Ocena wątku:
Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp.
02-12-2018, 12:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2018 13:04 przez slawiec.)
Post: #41
RE: Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp.
(01-12-2018 14:08)tolus24 napisał(a):  Witam.

Olej do tej skrzyni np. Ravenol JF506E to około 45zł (allegro czy cena "hurt" w sklepie) za 1l, przy wymianie statycznej spuścisz około 3l (samym korkiem bez odkręcania tej małej miseczki pod skrzynią) więc za olej wychodzi 135zł czyli robocizna 215zł. Oczywiście w serwisie dochodzi marża na materiał, no i najważniejsze jaki olej lejemy więc cena jak najbardziej realna, zwłaszcza w dobrym serwisie. Jeżeli komuś wmawiają, że przy statycznej zużywają 5l oleju tzn. że go robią w wała, tak samo jak ktoś taką usługę razem z olejem wycenia np. na 200zł, to radziłbym unikać.

Pozdrawiam

Siema ja placilem za wymiane 50 zl i weszlo 3 litry oleju tak jak piszesz spuszcza starego i dolewają nowego 3 litry oleju Mobil ATF 220 Dexron II taki wlalem 22 zl za litr cala operacja 116 zl
ale żeby 350 zl placic to trzeba być grubym F R A Y E R E M hehhehee pozdro Smile
Reklama

02-12-2018, 13:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2018 13:57 przez kalamb.)
Post: #42
RE: Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp.
Tak tylko z tego co pamietam to pisałeś ze wlałeś Mobil ATV który jest sporo tańszy to po pierwsze, po drugie zalecanym olejem jest Ravenol JF506E i to wcale nie jest przesada bo na przestrzeni czasu okazało się, że było mnóstwo problemów po zastosowaniu zamienników. Wymieniał ktoś, kto zapewne nie robi na co dzień skrzyń automatycznych i po prostu zlał i zalał nowy za 50 zł. Poza tym specjalista odradzałby stosowanie innego oleju.
Niestety prawidłowa procedura wymaga czasu bo mierzony prawidłowy poziom jest związany z temperaturą oleju.

Ps. Jeśli już tak lecisz to zobaczymy kto będzie frajerem jak się zacznie skrzynia sypać od dextron. Wystarczy przeglądnąć fora i dowiesz się ile ludzie mieli problemów bo stosowali tańsze oleje.
Zaoszczędziłeś „spryciarzu” hehehe okaże się na jak długo i za ile ;-)
W silniku tez pewnie jakiś mannol albo inny specol 10w40 hehehe
03-12-2018, 10:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2018 15:27 przez Czerwony.)
Post: #43
RE: Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp.
(02-12-2018 13:11)kalamb napisał(a):  Tak tylko z tego co pamietam to pisałeś ze wlałeś Mobil ATV który jest sporo tańszy to po pierwsze, po drugie zalecanym olejem jest Ravenol JF506E i to wcale nie jest przesada bo na przestrzeni czasu okazało się, że było mnóstwo problemów po zastosowaniu zamienników. Wymieniał ktoś, kto zapewne nie robi na co dzień skrzyń automatycznych i po prostu zlał i zalał nowy za 50 zł. Poza tym specjalista odradzałby stosowanie innego oleju.
Niestety prawidłowa procedura wymaga czasu bo mierzony prawidłowy poziom jest związany z temperaturą oleju.

Ps. Jeśli już tak lecisz to zobaczymy kto będzie frajerem jak się zacznie skrzynia sypać od dextron. Wystarczy przeglądnąć fora i dowiesz się ile ludzie mieli problemów bo stosowali tańsze oleje.
Zaoszczędziłeś „spryciarzu” hehehe okaże się na jak długo i za ile ;-)
W silniku tez pewnie jakiś mannol albo inny specol 10w40 hehehe

Do silnika leje olej kujawski z frytkownicy po 4 smażeniach
wspieram polskie produkty polecam ci bardzo ... a jak się skrzynia zesra to sobie kupie nowa 450 tys ma (wulgaryzm) i działa ciągam lawety notorycznie i nie ma problemu
03-12-2018, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2018 22:05 przez tolus24.)
Post: #44
RE: Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp.
Witam.

