Ocena wątku:
Kradzież katalizatora
23-06-2015, 14:43
Post: #31
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
(23-06-2015 14:02)andrew7800 napisał(a):  Ostatnio w Krakowie Policja dostała sprzęt do ścigania aut nie spełniających norm spalin. Wzmożono tam kontrolę.

Czy to jest jakieś lokalne prawo? Twórczość krakowskich radnych? Bo coś mi się nie widzi, żeby jakieś norny w całym kraju obowiązywały? W końcu samochód zostaje dopuszczony do ruchu podczas przeglądu, a nic mi nie wiadomo, aby coś w tym zakresie się zmieniło ostatnio?
Reklama

23-06-2015, 15:22
Post: #32
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Załóż normalny tłumik środkowy, a w środek strumienice i nikt się wizualnie nawet nie zorientuje, że kata nie ma.
23-06-2015, 16:07
Post: #33
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Gdzie Ci kutafiany katalizator wycięli?
Jakaś zorganizowana akcja była?



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
23-06-2015, 16:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2015 16:21 przez DDiablo.)
Post: #34
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Przecież u siebie w tdi nie masz sond lambda. Co za cepy pi#%one ucinać im łapy przy samym tułowiu. Tak jak napisał Czerwony, nie wiadomo co rządzącym wpadnie do łba i czy ktoś kto nie ma kata przejdzie przegląd na legalu. Może być problem. Kup używany i tyle. Trzeba chyba będzie faktycznie coś wymyślić z katem żeby nikt nie opier#@ go przypadkiem, bo już co najmniej kilka tematów userów SGA widziałem których okradli z kata. znalazłem na alledrogo http://allegro.pl/katalizator-vw-volkswa...77772.html warte to coś ?



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
23-06-2015, 16:33
Post: #35
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Kolego m-blue, napisz jakie miejsce, czas i okoliczności - ku przestrodze innych.

Z tego, co czytam, to okradają po prostu te samochody, pod które można się wczołgać. Nasze SAG też są trochę wyższe niż małe osobówki.

Obcinanie rączek to emocjonalna przesada (inwalida do utrzymania), ale publiczna chłosta na golasa zrobiłaby porządek z całą tzw. "drobną" przestępczością.
23-06-2015, 16:48
Post: #36
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
(23-06-2015 16:33)Czerwony napisał(a):  Z tego, co czytam, to okradają po prostu te samochody, pod które można się wczołgać. Nasze SAG też są trochę wyższe niż małe osobówki.
Przeczytałem twój post i wyszedłem na posesję sprawdzić czy jest to możliwe. U mnie buda 4Motion więc ciut wyżej i sądzę, że na chama da się wyciąć, ale łatwo to nie pójdzie.
Co do zaistniałej sytuacji to głupota nie zna granic, ale żyjemy w takim kraju, ze takie rzeczy są codziennością .....
23-06-2015, 16:49
Post: #37
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
(23-06-2015 16:08)DDiablo napisał(a):  znalazłem na alledrogo http://allegro.pl/katalizator-vw-volkswa...77772.html warte to coś ?

Nic nie warte. To tylko symulacja kata. Tam w srodku nic nie ma z prawdziwego katalizaotra. W tej cenie nie ma opcji by kupic uzywany kat a co dopiero nowy. To ze spelni normy spalin to wiadoma rzecz bo bez kata tez powinien spelnic norme.

Temat identyczny istnieje juz i mozna sobie poczytac co i jak ewentualnie bo sprawy kradzieży katów jest znany. KLIK



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-06-2015, 17:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2015 17:23 przez DDiablo.)
Post: #38
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Tak czułem za taką cenę nie można się spodziewać pełnowartościowego kata.

Co do czołgania się to chyba jednak mają ze sobą podnośnik? Nie wydaje mi się, żeby aż tak szli na żywioł. Trzeba by pomyśleć o jakiejś kracie od spodu, żeby ale żeby mieli więcej zabawy. Nie mam pomysłów na zabezpieczenie przed złodziejami. Chociaż jak będą chcieli to i kratę wytną.

CO do chłosty to w sumie fakt, lepsze wyjście, ale taka porządna musiałaby być Smile



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
23-06-2015, 17:36
Post: #39
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
mozna rury wymienic na neirdzewki i dospawac o o dlugosci ala wzmocnenie z pretów np fi 8 mm z nierdzewy na tlumiku i tych rurach. Nierdzewka jest okropna w cieciu i brzeszczotem to nie ma szans a nawet lisi ogon na aku by chyba poległ.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-06-2015, 19:00
Post: #40
Rainbow RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
załóż rury najlepiej imitacje takiego kata. a bez z niego jeszcze lepiej będzie szło autko a jeżeli chodzi o diesla to nawet bez katalizatora mieści się w normie spalin sam się zastanawiam czy go nie wyrzucę tylko jak pogoda się zrobi




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy sposób na kradzież aut luki058 6 5,060 29-01-2012 09:50
Ostatni post: Moro

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name