Ocena wątku:
Zaślepka w podłodze/podwoziu
16-06-2014, 14:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2014 16:47 przez moherydz.)
Post: #1
Zaślepka w podłodze
Witam
dzisiaj znalazłem takie coś w podłodze po stronie pasażera.
Ciekawy jestem czy ktoś już się z tym spotkał i czy jest możliwość żeby tą drogą dostawała się woda?

http://zapodaj.net/146cc434c4fd4.jpg.html

Pozdrawiam
Reklama

17-06-2014, 17:59
Post: #2
RE: Zaślepka w podłodze
Zmień rozdzielczość zdjęcia bo to wygląda jak 30-centymetrowy korek do wanny.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
18-06-2014, 00:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2014 00:53 przez smok_wawelski.)
Post: #3
RE: Zaślepka w podłodze
Jest możliwe.
Silicon nie jest najlepszym patentem bo twardnieje całkowicie i odwarstwia się od metalu.
Bardzo dobrym sprawdzonym patentem jest osadzenie zaślepki na uszczelniaczu butylowym stosowanym w pojazdach kempigowych i łodziach np. TEROSTAT 2759 - niestety nie jest tani 50-60zł za kartusz do pistoletu i nie występuje w małych opakowaniach.
Można też na jakiejś gęstej konserwacji samochodowej (biteksowatej) lub innej masie uszczelniającej osadzić taką zaślepkę i też będzie.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
18-06-2014, 08:59
Post: #4
RE: Zaślepka w podłodze
Wyciągnąć zaslepke oczyścić. Posmarować biteksem smoła rozcienczona benzyną i będzie ok.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-06-2014, 10:04
Post: #5
RE: Zaślepka w podłodze
Ok. Dzięki. Dzisiaj wezmę się za uszczelnienie tego
18-06-2014, 12:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2014 18:01 przez wesol.)
Post: #6
RE: Zaślepka w podłodze
(16-06-2014 14:55)frik napisał(a):  Witam
dzisiaj znalazłem takie coś w podłodze po stronie pasażera.
Ciekawy jestem czy ktoś już się z tym spotkał i czy jest możliwość żeby tą drogą dostawała się woda?

http://zapodaj.net/146cc434c4fd4.jpg.html

Pozdrawiam
Woda raczej się tędy nie dostaje - chyba że jeździsz po listwy w wodzie Smile
Ja bym nic nie robił - zostawił jak fabrycznie jest czyli wciśnięte.
Woda do środka i tak przez grodź się dostaje - przez nawiew powietrza i bokiem między szybą a błotnikiem. Zrobisz jak zechcesz ale gdyby producent obawiał się o szczelność tego elementu to by go pewnie nie było albo by go dodatkowo uszczelniano fabrycznie. Praw natury nie da się oszukać - woda do góry nie płynie Smile




VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
18-06-2014, 12:19
Post: #7
RE: Zaślepka w podłodze
Stąd też ciekawy jestem czy komuś tą drogą dostawała się woda. Parę ostatnich dni jeździłem z odsłonięty dywanem i wygłuszeniem i gdy samochód stał na deszczu to w środku było sucho. Zbierała się za to woda w czasie jazdy.
18-06-2014, 12:30
Post: #8
RE: Zaślepka w podłodze
(18-06-2014 12:19)frik napisał(a):  Stąd też ciekawy jestem czy komuś tą drogą dostawała się woda. Parę ostatnich dni jeździłem z odsłonięty dywanem i wygłuszeniem i gdy samochód stał na deszczu to w środku było sucho. Zbierała się za to woda w czasie jazdy.
Jeżeli ta zaślepka jest w podłodze i jest na swoim miejscu to jak nie wodujesz samochodu to nic tędy nie wleci. Pisałem już że woda dostaje się albo przez wlot zimnego powietrza jak odpływ w rogu grodzi jest zapchany albo między słupkiem A a błotnikiem (często się to zdarza). Jak masz wyjęty dywan to popatrz którędy sączy się woda jak polejesz wodą przednią szybę.



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
19-09-2018, 09:00
Post: #9
Zaślepki podwozia
Czy były montowane fabrycznie zaślepki profili podwozia czy progów? Jak to u Was wygląda? Montować w rdzewiejącym po naprawie i zabezpieczeniu?
19-09-2018, 09:51
Post: #10
RE: Zaślepki podwozia
Były okrągłe i zdaje się owalne. Kiedyś kupowałem do swojego w ASO to jakieś grosze. Po 15 latach są już spękane.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wilgoć w schowku w podłodze sadzik 2 1,044 14-09-2016 23:00
Ostatni post: sadzik

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name