Ocena wątku:
zgasł‚ podczas jazdy i nie odpala.
20-06-2014, 08:02
Post: #1
zgasł‚ podczas jazdy i nie odpala.
witam wszystkich. Wczoraj podczas jazdy na 2 biegu samochód zgasł i nie chciał ponownie odpalić. Rozrusznik kręcił elegancko, ale autko tak jak by nie dostawało paliwa.Po przyciągnięciu do domku wyskoczyly błedy pokazane na załączniku.
Nie można było ich wykasować dlatego w pierwszej kolejności zabrałem się za sprawdzenie przekaźnika 109 i 103.Teoretycznie wszystko w porządku (przemierzone).
Okazało się że jest spalony bezpiecznik nr 34.Po wymianie autko ożyło,ale po załączeniu zapłonu miga jeszcze kontrolka oleju na żółto i po chwili znika.
Jeszcze po wymianie tego bezpiecznika nr 34 i po wykasowaniu błędów został jeden od przekaźnika świateł stop (tego nad pedałem).Nacisnołem kilka razy pedał i skasowalem ponownie błąd i zniknął. Kontrolka oleju dalej mruga na początku.
Co mogło być przyczyną unieruchomienia auta, czy wymienić ten przekaźnik nad pedałem i dlaczego miga ta kontrolka oleju. Obecnie vcds nie pokazuje żadnych błędów, autko kręci i odpala.sharan auy 115km 2003r.z gory dziekuje za pomoc auy 115km 2003r.z gory dziekuje za pomoc


Załączone pliki Miniatury
   
Reklama

20-06-2014, 18:21
Post: #2
RE: zgasł‚ podczas jazdy i nie odpala.
kolego ten czujnik nie ma nic wspólnego z kontrolą oleju, jego nie musisz kupować nowego , wystarczy go rozebrać i przeczyścić blaszki drobnym papierkiem ściernym i będzie działał jak nowy u mnie już ponad rok działa bez problemu , mój brat kiedyś też tak miał ze po odpaleniu mrugała kontrolka oleju na pomarańczowo i też nie mógł dojść do tego , stało mu się to w Skodzie Octawi



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
20-06-2014, 20:32
Post: #3
RE: zgasł‚ podczas jazdy i nie odpala.
Takie podobne kody miałem w arosie 1.0 a problem był z pompa paliwa



VAG

2002 VW SHARAN 2.0
2010 TOYOTA AVENSIS 1.8 VALVEMATIC
20-06-2014, 21:22
Post: #4
RE: zgasł‚ podczas jazdy i nie odpala.
Na bieżąco sprawdzałem vcds i żadnych błędów nie pokazywał wcześniej.
Dzisiaj pojeździłem chwilę i autko chodzi normalnie, ale ta kontrolka oleju dalej mrygnie przez kilka sekund i gaśnie.Coś jednak musiało zrobić zware że ten bezpiecznik unieruchomił autko.Nic, bede użytkował autko normalnie i zobacze co wyniknie.
20-06-2014, 22:22
Post: #5
RE: zgasł‚ podczas jazdy i nie odpala.
Stan Oleuj jest? Może pompa oleju?



VAG

2002 VW SHARAN 2.0
2010 TOYOTA AVENSIS 1.8 VALVEMATIC
21-06-2014, 08:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2014 11:48 przez honolulu.)
Post: #6
RE: zgasł‚ podczas jazdy i nie odpala.
kontrolka zaczęła mrugać ewidentnie po wspomnianej awarii.
a propo- gdzie znajduje się czujnik cisnienia oleju w tym modelu?

Po podłączeniu vas wyszło ze siedzi czujnik temp/stanu oleju, który myślę ze znajduje się na misce. g266
w załączniku nr błędu


Załączone pliki Miniatury
   




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name