Ocena wątku:
xenony - porada
10-01-2017, 13:57
Post: #81
RE: xenony - porada
Tak ale ja tu nie widze z jakiego to paragrafu jest jaki podpunkt itd bo 6.2.6.2.2 to nie jest paragraf. Poza tym przepus tyczy sie aut nowych wchodzacych na rynek ktore musza soelnic wymagania na dzien dzusiejszy by dostac homoligacje na rynek EU. Czyli ropatrujac to np na auto takie jak astra G produkowana w katach 1998-2004 to tam byly tez xenony otyginalnie ale mozna sobie kupic lampy firmy FK ktore maja homologacje i odpowiednie mocowania pod zarowke zarowno h7 jak i d2s w lampe na mijania. Nie bylo w tamtych czasach wymogow dla xenonow zeby byly spryski czy poziomowanie sutomatyczne. Owszem tak wypuszczano auta ale to tak jakby ktos chcial dzis kupic passata b8 bez klimy. Bo takowy nie istnieje. Nie ma generalnie paragrafu ktory by dyskwalifikowal sharana z 2002 roku by nie mog muec xenonow nawet bez poziomowania. Spryski to mozna sobie nawet takie jak od szyb zapodac bo w zasadzie podobne miala taka astra g. Nie takie wysuwane wysokocisnieniowe itd. Pytanie tylko czy jakas firma jak fk czy depo robi lampy przystosowane pod xenon dla sga z lat 2000-2010. Ale chyba nie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

10-01-2017, 16:25
Post: #82
RE: xenony - porada
Koledzy a co z podłączeniem lamp wszystko pasuje bo na allegro ktoś ma redukcję żeby podłączyć ta lampę??
23-01-2017, 21:58
Post: #83
RE: xenony - porada
u mnie padły startery i zamontowałem zgodnie z opisem przetwornice od HIDów, wsio działa tylko co prawda komunikat o spalonej żarówce dalej świeci ale jakos mi to nie przeszkadza.W kazdym razie dzieki koledze Pamoniuszowi
23-01-2017, 22:09
Post: #84
RE: xenony - porada
hmmmm u mnie nie świeci. może mylisz komunikat o zarowce z testem świateł stopu zaraz po odpaleniu auta?



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
29-01-2017, 22:19
Post: #85
RE: xenony - porada
masz racje. w takim razie wsio dziala Smile
06-10-2020, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2020 22:38 przez klimekjanek.)
Post: #86
RE: xenony - porada
Witam,
Też musiałem wymienić starter w mojej lampie. Z powodu trudności demontażu starego zdecydowałem się na dołożenie nowego w wolnej przestrzeni w lampie i montaż przy pomocy opasek.
Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy może powodować to jakieś zagrożenia?

Witam,

Mam jeszcze taką uwagę że przy pomocy VCDS można zdiagnozować napięcie zasilania przetwornicy (12 V - 14 V) i samego żarnika (85 V). Prawa strona migała i gasła. Okazało się że napięcie żarnika (Osram Xenarc) wynosi 121 V. Lewa strona która działa poprawnie pokazuje napięcie 82 V. Po zmianie żarnika problemy znikły.

W VCDS zakładka Elektronika a tam Lampa lewa i Lampa prawa.


Załączone pliki Miniatury
       




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name