Każdy robi z autem co chce i ma prawo to opisać, natomiast nie oznacza to, że jest to prawidłowe. Olej Mobil ATF 220 Dexron II nie jest olejem przeznaczonym do tej skrzyni i żadne "modły" póki co tego nie zmienią, oczywiście że po wlaniu go skrzynia się od razu nie rozpadnie, a nawet długo się nie rozpadnie, zwłaszcza "wymieniając" 3l, jak cały układ mieści 9l. To że ktoś ma przejechane 450tyś. km nie jest równoznaczne z tym, że na tym oleju i to od nowego więc nie jest to żaden wyznacznik, poza tym większość na pewno w trasie (skoro lawety ciąga Wink), gdzie te skrzynie pracują dobrze, a "test" dla tej skrzyni i jej oleju, to tak naprawdę długa jazda po mieście z częstym ruszaniem/hamowaniem gdy olej jest rozgrzany, no i oczywiście, to droga od tego, że działa/jeździ do tego, że działa/jeździ prawidłowo jest długa. Wiele aut z automatem przeszło przez moje ręce i według ich właścicieli "jeździły", a że szarpały i przeciągały, to taki szczegół, dopiero ja się przejechali autem ze skrzynią prawidłowo działającą, to zdziwienie było, że nie czuć przełączania biegów, które na dodatek trwa sekundę, a nie kilka sekund.
A co do wywoałnego oleju 10W40, to wbrew pozorom nie jest, to zły olej i w naszych warunkach klimatycznych całkiem się sprawdza i tu tak samo jak powyżej, to że silnik na nim się nie zatrze i nawet się nie "ubrudzi", nie oznacza, że jest to olej lepszy od 5W30 np. LiquiMoly czy Fuchs, na których nasze silniki chodzą znacznie ciszej i miękcej, co potwierdziło wielu forumowiczów w wątku o olejach, co nie oznacza, że każdy chce za taki "luksus" dopłacać i że na innym oleju mu się silnik popsuje.

P.S

Proszę forumowicza slawiec o nie używanie wulgaryzmów, chyba że w postaci wykropkowanej Wink, a do obydwu Panów o nie atakowanie się wzajemne.

Pozdrawiam
11-12-2018, 22:41
Post: #45
RE: Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp.
Zamiast pomagać to tylko się sprzeczacie ... jakie to polskie... . Tak na przyszłość jakby ktoś mail problem że skrzynią automatyczna lub alywrnatorem.. To o dziwo .. jedno z drugim o dziwo.. szok . Jest związane.. Po naprawie regulatora napięcia w alternatorze.. problem z automatem sam zniknął .. pzdr.
11-12-2018, 23:51
Post: #46
RE: Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp.
Witam.

Żaden "szok", to jest normalny objaw, że jak jest brak stabilnego napięcia, to sterownik ASB wariuje, dlatego zawsze przy jakiejkolwiek usterce elektrycznej sprawdza się zasilania i ich stabilność, o czym zawsze piszę, niestety każdy czeka na cud i gotowe rozwiązanie podane na forum, a mi już się nie chce za każdym razem pisać o tym samym.

Pozdrawiam
02-07-2019, 10:20
Post: #47
Galaxy 1.9 TDi - skrzynia automatyczna
Witam.
Ford Galaxy 1.9TDi . 2001r.

Na zimnym oleju nie chce zmieniać biegów. Żeby nie wiem co robić nie zmieni biegów. Dopiero po paru chwilach jak się rozgrzeje to zaczyna zmieniać i wszystko jest ok.

