: Prosze o poradę, radio President William
To zobacze czy maja wysylkowa jak by co to sie usmiechne do ciebieSmile
No i na zlacie ogolno polskim to wisze ci browara jak nie skrzynkeBig Grin
05-09-2014, 14:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2014 14:53 przez smok_wawelski.)
Post: #17
RE: Prosze o poradę, radio President William
Nie ma problemu.
Nic nie wisisz - stare zasady na radiu zarówno na CB jak i KF-ie mówią tak samo - Tobie pomagali później Ty pomagasz za free - ale browara możemy wypić jak się gdzieś kiedyś spotkamy czemu nie - tyle że ściepkę zrobimy Smile
Zobacz też u Oskara na Allegro to chłopak spod Krakowa - nie wiem czy maja jeszcze 770 - linkowałem Ci wcześniej, Oskar ma wysyłkową na bank.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
05-09-2014, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2014 15:10 przez maly29.1984.)
Post: #18
RE: Prosze o poradę, radio President William
Oscar ma tylko tti771i 881Big Grin
Kolego mozesz podac mi swoj numer tel Smile
05-09-2014, 15:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2014 15:16 przez smok_wawelski.)
Post: #19
RE: Prosze o poradę, radio President William
Sprawdziłem Antenlux też jest na alledrogo - będą mieli wysyłkową http://allegro.pl/my_page.php?uid=11999474
770 nie mają wystawionych ale na sklepie są resztki - to nie będzie problemu
Zadzwoń może albo napisz do nich



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
05-09-2014, 16:16
Post: #20
RE: Prosze o poradę, radio President William
Kolego dzwonilem do nich wszytko mi wysla powiec mi czyli antena sirio ta za130 bedzie ok czy jeszcze innaBig Grin
Wątek zamknięty




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  co powiecie o antenie president ml145ms export pomidor 11 6,726 13-03-2023 15:29
Ostatni post: NazarGh

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name