Ocena wątku:
Pytanie w sprawie CB
08-07-2014, 12:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2014 18:24 przez nieldos.)
Post: #1
Pytanie w sprawie CB
Witam

Mam pytanie znajomy chce mi dać CB radio mam do wyboru

ALAN 48 plus i Alan 109. Które radio wybrać? Tak, żeby za dużo nie szumiało... A i gdzieś wyczytałem, że 109 nie działa w Niemczech a tam akurat dużo latam i chciałbym aby za miedzą też latało CB... Nie mam w tym temacie, żadnej wiedzy (jestem zielony). Dużo latamy na dwa auta i w końcu udało mu się mnie namówić na montaż...
Mam też takie CB jak w linku Smile

http://www.youtube.com/watch?v=ulvgWVNCK-g

Trybi ale brak gruchy Smile


Będzie trzeba wystawić na portalu al...drogo i dolozyc do jakiegos konkretnego radia Smile
Reklama

08-07-2014, 22:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2014 22:30 przez smok_wawelski.)
Post: #2
RE: Pytanie w sprawie CB
Odpuść to z linka z Youtube - to na pewno
Frequency range: 26.965-27.255 MHz - czyli nie ma pełnych 40kan. używanych w PL
Channels: 23 (1-22+11A)
Mode: AM
--------------------------------

Alana 109 też nie bardzo jest jak porównywać z 48+ - to radia z zupełnie innych półek

A109 - specyfikację masz np. TUTAJ
To malutkie radyjko z niskiej półki, posiada jednak bardzo przydatny RF-Gain, 40kan w modulacji AM
To nie jest tak że nie działa w Niemczech - działa tylko wiele nie pogadasz bo w Niemczech standardem jest głównie FM i kanały z częstotliwością w tzw. 5-tkach czyli częstotliwośc kanału kończy się cyfrą 5 a nie 0 jak u nas.

A48+
jest radiem większym gabarytowo i nieco bardziej rozbudowanym specyfikacja - TUTAJ
Posiada 40 kan w AM i FM, posiada RF-Gain i parę innych przydatników, standardowo pracuje w 0 - więc z Niemcami ten sam temat.

Owszem może i są wersje tych radii pracujące w niemieckim standardzie ale ja takiego nie potkałem - przeróbki 0/5 - owszem da się.

Nie wiem jak obecnie w Niemczech jest z AM - kiedyś było ograniczone do mniejszej liczby kanałów (właśnie tak jak to z Youtube) i mocy 1W.

Moja propozycja:
Wpadnij na chomika Kol. Jabol - ściąg sobie materiały o cb, poczytaj
Określ do jakich celów ma Ci służyć radio
Rozważ zamontowanie radia w aucie
Wróć tutaj z konkretnymi pytaniami - będziemy wyjaśniać do bólu Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
08-07-2014, 22:57
Post: #3
RE: Pytanie w sprawie CB
Potrzebuje radia na trasy Polska, Niemcy, Holandia, Francja, Belgia po tych trasach często się poruszam... Nie musi być jakieś z górnej póły ale takie, żeby mozna było się dogadać... Czytam już cały dzień na temat CB i na jednym forum polecają Harrego II czy Alan 18 a na drugim piszą, że to lipa... Jakie Wy byście polecili radio? Tak do 250 zł bo jak już pisałem nie potrzebuje rewelki może być i za 100 ale, żeby latało w miare możliwie Smile
08-07-2014, 23:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2014 00:12 przez smok_wawelski.)
Post: #4
RE: Pytanie w sprawie CB
Budżet - 250 samo radio czy 250 łącznie z anteną ?
Tylko nowe czy dopuszczasz używane ?

Do czego zmierzam - lubię polecać to co sam sprawdziłem, przeleciałem sporo radii i anten od Onwy, Alana 100, poprzez Jacksona, Lincolna aż po Kenwoda-TS50 i paru innych KF-owych

Jest obecnie na rynku takie małe fajne radio ja go używam już ponad 2 lata, załatwiłoby Ci i PL i kraje które wymieniasz - to radio zwie się TTI-770 (młodszy brat 771), ma AM+FM multisystem tzn. jest przełączalne 0/5 (kombinacją klawiszy - proste ale nie jest to najwygodniejsze, w trakcie jazdy raczej wykluczone) , ma RF-Gain, Mic-Gain, Squelch, ori mikrofon elektret pracuje b. fajnie - więcej na mobilu nie trzeba.

Harry - no cóż to dobre radio malutkie ma co trzeba miałem je jakiś czas (starszy model bez ASC) - tyle że tu bulisz za nalepkę President, moim zdaniem TTI-770 nie ustępuje mu realnymi parametrami nadawania i odbioru.

Alan-18 - niezłe radio, ale czort wie jaka używka Ci się trafi, a wysyłkowo to nic nie sprawdzisz może ktoś kolbą do rynien nawet lutował.

