Ocena wątku:
Lusterko fotochromowe
04-06-2011, 11:01
Post: #1
Lusterko fotochromowe
Czy ktoś posiada schemat do lusterka wew. fotochromowego? (sharan 2002)
Jest zamontowane na szybie, wystaje z niego wtyczka z chyba 3 kabelkami (jest bez osłonki od lusterka do podsufitki).
Chciałbym się dowiedzieć jak je podłączyć, jak idzie instalacja do niego, gdzie trzeba szukać żeby podpiąć.
Reklama

04-06-2011, 12:22
Post: #2
RE: Lusterko fotochromowe
Zapewne: plus / minus / wsteczny

Schemacik może naprowadzi:

.pdf  Automatic anti-dazzle interior mirror, exterior mirror.pdf (Rozmiar: 609.7 KB / Pobrań: 251)



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
24-03-2013, 09:22
Post: #3
RE: Lusterko fotochromowe
Mam pytanie do kolegów posiadających w swoich autach w.w. lusterko .Gdy robicie test i zasłaniacie przedni lub tylny czujnik zauważalna jest jakaś zmiana? Czy ktoś wie gdzie znajduje się jakiś sterownik ,centralka ? Mam podpięte pod to światła (zmieżchowy-przestał działać) U mnie jak zasłaniam nic się nie dzieje,myślałem że jast sprawne ponieważ faktycznie nie oślepia ale przyszło mi do głowy że to może z rcji przyciemnionych szyb.
24-03-2013, 09:56
Post: #4
RE: Lusterko fotochromowe
(24-03-2013 09:22)tacini napisał(a):  Mam pytanie do kolegów posiadających w swoich autach w.w. lusterko .Gdy robicie test i zasłaniacie przedni lub tylny czujnik zauważalna jest jakaś zmiana? Czy ktoś wie gdzie znajduje się jakiś sterownik ,centralka ? Mam podpięte pod to światła (zmieżchowy-przestał działać) U mnie jak zasłaniam nic się nie dzieje,myślałem że jast sprawne ponieważ faktycznie nie oślepia ale przyszło mi do głowy że to może z rcji przyciemnionych szyb.

Jakie światła pod to masz podpiete ? W lusterko jest tylko sterownik i do niego idą kabelki jak kolega wyżej napisał może jeszcze jest dodany plus z oświetlenia wnetrza. Lusterko masz z wlacznikiem czy bez ?



sharan 1.9 tdi 2004r.
mercedes c sport coupe 2.2cdi last edition
24-03-2013, 14:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2013 17:10 przez tacini.)
Post: #5
RE: Lusterko fotochromowe
Żadnych włączników. Od strony pasażerów jest czujnik i drugi czujnik od strony szyby,ten od szyby służy również lub jako czujnik zmieżchowy.Gdy nie było słonecznego dnia światła drogowe włączały się sekundę po przekręceniu stacyjki (automatycznie),jakiś czas temu ta funkcja umarła.


Załączone pliki Miniatury
       
24-03-2013, 15:29
Post: #6
RE: Lusterko fotochromowe
W audi miałem coś takiego ale w sharanie 7m nigdy o tym nie slyszalem ani nie widziałem.



sharan 1.9 tdi 2004r.
mercedes c sport coupe 2.2cdi last edition
24-09-2013, 20:34
Post: #7
RE: Lusterko fotochromowe
Wyjaśniło się,kupiłem auto rzekomo z czujnikiem zmierzchowym załączającym światła,okazało się że był to zwykły automat do załączania świateł podpięty pod włącznik świateł.
30-11-2013, 23:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2013 13:14 przez jarekft.)
Post: #8
fotochromatyczne lusterko
Witam ,kupiłem fotochromatyczne lusterko od galaxy mk2 z 2003r jak się okazało jest tam wtyczka z 6 pinami proszę o rozpiskę który kabelek do czego , w moim nie mam takiego i instalację będę robił sam


Dziś oglądałem to lusterko ze środka wychodzą 2 wiązki po trzy kabelki łączą się w małej kwadratowej wtyczce na sześć pinów , podejrzewam że jedna wiązka jest od fotochromu +,- i wsteczny, natomiast druga nie wiem od czego

jeszcze sobie narobiłem połamałem osłonę (maskownicę) ciekawe czy jest do kupienia osobno

[Obrazek: 8d4164110f0b16cam.jpg]
05-12-2013, 20:35
Post: #9
RE: Lusterko fotochromowe
o czekam na paczkę z lusterkiem teraz pytanko pewnie masa z lampki , plus po stacyjce a gdzie sie podpiąć najbliżej pod kabel do wstecznego ? orientuje się ktoś ?
05-12-2013, 21:43
Post: #10
RE: Lusterko fotochromowe
Na pewno idzie w wiązce w prawym progu, w moim temacie o montażu czujników jest kolor, także możesz sprawdzić (nie wiem w którym miejscu "wchodzi" do tej wiązki, ale na pewno nią idzie, bo w prawym boczku tylnym idzie właśnie w niej Wink



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak rozebrać lusterko MarcinJ 2 1,404 27-03-2017 16:03
Ostatni post: grażyny
  Galaxy MK I FL - Lusterko zewnętrzne - jak rozmontować tacini 27 13,462 01-11-2015 19:26
Ostatni post: andrew7800

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name