Ocena wątku:
renowacja skórzanej kierownicy
05-06-2014, 14:10
Post: #1
renowacja skórzanej kierownicy
Witam koledzy, z braku laku i ogólnie z nudów, postanowiłem zregenerować trochę kierownice w moim kochanym seaciku.
Wiec zakupiłem zestaw na znanym portalu aukcyjnym http://allegro.pl/show_item.php?item=4226245473
i przystąpiłem do prac, dodam ze moja kiera miała spore przebarwienia, w niektórych miejscach nawet zielonawy nalot, chyba od potu z rąk. A poniżej zdjecia z roboty, postępuje się zgodnie z instrukcją, czyli
1- zmywamy starą farbę na skórze
2- malujemy 2-3 warstwy farbą w odstępach 30-60 min.
3- nakładamy bezbarwny lakier 2-3 warstwy w takich samych odstępach.
Niestety malowanie gąbką załączoną w zestawie przynosi trochę negatywny efekt w postaci lekkich śladów od niej, widać na zdjęciach, dodam że w realu ich niewidać mocno trzeba naprawde sie dobrze przyjrzeć


Załączone pliki Miniatury
                   
Reklama

05-06-2014, 15:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2014 11:48 przez Uciek.)
Post: #2
RE: renowacja skórzanej kierownicy
Kupiłem dokładnie ten sam środek od tej samej firmy. Po przygotowaniu kierownicy do zabiegu, malowałem małym pistoletem do zaprawek. Na początku efekt mnie powalił jak za taką kasę, natomiast po roku użytkowania kierownica znów zaczęła się wycierać. Osobiście uważam że ten środek jest o kant [automat-usunięto wulgaryzm] potłuc Dodgy
Kolego spraktor wrzuć zarchiwizowane ogłoszenie z allegro, bo z czasem ono zniknie. A za jakiś czas wszyscy będą mogli zobaczyć czym była kierownica robiona.

Wrzucam archiwizację http://www.allegromat.pl/aukcja161053



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
05-06-2014, 15:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2014 15:58 przez piotto0.)
Post: #3
RE: renowacja skórzanej kierownicy
Całkiem ładnie wyszło, no i kierownica dostała drugie życie.

Jednak na przyszłość dodam parę słów odnośnie ogólnie skóry i kierownic skórzanych.

1. Nowe / czyste kierownice skórzane są matowe i nie są śliskie, "połysk" kierownicy oznacza że jest ona brudna ( brud, pot z naszych rąk, tłuszcz itd ).
2. Przed farbowaniem / malowaniem kierownic lub po prostu jak chcemy wyczyścić kierownicę musimy najpierw dobrze ją umyć aby osiągnąć owy "matowy efekt". Najlepiej użyć do tego profesjonalnych środków np. typu: Colourlock strong cleaner.
3.Skóra czy to na kierownicy czy to na siedzeniach nie lubi się z wodą i nie powinno się jej za bardzo moczyć, czy myć np. mydłem, to nie jest skóra na naszym ciele.
4. Po oczyszczeniu kierownicy gdy stanie się ona matowa wiemy już jaką wybrać farbę bezbarwną tzn. "matową". Sklepy jak na allegro wiadomo działają typowo pod klienta który często jest w błędzie sądząc że ja mam kierownicę "połysk" więc wezmę taki lakier bezbarwny.
5.Przy farbowaniu kierownic skóry najpierw ją oczyszczamy a potem używamy rozpuszczalnika w celu przygotowania pod farbę. Użycie rozpuszczalnika nie jest równoznaczne z 100% oczyszczeniem skóry.

Co do działania tego środka który wymieniłem powyżej zamieszczę zdjęcia czyszczonej tapicerki w BMW ( ja go akurat używam, nie mówię że jest on najlepszy, jest dużo dedykowanych środków do oczyszczania skóry ).

