Ocena wątku:
Montaż wskaźnika ciśnienia doładowania
04-06-2014, 23:16
Post: #11
RE: Montaż wskaźnika ciśnienia doładowania
Czujnik ma skale co 0,1.
Przydaje się czasami żeby zobaczyć "jak ładuje turbo", ale głównie do założyłem "w razie czego". Żeby móc skontrolować doładowanie ( lub jego brak ) i móc w miarę szybko zareagować jak by było coś nie tak.
W sumie tak że mi coś pomógł bardziej, to zdarzyło się całkiem niedawno jak jechałem kawałek autostradą a potem normalną drogą szybkiego ruchu ( w sumie 8 km do celu ) i nagle usłyszałem "gwizd / świst" jak dawałem więcej gazu, tzn jak turbo bardziej dmuchało.
Już w głowie scenariusze czy turbo odleciało, czy gdzieś rura strzeliła czy może IC się rozleciał bo podcieka. Normalnie bym się zatrzymał na drodze i grzebał pod maską a w tej sytuacji jadę spokojnie bo patrzę że turbo ładuje jak trzeba widzę że nie ma niedoładowania = nie odleci ...

Potem jak zajechałem okazało się że wąż za filtrem powietrza się w części zsunął i to tyle Smile

Jednak zdaję sobie sprawę że to swojego rodzaju bajer i nie ma dużo większego zastosowania szczeg. w takim silniku z taką mocą.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Reklama

05-06-2014, 07:59
Post: #12
RE: Montaż wskaźnika ciśnienia doładowania
a jakby ci waz lekko sie naderwal ten niedaleko IC czyli tu gdzie jest juz sprezane powietrze. Mowa o rozerwaniu powiedzmy 1-2 cm to co bys wyczul. Gwizdac by gwiadalo, cisnienie by bylo tez odpowiednie. Tyle ze turbo by sie krecilo na maxa ile sie da po 50% powietrza szlo by w kosmos. Po logu 010 juz bym powiedzial ze ten waz jest gdzies chlasniety lub IC sie rozszczelnil bez wchodzenia pod auto. Przy wydajniejszycm turbo jak od ARL to mozesz raczje spokojnie spac i nie ma obaw ze odleci przez przeladowania/przepompowywania.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-05-2015, 22:40
Post: #13
RE: Montaż wskaźnika ciśnienia doładowania
Witam Panowie

Soory że odgrzeje kotleta jestem świeżo po wymianie turbo i zakupiłem wskaźnik doładowania zainstalowałem go w miejscu zegarka ale za diabła nie wiem gdzie podłączyć wężyk jaki jest w komplecie czy ktoś bardziej obeznany może wskazać miejsce w którym się podpiąć silnik 1.9 auy po czipsie zdjęcie byłoby super
06-05-2015, 07:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2015 07:29 przez wesol.)
Post: #14
RE: Montaż wskaźnika ciśnienia doładowania
gdziekolwiek za turbo a przed kolektorem. Musisz i tak wywiercic otworek i wkrecic króciec do podpiecia wezyka. Generalnie czujnik cisnienia juz mamy tyle ze elektryczny i trzebaby pewnie jakis wskaznik szukac elektryczny ale nie wiem czy nie z jakąś separacja sygnalu.
Podzialka na wskazniku pewnie bedzie maloprecyzyjna wiec i tak niewiele bedzie to mowic.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-05-2015, 13:14
Post: #15
RE: Montaż wskaźnika ciśnienia doładowania
Zrobię Ci fotke gdzie u mnie pod maską siedzi - może pomoże. Cool



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name