Jeśli z tej półki to to nie A-18 - ja wybrałbym Herbatnika - po ludzku President Herbert - tyle ze cena kosmos nawet za używkę, ale jeśli nie zgrzebany i ze starych dobrych lat to naprawdę warta swojej ceny.

Jeśli dziś nówka z gwarancją - szedłbym w TTI-770
Pojawił się ostatnio młodszy brat - TTI-771 - nie znam go "namacalnie" ale parametry i mordka podobna - może warto się zastanowić 200zł nówka , bardziej rozbudowane 881 ok. 260zł nówka, trzeba by tyrknąć i przegadać czym się różni od 771 od 770.
Uboższy TTI 550 nie spełni Twoich wymagań ma tylko AM



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
09-07-2014, 09:42
Post: #5
RE: Pytanie w sprawie CB
Dziękuję Ci bardzo, że się tak oferujesz z pomocą Smile Dobrze jest się poradzić kogoś Smile

Rozumiem, że to takie radio?

http://allegro.pl/cb-radio-tti-tcb-770-i4395798117.html

Pozdrawiam
09-07-2014, 19:44
Post: #6
RE: Pytanie w sprawie CB
A' propos pomocy nie ma za co dziękować, Ty przecież też tak samo podchodzisz do tego (mam na myśli choćby assistance) mnie i życie i radio nauczyło zasad że dziś ja komuś pomogę, jutro ktoś mnie, na radiu też jest to zwyczajem.

Tak ja używam tego modelu TTI tyle że z czarna mordką ale to nie jest istotne Smile

Spoko, temat CB znam już kawał czasu, będzie pod 20 lat jak zaczynałem się w to bawić jak masz ochotę możesz zerknąć tutaj trochę opisane jest tam też taka "malutka" moja antena Smile
Nie jestem elektronikiem a technikiem-mechanikiem, więc dlatego zwykle radzę tylko na podstawie własnych doświadczeń i skromnych wiadomości a nie parametrów katalogowych.

Jednak z używkami w sprzedaży wysyłkowej radzę uważać, niejeden przysłowiową cegłę kupił.

Pamiętaj też o tym że radio to zaledwie pół o ile nie mniej dla zabawy z radiem - bardzo ważna jest prawidłowo zestrojona antena.

A różne fora o cb - hmmm.. zależy które, są i takie gdzie ludzie sensownie piszą a są i takie gdzie sam bełkot wodę z mózgu robi.
To tak jak z autami - każda sroczka swój ogonek chwali, ale czy rzeczowo to już nie zawsze.

Pytaj do bólu co potrzeba, w miarę moich skromnych wiadomości i doświadczeń zawsze pomogę czy coś podpowiem.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
09-07-2014, 22:27
Post: #7
RE: Pytanie w sprawie CB
Wiem ja też wychodzę z założenia, że trzeba pomagać ... Już wiele razy pisałem, że na drodze różnie bywa i nie rozumiem ludzi którzy przejeżdżają obojętnie... Wiele razy stawałem i wiele razy coś się pomagało czy sholować w bezpieczne miejsce czy pomogło na miejscu i korona z głowy nie spadła.. Dlatego stwierdziłem, że radio się przyda i chcę kupić... Szukam już tego co podpowiedziałeś i szukam gdzieś w moich okolicach, żeby pojechać sprawdzić na miejscu. Te z przesyłek to jak napisałeś - nigdy nie wiadomo ... Jak nabędę dam znać jak się sprawuje Smile A na strojenie od razu pojade jest gość w okolicy, który się tym zajmuje... Pozdrawiam Smile
10-07-2014, 00:14
Post: #8
RE: Pytanie w sprawie CB
Kuknąłem chwilę po necie za nowymi 770 - mało gdzie już są wszędzie prawie 771 w krakowskim Antenluxie mają TTI770 po 250złociszy a 771 po 260zł, ja u nich właśnie kupowałem moje tti770 i parę innych rzeczy, to sensowne chłopaki. Jak chcesz to mogę do nich podjechać albo tyrknąć i pogadać jak się mają te 2 modele do siebie mam do Antenluxu raptem 5km

Jakbyś używkę 770 kupił i potrzebował instrukcję to mam w pdf'e - podeślę.

A jak z anteną - masz już? Jaką ?
Nie daj się złupić na strojeniu to usługa max 20zł, bata niech Ci nie tną tylko wsuwają/wysuwają z cewki jak jest taka możliwość.

A i jeszcze jeden temat dot. tti770 w MK2 nie wiem u mnie w mk1 mam je tymczasowo wepchnięte pod radio i troszke wystaje poza panel radia audio, głębiej nie upchnie - troszkę utrudnia mieszanie lewarkiem na 1-ke, optymalnie byłoby zastosować kątowy wtyk mikrofonu.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name