Ocena wątku:
Centralny, oświetlenie, szyby czyli problemy nowego właściciela
21-07-2014, 10:11
Post: #1
Centralny, oświetlenie, szyby czyli problemy nowego właściciela
Witajcie nabyłem wczoraj Galaxy 97r. Ghia i mam następujące problemy z elektryką. Zaczne może od centralnego zamka który od momentu kupna w ogóle nie działa po przękręceniu kluczykiem w drzwiach pasażera zamyka je ale tylko je nic poza tym natomiast po przekręceniu kluczykiem w drzwiach kierowcy nawet ich nie zamyka, bagażnik jest ciągle zamknięty jedynie otwieram go po przekręceniu kluczykiem w klapie, i tutaj pytanie po czyjej stronie leży wina... jakieś poprzecierane kable? Moduł komfortu? Sam zamek z krańcówkami? Eh ogólnie masakra bo przerabiałem już to w moim passacie b5 i mam już dość zdejmowania boczków, chętnie zamówiłbym pilota z allegro jakiś zestaw centralka plus pilot i się podłączyć, czy te autka mają we wnętrzu przycisk od zamykania od środka? Big Grin
Druga sprawa to brak oświetlenia wnętrza po otwarciu drzwi tutaj pewnie krańcówki w zamkach tak? oraz brak oświetlenia licznika to już nocą mega przeszkadza świeci się tylko wyświetlacz przebiegu, czytałem pare tematów i problem był razem z postojówkami lecz one u mnie działają.
Trzeci problem to nie działająca szyba kierowcy nie wiem czy to wina przycisku czy siłownika kabli czy czegokolwiek, tak samo szyba za kierowcą lecz z panelu centralnego działa.
To już chyba było by na tyle bolączek które zauważyłem po kupnie.
Czytałem troche tematów lecz nie ogarnąłem, licze na wasze wskazówki pozdrawiam Smile i dziękuje z góry.
Reklama

21-07-2014, 14:04
Post: #2
RE: Centralny, oświetlenie, szyby czyli problemy nowego właściciela
Na początek posprawdzaj i polutuj kable w przelotkach między karoserią a drzwiami. Tam one się bardzo często załamują. Myślę, że w ten sposób zrobisz centralny i szyby.
22-07-2014, 00:04
Post: #3
RE: Centralny, oświetlenie, szyby czyli problemy nowego właściciela
Słuszna uwaga już po odsunięciu gumy lewych drzwi kierowcy widać już kable nie tylko połamane ale i jakby poucinane ze zdjętą izolacją także troche zabawy sie szykuje lecz zastanawiam się czy nie jechać z tym wszystkim do elektryka i mieć spokój bo wszystko to idzie przeżyć ale najbardzej wkurza nocą brak oświetlenia licznika i brak centralnego zamka póki co zamykam każde drzwi osobno od wewnątrz.

Dzisiaj natknąłem się na moduł komfortu dwie wtyczki po boku były rozpięte tylko centralna podłączona lecz nic to nie zmieniło po podłączeniu.
22-07-2014, 11:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 11:43 przez Karaś.)
Post: #4
RE: Centralny, oświetlenie, szyby czyli problemy nowego właściciela
Gostas po podłączeniu tych wtyczek nie zaczął Ci tykać ten moduł?

Mam bardzo podobny problem,brak centralnego,oświetlenia drzwi itp. Osobiście stawiam właśnie na moduł,ale u Ciebie zacząłbym od naprawy wszystkich kabelków w gumach przy drzwiach Wink

Tutaj masz dokładnie opisany mój problem na innym forum:

"Jakiś czas temu dopadł mnie problem z oświetleniem wewnętrznym,czyli nie działały mi 3 kopertówki i lampki sufitowe włączały się tylko przy otwarciu drzwi kierowcy.
Dzisiaj przestały całkowicie świecić i kopertówki i górne lampki,a co najgorsze nie działa centralny zamek z kluczyka (nie mam pilota) i zamykanie/otwieranie szyb kluczykiem. Od tego czasu zauważyłem,że zaczął głośno cykać moduł pod siedzeniem kierowcy. Cyka po otwarciu drzwi,bądź po wyłączeniu silnika.

Do wymiany moduł komfortu czy szukać gdzieś indziej? Jeśli moduł to nie wymieniając go mogę kupić np coś takiego: http://www.allegromat.pl/aukcja162439 aby był centralny? Nie uśmiecha mi się wymieniać moduł,gdyż jego cena to używka na alledrogo 270zł...

Błędy jakie odczytałem w vagu to:

1135 Czujnik kontroli wnętrza
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
668 Napięcie na zacisku 30 za niskie
sygnał za mały
1144 Silnik centralnego zamka drzwi pasażera-zamknięcie
obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY
1147 Silnik zaryglowania tylnej klapy-V120
zwarcie do masy
00750 - Warning Lamp
31-00 - Open or Short to Ground"
22-07-2014, 21:11
Post: #5
RE: Centralny, oświetlenie, szyby czyli problemy nowego właściciela
Myśle że montaż centralki z allegro dałby rade coś podobnego robiłem w swoim passacie b5 zamki przednie miałem uszkodzone, wpiąłem się pod instalacje w lewych drzwiach pociągnąłem zasilanie i mase, a sterowanie było masowe osobne dwa przewody: otwieranie i zamykanie. Szybkie programowanie pilota i ładnie działało, lecz wszystkie siłowniki muszą być sprawne i instalacja...
Sam myśle nad zastosowaniem tego przetestowałem dwa zestawy już ze sklepu zamster za 120 zł a drugi z allegro za jakieś 40 zł w innym aucie i szczerze ten za 40 zł dużo większa żywotność... dziwne ale działa do dziś bez zarzutu a zamstera trzeba było 10x naciskać aby zamknął czy otworzył niczym przy padniętych bateriach.
Dziś zdecydowałbym się na ten tańszy.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  centralny zamek nie działa z pilota evand 56 22,867 13-04-2024 21:22
Ostatni post: Niemago
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 118,339 05-04-2024 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 443 15-10-2023 08:21
Ostatni post: adrianb
  Centralny zamek damiann1990 11 892 06-08-2023 19:58
Ostatni post: wesol
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 87,328 03-03-2023 08:04
Ostatni post: Sabat191
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 357 05-08-2022 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  Elektryczne szyby przednie - upala wyłącznik him2k 1 473 20-07-2022 17:49
Ostatni post: Stefano
  Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP mcgiwer 17 6,378 20-07-2022 14:02
Ostatni post: Venom069
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 64,260 08-11-2021 10:52
Ostatni post: kalamb
  Tylne szyby uchylne gustafson13 1 564 07-10-2021 15:12
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name