Ocena wątku:
Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
25-11-2012, 18:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 18:55 przez marianex.)
Post: #31
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
Daneczek mówisz - masz. Ok 2 lata temu kupiłem samochód dostawczy 3listopada przez pomyłkę w umowie była wpisana data 3października . Ponieważ za ok miesiąc był termin opłaty 2 raty OC udałem się do "swojego" agenta po ok. 2 tygodniach od zakupu. Okazało się , że 2 rata wynosi ok 300zł za pół roku a mogę mieć w innym towarzystwie za 400zł cały rok. Wypowiedziałem tamtą umowę i kupiłem nową polisę. Po ok roku przychodzi z Generali wezwanie do zapłaty 2 raty składki. Oczywiście wyjaśnianie ale oni czepili się błędu w dacie , że niby prawidłowa. Na infolini ich konsultant nawet "przychylny" powiedział abym jeszcze raz pisemnie poprosił o rozwiązanie tamtej umowy motywując tym ,że jestem "dobrym" klientem / kupowałem u nich polis za 2-3tys rocznie samochody , turystyczne SKI dla grup / itp itd. Oczywiście nazajutrz odpowiednie pismo wysłałem i czekałem na odpowiedź. Miałem nawet nadzieję , że wszystko OK płaciłem nastepną polisę. Po 3-4 miesiącach przyszła "odpowiedź" - wezwanie ze straszeniem sądem , komornikiem , KRD . Dla świętego spokoju zapłaciłem te 300zł i po kolei wypowiadam kolejne umowy i przenoszę polisy do innych towarzystw. Jeśli w Generali nikt nie potrafi odpowiedzieć pozytywnie lub negatywnie na oficjalne wysłane poleconym pismo tylko wysyła do windykacji to ich problem. Skoro dla nich lepiej jest skasować jednorazowo 300zł a stracić tylko w jednym roku 2-3tys ? Zawsze powtarzam 1 zadowolony klient powie 10 ale 1 niezadowolony powie 100. No cóż gdyby agent był taki jak trzeba sam powinien "interweniować" w towarzystwie aby nie stracić klienta tym bardziej , że mógł on pierwszy dostrzec błąd w dacie - wolno wypowiedzieć do miesiąca.
Teraz z kolei do wątku. Ubezpieczenie w MTU . Pakiet OC + AC + NNW. AC obejmuje kradzież wartość do wyliczeń 35tys - amortyzacja , naprawa salon części oryginalne , ASSISTANCE w Unii Europejskiej Komfort . Czyli takie jak dla mnie wyszło 1375zł . Mogłem iść w górę i w dół tzn np Assistance tylko Polska - ok 100zł , udział własny w szkodach itp itd . Lub w Assistance najwyższy pakiet też ok +100zł ale holowanie zamiast 150 - 300km i samochód zastępczy. Takie drobiazgi ale w sumie niekoniecznie potrzebne. Mam inny "darmowy" Assistance z Banku Pekao SA grupa Unicredit Bank tam do konta osobistego /jakiś większy pakiet koszt 9,90zł za miesiąc/ ale tam to nawet dają hydraulika do awarii wody w domu Smile Warunek z kolei u nich to wiek auta - ja się jeszcze mieszczę Passat był za stary 12lat. Oby tylko nie trzeba było z tego korzystać.
Reklama

25-11-2012, 23:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 23:14 przez ENDRJU222.)
Post: #32
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
witam,
ja z kolei natrafiłem na U can Drive od towarzystwa Ergo Hestia - tylko dla kierowców do 30 roku życia i najlepiej z bezszkodową przeszłością. wszystkie inne towarzystwa chciały ode mnie po 500 pln minimum, a tu wykupiłem za 360 pln za cały rok z NW! wiadomo to tylko podstawowe OC i NW, ale przynajmniej idą w kierunku ludzi mlodych, a wiadomo jak to do 30-stki z kasą bywa różnie Big Grin



