Ocena wątku:
Zerwany pasek klinowy
09-04-2014, 21:07
Post: #1
Zerwany pasek klinowy
Witam. Mam pytanko o pasek od pompy wspomagania. Mianowicie dzisiaj mi strzelil w czasie jazdy. Czy ten pasek napędza tylko tą pompę czy pompę wody równierz, ponieważ temperatura skoczyła do góry prawie pod czerwoną kreskę. Chyba że zrywający się pasek coś uszkodził.
Reklama

09-04-2014, 21:19
Post: #2
RE: Zerwany pasek klinowy
Jesli mas zklime to napedza pompe wody i pompe wspomagania. jesli nie masz klimy to pompa wody jest napedzana od paska alternatora a pompa wspomy jest sama z kolem na wale korbowym.

Ale ze nie sprawdziles i dalje jechales. Ciekawe czy glowica nie dostala w tylek. Raczej duza szansa ze cos bedzie sie zaraz działo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-04-2014, 21:23
Post: #3
RE: Zerwany pasek klinowy
Mam klimatronik. A co do temp to zaraz sie zatrzymalem jak zaczeła rosnąć. Jak ostyglo to 200 do domu podjechałem.
09-04-2014, 21:24
Post: #4
RE: Zerwany pasek klinowy
Raczej napędza pompę wody...


Załączone pliki
.bmp  bez tytułu.bmp (Rozmiar: 160.06 KB / Pobrań: 22)



Galaxy AUY
09-04-2014, 22:05
Post: #5
RE: Zerwany pasek klinowy
napedza, napedza. To jaka temperatura byla na budziku nic nie oznacza. Na glowicy moglo byc juz grubo ponad 150 stopni. Nie ma ruchu plynu to w jednym miejscu stoi ciecz i na glowicy sie gotuje a w innym jest zimny plyn.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-04-2014, 09:41
Post: #6
RE: Zerwany pasek klinowy
witam ponownie. Już znalazłem przyczynę mojego problemu. Mianowicie ukręciło się koło od pompy wody, tak więc czeka mnie wymiana pompy i mam pytanie, czy dużo jest roboty przy tej wymianie czy nie ma większych problemów bo w warsztacie powiedzieli mi 200 zł za wymianę.
17-09-2018, 23:08
Post: #7
RE: Zerwany pasek klinowy
Witam. Właśnie to mnie spotkało w MK1 vr6. Zaczął się rwać pasek, stukać, padło wspomaganie, zagotował się płyn, Zaświecił brak ładowania. Holowanie do mechanika który jest wybitnie uzdolniony. Założył pasek nowy i nie sprawdził przyczyn. Po przejechaniu 200 metrów stało się to samo. Wymienili pompę wody co w sumie wyniosło 140 + 330 zł. Po odebraniu padła świeca więc wróciłem ponownie. To zrobili ale pasek rzuca się na boki. Widać jak nie chodzi równo i słychać lekkie stukanie. Pojadę do niego znowu. Czy nikt już nie potrafi być sumiennym i myślącym. W całej okolicy brakuje porządnych mechaniorów. Już od dawna zarzekałem sie że więcej do tych nie pojadę bo to już kolejna naprawa z ubocznymi skutkami, ale że blisko i dość tanio .....




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Piszczący pasek klinowy - Sharan 2.0 ADY Portugal 0 1,325 18-10-2013 14:34
Ostatni post: Portugal

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name