Ocena wątku:
Głośnik zewnętrzny do CB radia
22-08-2014, 21:25
Post: #21
RE: Głośnik zewnętrzny do CB radia
@toma126 No to wiesz na czym stoisz, niestety nie wszystkie radia mające sumbol CE odpowaidają określonym normom, tak czy inaczej dobra masa przy antenie na pewno nie zaszkodzi. Rdzenie toroidalne stosuje się jako "pułapkę" dla pola w.cz (wyskokiej częstotliwości), zapobiega to emitowaniu zakłoceń od strony zasilania i z drugiej strony zapobiega przedostawaniu się do urządzeń odbiorczych uff ale zakręciłem Blush

To teraz takie małe OT

@smok_wawelski
dziękuję za ciepłe powitanie, widzę ,że siedzisz bardzo głęboko w temacie zatem czas najwyższy przyjechać do UKE na egazmin i cieszyć się wspaniałym hobby, sam zaczynałem przygodę z radiem w latach 90-tych od CB radia tylko ,że wtedy nie służyło do tego żeby wiedzieć gdzie stoją ... Nie będę zanudzał na dalszą pogaduchę zapraszam via mail choć wolałbym ON AIR Big Grin 73 ! Krzychu de SQ9HHG Wink
 Thanks given by: toma126
Reklama

22-08-2014, 23:22
Post: #22
RE: Głośnik zewnętrzny do CB radia
No właśnie... już wiadomo na czym stoję...
Dziś z rana cb powędrowało na stare miejsce.... ale kicha jak lata między fotelami Confused mam nadzieję że tylko na jakiś czas Wink ...choć odbiór super Wink

Wielkie dzięki za pomoc Wink PZDR dla was Smile
29-08-2018, 20:47
Post: #23
glosnik zewnetrzny do cb
witam
panowie czy jest mozliwosc podlaczenia do cb radia glosnika zewnetrznego, chodzi o to ze jak lecimy strażom na kogutach to ten orginalny glosniczek nie daje rady nic nie slychac
29-08-2018, 23:10
Post: #24
RE: glosnik zewnetrzny do cb
Jest z tyłu radia gniazdo minijack do dodatkowego głośnika.
30-08-2018, 12:37
Post: #25
RE: glosnik zewnetrzny do cb
wiec wystarczy dokupic glosniczek, dzieki bo nie mialem okazji tam zagladac z tylu
02-09-2018, 22:35
Post: #26
RE: Głośnik zewnętrzny do CB radia
Hej trochę się późno podłączam do dyskusji ale chcę zwrócić uwagę koledze na impedancje dodatkowego głośniczka podłączanego do gniazda głośnika zewnętrznego. Ja niechcący podłączyłem kiedyś głośnik motoroli 4ohm do radia president Henry i zwaliłem końcówkę mocy . Proszę zwóć na ten parametr uwagę bo naprawa może nie jest bardzo kosztowna ale upierdliwa Smile) . Wyjście wzmacniacza 8ohm to głosnik 8ohm jeśli masz wyjście 4omy to głośnik może być 4 lub 8ohm . Z doświadczenia wiem , że im większy i bardziej dopasowany pod względem pasma przenoszenia głośniczek tym efekt jego podłączenia będzie lepszy. Ja mam dodatkowo podłączony głośnik motoroli ( 8ohm ) przeznaczony jako dodatkowy głośnik do radia/nadajnika jachtowego i jestem z niego bardzo zadowolony. Koszt około 300PLN ale warto .



AFN,AFN,BRT




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka wojtek041 8 9,066 05-09-2018 08:47
Ostatni post: pablos302
  Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia rokito 90 86,652 14-12-2017 11:23
Ostatni post: Czarodziej
  Konwerter CB/MW do radia samochodowego Jabol 1 3,730 12-03-2012 08:36
Ostatni post: Sigma_74

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name