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
26-11-2012, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2012 23:02 przez tomekiewa.)
Post: #33
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
Siemka. Mojego szarika ubezpieczyłem w proamie 70% OC za 337,28zł + asistance + NNW razem 407,40 zł za cały rok



nie ma rzeczy nie do naprawienia, są tylko niekompetentni "fachowcy" CoolIdea
26-11-2012, 23:14
Post: #34
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
(26-11-2012 23:00)tomekiewa napisał(a):  Siemka. Mojego szarika ubezpieczyłem w proamie 70% OC za 337,28zł + asistance + NNW razem 407,40 zł za cały rok

chyba Euro, w wakacje szukam innej firmy do ubezpieczeń
26-11-2012, 23:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2012 23:47 przez figielp.)
Post: #35
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
PZU 60% 580 OC+NW+szyby
Proama to ściema, za pierwszy rok chcą 100% żeby potem dać 70 zniżki
LIBERTY kolejna padaczka - koleś od którego miał tyle samo zniżek miał większą zniżkę niż mi naliczyli
27-11-2012, 15:01
Post: #36
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
witam dzisiaj ubezpieczałem mojego sharika OC + NW 60% zniżki TUW 423,-zł
płatne jedną ratą. Smile
Poprzednio miałem w TUZ płaciłem OC, NW 460,-zł dziś za kontynuację chcieli 510,-zł i że niby to najtaniej, poszedłem do innego biura i tu niespodzianka... warto pytać, dzwonić, sprawdzać...
27-11-2012, 16:19
Post: #37
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
150 zł miesięcznie toż to majątek, jak dla mnie to bez sensu tyle wydawać



27-11-2012, 19:04
Post: #38
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
Najważniejsze. Nigdy nie czekajmy z zakupem polisy na ostatnią chwilę. Warto szukać i pytać o oferty u różnych agentów. Gdy już znajdziemy "odpowiednią" ofertę spróbujmy o taką samą konkretnie zapytać jeszcze raz innego agenta. Czasem dorzuci ktoś 5% za coś tam . Przy większych sumach zawsze parę groszy zostanie w kieszeni. Negocjując pamietajmy :AGENT MA PROWIZJĘ NIE OD SZTUKI ALE OD WYSOKOŚCI SUMY POLISY.
28-11-2012, 00:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2012 00:23 przez tomekiewa.)
Post: #39
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
(26-11-2012 23:14)Kacperiusz napisał(a):  
(26-11-2012 23:00)tomekiewa napisał(a):  Siemka. Mojego szarika ubezpieczyłem w proamie 70% OC za 337,28zł + asistance + NNW razem 407,40 zł za cały rok

chyba Euro, w wakacje szukam innej firmy do ubezpieczeń

to ty chyba płacisz w euro jak się ma agenta ubezpieczeniowego porządnego to i składka jest niskaBig Grin Marianex dobrze napisał ja już z 1 miesiąc przed końcem polisy dzwonię do mojego agenta z zadaniem sporządzenia najtańszej oferty a i sam szukam w necie.A co mi za różnica gdzie będę miał OC! Nie mam skanera bo bym wam pokazał oryginalną polisę z moją składką.A wszystko zaczęło się jak poprzedni agent(znajomy) wydarł się na mnie że chcę niższe ubezpieczenie i jak mi się nie podoba jego oferta to mam mu napisać rezygnację, poczym podsuną mi papier z rezygnacją Cedząc przez zęby że i tak kiedyś wrócę do niego na kolanach!!! Ale to po moim trupie chyba hihi. od tej pory sam szukałem jak najtaniej a teraz mam super zaufanego multi ubezpieczeniowego agenta i jak coś wynajdę w/g mnie tanio to on ma zdziałać cuda i ma być taniej i tak ubezpieczam 2 auta i chatę a przy okazji wiem który ubezpieczyciel leci w kulki i trzeba go omijać



nie ma rzeczy nie do naprawienia, są tylko niekompetentni "fachowcy" CoolIdea
28-11-2012, 10:15
Post: #40
RE: Porównujemy Ubezpieczenia ile kto gdzie?
Multiubezpieczeniowy agent to fajna sprawa, sam mam takiego. Przez parę ostatnich lat byłem w Generali, teraz mam coś innego.
Inna sprawa że nie zawsze najtańsze ubezpieczenie jest najkorzystniejsze. Moja agentka (to było 2-3 lata do tyłu, teraz może się zmieniło) np. mówiła o problemach z L...4: - "kiedy masz kolizję z posiadaczem takiej polisy to bezwzględnie wzywaj policję, żeby spisali notatkę. L...4 Wszystkie kolizje poniżej 5000 kwlifikuje jako stłuczki parkingowe, czego ich OC nie obejmuje. Oczywiście sprawa jest do wygrania w sądzie, ale trzeba składać pozew cywilny "o zły wybór ubezpieczyciela". Parę takich spraw już się odbyło, a niektóre towarzystwa oferują swojego prawnika."




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wzrosną ceny obowiazkowego ubezpieczenia OC Mecenas 5 3,100 24-08-2014 00:31
Ostatni post: sp6qkx

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name