Ocena wątku:
EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja
18-07-2014, 14:53
Post: #1
EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja
Witam.Czy czyścił ktoś u siebie może kiedyś EGR i robił po czyszczeniu adaptację?Jak tak to proszę o kilka zdań na ten temat.
Czy czyszczenie daje coś ?
Czy przy czyszczeniu EGR czyścić i zawór Kombi(obiegu wtórnego powietrza)?
Potrzebuje to zrobić bo wywala bład mieszanka za uboga i brakuje mocy.
Reklama

26-02-2015, 13:02
Post: #2
RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja
Dołączam się do wątku i mam podobny problem. Vag pokazuje uszkodzony EGR. Wymieniłem już trzy i dalej świeci. Jeden (nowy) zawór wystarcza na przejechanie ok. 5-6 tys. Mam silnik 1,8 turbo 20 V, benzyna bez gazu, na liczniku ok. 280 tys.
Mam pytanko czy założenie nowego zaworu i zaślepienie jego rozwiąże problem i jak to będzie oddziaływać na reszkę - turbina. Może ktoś już rozbierał i wie jak to można wyczyścić oraz schemat elementów pomiarowych.
26-02-2015, 13:59
Post: #3
RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja
A u mnie VAG pokazywał EGR a okazało się, że nic mu nie było. Winny był przepływomierz Tongue Teraz auto śmiga aż miło a wcześniej przez pół roku walczyłem z EGR Huh



BMW Z4 3.0i [Obrazek: icon3.png]
VW SHARAN 1.8T MK2 [Obrazek: icon4.png]
26-02-2015, 14:52
Post: #4
RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja
przy egr sprawdzić wiązkę lubią się przełamać kabelki
03-02-2019, 23:31
Post: #5
RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja
Witam mam podobnie wczoraj wymieniłem egr na Nowy plus czyszczenie przepustnicy i czujnika tego z kolektora dzisiaj spakowałem błąd i po jakimś czasie znowu pokazuje błąd.Jutro jadę do znajomego który ma trochę bardziej rozwinięty komputer do diagnostyki i zobaczymy co pokaże.Natomiast mam.problem z olejem A raczej jego szybkim ubytkiem....czy po wymianie egr może się zwiększyć na chwilę pobór oleju czy czy szukać wycieków??
04-02-2019, 16:55
Post: #6
RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja
Witam.

EGR sam z siebie oleju nie będzie brał więc musisz szukać gdzie indziej, a co do problemów z nim, to jeśli kupiłeś nowy z allegro firmy SKV, to możesz być pewien, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto, tu opisywałem co i jak diagnozować:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...hlight=egr

Pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Video Adaptacja przepustnicy 2.8 VR6 błąd... Homer1987 2 1,105 05-02-2021 15:29
Ostatni post: Homer1987
  Sharan 1.8t AWC + LPG "Rozjezdzająca się" adaptacja przepustnicy Emsi007 0 1,325 09-06-2017 09:33
Ostatni post: Emsi007

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name