Ocena wątku:
Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
08-06-2015, 22:10
Post: #11
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
W vp nie ma żadnej klapy gaszącej. Dopiero w pd ją dali.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Reklama

09-06-2015, 06:30
Post: #12
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
W trojaczkach z racji iz byly silniki starszej generacji takie jak 1Z i AFN i cos tam jeszcze pokrewnego to one nie maja klapy gaszacej ale VPki jak ASV ALH AHF itd mialy klapy gaszace ale nie byly stosowane w SGA niestety. Zagrozenia jako takiego nie ma póki pod maske sie nei zaglada i nie radze tam dlubac jak sie silniki tak rozkreci. Biegami go zdlawic i po sprawie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-06-2015, 09:55
Post: #13
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
O to ciekawe, nie wiedziałem, że w vpkach tych jednak też robili. Może dlatego, że nowsze były i znali problem. No dobra a co powiesz komuś kto ma automat i się silnik rozbiegnie? Jedyna szansa zatkać dopływ powietrza.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
09-06-2015, 16:41
Post: #14
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
otwierasz maske i szybko tapeciakiem tniesz waż tu przy kolektorze dolotowym.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-06-2015, 22:21
Post: #15
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
Własnie zaciekawiło mnie to co napisał DDiablo, bo wiem że w golfie 4 ALH klapę gaszącą miałem, aż specjalnie do Galaktyki vp (silnik AVG) podszedłem sprawdzić i faktycznie klapy tu brak...
Podczas rozbiegania zawsze można próbować szarpnąć za wąż do kolektora, w napływie adrenaliny zapewne każdy jest w stanie go wyciągnąć.
09-06-2015, 22:41
Post: #16
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
nie za bardzo bym sie doważyl tam pod maske wchodzic bo jak gruchnie to prawie pewna śmierć.
Te silniki w SGA przedliftowych to troszke starawe konstrukcyjnie . Projektowane w latach mneijwiecej 90 czy 91 rok choc wprowadzono je pare lat pozniej. ALH AHF ASV to nieco fajniejsze jednostki, bardziej rozwojowe choc tez nie wszystkie bo czesc miala kompy programowalne po obd2 a czesc nie. Fajniejsze pompy wtryskowe bo ALH w automacie mialy pompe 11 oraz w podluzniakach jak passat AHH tez mialy 11. Nieco solidniejsze glowice itd. Bardziej rozwojowe pod wieksze moce.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-06-2015, 23:43
Post: #17
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
No pomysł z szarpaniem przy rozbiegającym się silniku trochę nie bardzo, nie ma szans wyszarpać tego. Jedynie przeciąć albo wyjąć filtr powietrza bo w przed liftem był na spinkach, więc to 10 sek roboty.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
10-06-2015, 07:23
Post: #18
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
Z tym szarpaniem miałem raczej na myśli ostateczność, wystarczy że sprzęgło ślizgnie i już się nie zdławi, wiecie koledzy dobrze, że niestety nie wszyscy w samochodach mają "brzytew" sprzęgło, a i moment obrotowy takiego silnika rozbieganego nie jest niski.
Myślę że samo wyjęcie filtra powietrza nie wiele da, jak już to wyjąć i zatkać jakimś sposobem dopływ powietrza do silnika.
10-06-2015, 10:33
Post: #19
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
Przecież logiczne, że po wyjęciu filtra trzeba zatkać dziurę, ale w sumie to może wystarczy tę rurę co idzie od chłodnicy ( harmonijka ) wyjąć i zatkać przy filtrze i też go zdławi bez rozbierania filtra. Całkiem o niej zapomniałem bo po lifcie jej nie ma, ale przed liftem była.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
03-11-2015, 21:01
Post: #20
RE: Przestrogi - Filmiki i nie tylko...
Nie wiedziałem gdzie to wrzucić. Po obejrzeniu nie byłem pewny czy się śmiać , czy płakać.Huh
https://youtu.be/TRPD-O9ywm4



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Humor, Dowcipy, Filmiki i nie tylko... Jabol 412 280,413 08-06-2023 11:31
Ostatni post: koleś
  ładny sharan -tylko zobaczcie fajna wersja bercik350 37 23,114 09-03-2013 22:18
Ostatni post: raventes

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name