Ocena wątku:
przeplywka czy moze sonda lambda?
01-09-2014, 22:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2014 22:23 przez adrians8.)
Post: #1
przeplywka czy moze sonda lambda?
WItam.
Mam problem z moja alhambra 2.8 vr6 (204ps)
Czesto wywala mi nastepujace bledy:
16825 System kontroli emisji z wêglem aktywnym nieprawid³owy przep³yw
brak osprzêtu / nie zwi¹zany ze sprzêtem - B£¥D SPORADYCZNY
17560 Regulacja d³ugoterminowa 2 strona 1 - poza granic¹ - mieszanka za brak osprzêtu / nie zwi¹zany ze sprzêtem

Zapala sie check engine

i jesli mam auto zaladowane dochodzi do tego blad;
16485 Przep³ywomierz - zakres/mo¿liwoœci
brak osprzêtu / nie zwi¹zany ze sprzêtem - B£¥D SPORADYCZNY

i wtedy dzieje sie zle bo auto sie muli,swieci kontrola trakcji i check engine a czasami podczas jazdy zapala sie i znika EPC
I teraz zastanawiam sie czy winna bedzie przeplywka ktora jest pokazana na vagu ale tylko podczas dluzszych tras i zapakowanego auta (jak z polski do uk jechalem to caly czas choinka na desce)czy moze sonda lambda?a sonda jest jedna czy dwie?
jesli ktos ma jakies pomysly prosze pisac i z gory dzieki
Reklama

02-09-2014, 20:51
Post: #2
RE: przeplywka czy moze sonda lambda?
Jeśli idzie zły sygnał od sondy to informacja idzie dalej i wpływa to też na przepływkę. To tak moim zdaniem. Ile masz sond? A luknij sobie, jeśli jedna to powinna być za katalizatorem a jeśli dwie to jedna tuż za kolektorem.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
02-09-2014, 21:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2014 21:06 przez skimir.)
Post: #3
RE: przeplywka czy moze sonda lambda?
Dwa pierwsze błędy mogą świadczyć o nieszczelności w kolektorze dolotowym - może spadła albo przetarła się jakaś rurka od podciśnienia.

Ten przepływomierz i zaświecanie kontrolki trakcji i EPC to już nie wiem. Może bardziej bym szukał w kierunku usterek kabloteki. Popraw połączenia itp.

U mnie dwa pierwsze błędy powodują świecenie kontrolki check engine ale silnik nie wchodzi w żaden tryb awaryjny i pracuje normalnie. Tak już jeżdżę od ponad roku... Spalanie w normie.

PS: W tym silniku są dwie sondy lambda ale o ile się nie mylę, druga jest tylko do kontroli poprawności działania katalizatora.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
02-09-2014, 23:26
Post: #4
RE: przeplywka czy moze sonda lambda?
podcisnienia wszystkie mam zrobione od nowa a kolektor bylo podejrzenie,ze jest walniety wiec zostal sprawdzony i wszystko z nim jest ok.U mnie epc zapala sie tylko podczas dlugiej trasy jak mam zaladowane auto a jak mam samo check engine to auto jedzie normalnie i spalanie tez w normie.wiec sam nie wiem czy zaczac od przeplywki bo sonda jest 3x drozsza.a jak mozna sprawdzic czy przeplywka jest ok?
03-09-2014, 10:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2014 10:39 przez daneczek76.)
Post: #5
RE: przeplywka czy moze sonda lambda?
Na mój gust stawiam na przepływomierz auto muli się od niego , sama lambda ja zrąbana co najwyżej była by inna mieszanka i auto mogło by palić jak smok.

Oczywiście nie zaszkodzi wejść pod auto i zobaczyć sondy może w której zwyczajnie kabel masz ułamany/skorodowany bo tak też się zdarza.

Pozostaje pytanie czy auto jeździ na benzynie czy jest zagazowane bo tu można by dalej snuć przypuszczenia.
A świece powinno się co 60 tysi Wymienić przy zwykłej benzynie a przy gazie częściej.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
03-09-2014, 21:59
Post: #6
RE: przeplywka czy moze sonda lambda?
auto jest zagazowane od prawie roku (lpg-tech,barracuda,kme gold) a swiece byly wiemieniane jak zakladalem gaz,zamowie przeplywke a najpierw sprawdze okablowanie,jesli cos sie zmieni to dam znac.
04-09-2014, 09:28
Post: #7
RE: przeplywka czy moze sonda lambda?
A na gazie auto ma te same objawy co na benzynie?



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
04-09-2014, 22:27
Post: #8
RE: przeplywka czy moze sonda lambda?
tak.niema znaczenia czy jade na gazie czy na pb.
23-02-2022, 21:25
Post: #9
RE: przeplywka czy moze sonda lambda?
witam udało się komuś rozwiązać problem mam identyczne objawy.
pozdrawiam
25-02-2022, 14:12
Post: #10
RE: przeplywka czy moze sonda lambda?
Witam mógłby ktoś naprowadzić mnie jeszcze co można sprawdzić jakiś screen pracy przepływomierza chętnie bym zajrzał nie mam porównanie wcześniej miałem diesel i nie wiem jak ma bic w benzynie




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sonda lambda - problemy/diagnostyka /wymiana Loco 70 24,873 29-08-2019 10:35
Ostatni post: wesol
  ADY - błąd 537 Regulacja Lambda poza specyfikacją - wartość górna lupek83 1 2,626 08-11-2014 17:19
Ostatni post: majkelos30
  Czy może mi ktos pomóc?? rafciocrx 8 6,098 29-04-2011 20:56
Ostatni post: sebek29

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name