Teraz ja są te upały to zdarza się że od razu od uruchomienia zmienia dobrze biegi ale wystarczy że poranek chłodniejsze i już trzeba czekać aż się rozgrzeje.

Co sądzicie ?
02-07-2019, 18:44
Post: #48
RE: Galaxy 1.9 TDi - skrzynia automatyczna
A olej w skrzyni kiedy wymieniany i na jaki ?Jeśli wymieniony to czy z filtrem i jaka ilość ?
19-01-2020, 19:21
Post: #49
RE: Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp.
Witam kolegów,mam problem i aż się boję czym to może się skończyć,a mianowicie-wsiadam do auta po kilku dniach postoju,odpalam,wrzucam D i nie mogą ruszyć,ale im więcej dałem gazu to powoli się toczyłem(w tym czasie włączyła się kontrolka ESP) i jakoś jechałem przez 10km do pracy.Po pracy wsiadam i to samo ale jak wrzuciłem R to zauważyłem, że auto ciągnie bez gazu a jak D to stoi w miejscu.Przy mozolny rozpędzaniu(znowu zaświeciła się kontrolka ESP) próbowałem przełączyć na manual ale tam nic nie działało,przy tym komputer nie wyświetlał dolnego paska z położeniami biegów i spalanie pokazywał w l/h a nie w l/100km,przy tym jak było mało to zaczęła mi jeszcze migać kontrolka w drzwiach od centralnego.Po przejechaniu kilku kilometrów usłyszałem pstryk przy dźwigni biegów i poczułem szarpnięcie i auto zaczęło normalnie jechać a komputer wszystko wyświetlał poprawnie(kontrolka ESP nie zgasła),po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko zaczęło się od nowa a po pewnej chwili zaczęło jeszcze szarpać przy zmianie biegów. Czy coś wam to mówi,radźcie bo nie wiem od czego zacząć.Problem pojawia się i znika.
19-01-2020, 21:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2020 21:59 przez kalamb.)
Post: #50
RE: Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp.
Przyczyn może być wiele. Zbyt niski poziom oleju w skrzyni albo błoto zamiast oleju. Może być uwalony czujnik G270 znajdujący się pod lewym środkowym słupkiem w układzie hamulcowym, odpowiada za wysprzeglanje postojowe, może być walnięty sterownik skrzyni albo pompy ABS bo sterowniki przekazują sobie sygnały, sprzedało hydrokinetyczne, elektromagnes blokady dźwigni, pedał gazu, problemy z instalacja elektryczną, może tez być usterka silnika np. skończony pompowtrysk, itd.
Diagnostyka komputerowa skrzyni coś może powiedzieć więcej bo może się okazać, ze usterka znajduje się poza skrzynia a jej praca jest tylko konsekwencją.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrzynia biegów Alhambra 05 4x4 Piotrek2049 3 313 27-07-2023 16:28
Ostatni post: Bogos
  Zgrzytanie skrzyni biegów przy wrzucaniu 3 biegu mari0 0 214 04-07-2023 21:22
Ostatni post: mari0
  Jaki olej do skrzyni biegów 1per 23 14,544 14-11-2021 18:49
Ostatni post: Mazur1908
  Galka zmiany biegów Niemago 4 1,104 22-10-2021 18:15
Ostatni post: Niemago
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,010 17-07-2021 21:18
Ostatni post: cierny
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,076 16-06-2021 21:44
Ostatni post: Kony
  Dzwignia zmiany biegów wojtekjanek7@interia.pl 15 11,845 12-05-2021 10:47
Ostatni post: cierny
  Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy arturlahar 202 74,946 18-03-2021 23:31
Ostatni post: wesol
  Problem ze skrzynią biegów/luz wałka yogi32 65 19,507 17-09-2020 20:16
Ostatni post: Niemago
  stuki przy zmianie biegów vito33 2 2,964 16-09-2020 20:49
Ostatni post: Slowik8609

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name