[Obrazek: 5WMKhUul.jpg]



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
05-06-2014, 17:11
Post: #4
RE: renowacja skórzanej kierownicy
Zrobilem to na tzw. Probe, JAK ZA ROK szlak ja trafi to niebede zydzil i po prostu dam do obszycia tapicerowi. Pozyjemy zobaczymy
05-06-2014, 17:19
Post: #5
RE: renowacja skórzanej kierownicy
(05-06-2014 15:08)Uciek napisał(a):  Kupiłem dokładnie ten sam środek od tej samej firmy. Po przygotowaniu kierownicy do zabiegu, malowałem małym pistoletem do zaprawek. Na początku efekt mnie powalił jak za taką kasę, natomiast po roku użytkowania kierownica znów zaczęła się wycierać. Osobiście uważam że ten środek jest o kant [automat-usunięto wulgaryzm] potłuc Dodgy
Kolego spraktor wrzuć zarchiwizowane ogłoszenie z allegro, bo z czasem ono zniknie. A za jakiś czas wszyscy będą mogli zobaczyć czym była kierownica robiona.

Dawałeś bezbarwny na sam koniec?

Ja mam kierownicę w idelanym stanie, ale fotele moje wymagają malowania szczególnie kierowcy boczki głównie. Zresztą w passacie fotel kierowcy mimo przebiegu jakieś 80tys jest też wytarty boczek. Najpierw miałem brać zestaw z lederzentrum, kiedyś brałem zestaw do czyszczenia i było ok, ale znalazłem na allegro jakieś tańsze farbki na próbę i blisko mnie to podjadę dobiorę kolor i zobaczymy co to warte.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
05-06-2014, 20:15
Post: #6
RE: renowacja skórzanej kierownicy
Ja zrobiłem tak jak napisano w instrukcji tego ustrojstwa. Zmatowiłem kierownicę, wyczyściłem takim rozpuszczalnikiem który jest w komplecie i pomalowałem najpierw bazą czarną, a później tym bezbarwnym który też jest w komplecie. Nie malowałem na koniec normalnym bezbarwnym jeśli o to chodzi, bo nie zamieszczono tego w instrukcji użycia.



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
05-06-2014, 21:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2014 21:25 przez spraktor.)
Post: #7
RE: renowacja skórzanej kierownicy
kolego UCIEK nie wiem jak sie wrzuca zarchiwizowana akcje Blush
nie wiem czy ktoś zauważył że niama prawego fotela, przełożyłem go na lewą strone, bo fotel kierowcy a właściwie oparcie zostało rozebrane i material powędrował do krawcowej celem wymiany elementu który się przeciera od wsiadania, jak jutro uda mi sie odebrać i poskładać wrzuce foty
06-06-2014, 11:52
Post: #8
RE: renowacja skórzanej kierownicy
W mojej pierwszej odpowiedzi wrzuciłem archiwizację



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
06-06-2014, 22:36
Post: #9
RE: renowacja skórzanej kierownicy
fotel naprawiony, wymieniony został element tapicerki oparcia ten który wyciera sie od wsiadania, i materiał podłokietnika kierowcy ten na którym sie opieramy, krawcowa wzieła 60 zł, material miałem, a roboty z rozbieraniem i składaniem co niemiara, 2-3 godz na rozkładanie i tyle samo na składanie, ale dla chcacego nic trudnego, niebawem wrzuce foty
11-09-2014, 11:59
Post: #10
RE: renowacja skórzanej kierownicy
słuchajcie, dałem mojej kierownicy ostatnią szanse, próba renowacji chyba się powiodła, ale----
1. zdjołem kierownice
2. zmyłem i zmatowiłem porządnie poprzednie próby renowacji
3. porządnie ją wygrzałem w takiej szafie suszącej do ciuchów
4. nałożyłem z 3 warstwy pędzelkiem a nie jak wcześniej gąbką
5. po każdej warstwie wygrzewanie
6. mineło 4 miesiące i nic się niedzieje Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  impregnat do skórzanej kierownicy junak1956 5 5,016 04-10-2018 20:10
Ostatni post: junak1956
  Regeneracja kierownicy bartekb14 2 3,205 02-04-2014 23:36
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name