Ocena wątku:
sharan DMC przyczepy
27-03-2014, 22:22
Post: #11
RE: sharan DMC przyczepy
jest tak na oryginalnym briefie wbite jest 2000kgDMC, natomiast po przyjeździe do PL na 1 przegląd diagnosta patrzy na tabliczke znamionową, a tam jest pkt 1i2, odejmujesz 2 od 1 i wychodzi DMC 1540kg. i nic juz z tym nie zrobisz!! Jeżeli tavliczka będzie "nieczytelna" diagnosta wbije jak jest w briefie.
P.S jak masz juz wbite w dowod, to KONIEC.
Reklama

27-03-2014, 22:29
Post: #12
RE: sharan DMC przyczepy
JEst juz gdzies na forumten temat ze tabliczka nie jest az tak wazna. Wazne jest to ze producent daje na nasze sga do 2000 kg na przyczepe z hamulcem.
Niewiemjak dokladnie z ta viatolą ale cos slyszalem od naszych kierowców ze na wyposazeniu musi miec. Owszemjedzi sie bocznymi drogami tam gdzi enie ma bramek zeby zaoszczedzic na oplatach ale viatole musimiec i chyba musi miec wlaczoną bez wzgledu na to czy ma cos na lawecie czy przyczpeie ciezkiej czy nie ma. Na bramkach sa kamery i ludki za ekranem sobie sprawdzją takiego potencjalneo przejezdzajacego ze auto ma wbite w papiery dmc powiedzmy 2430 a przyczepa np 2000 kg. JEst jeszcz ejedna sprawa a mianowicie ze licza sie tez masy rzeczywiste czyli jesli bedzie ta pryzczepą wiózł np 2 konie i RMC bedzie np 2000 kg a nasze sharany na pusto z keirowca wazą dajmy na to 1800 kg( ja mam w dowodzie mase wlasna 1666 kg) to juz jest niedobrze. Masa pojazdu ciagnionego nie moz ebyc wieksza od masy pojazdu ciagnacego. Z tym ze teog raczje przez kamery nie wyniuchaja i tka samo musieli by nas po zatrzymaniu zwazyc dokladnie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-03-2014, 22:36
Post: #13
RE: sharan DMC przyczepy
Jak wcześniej pisałem viatoll obowiązuje tylko na wybranych odcinkach dróg krajowych , expresowych itd, poza nimi nie musisz w ogóle posiadać viatolla. Jeśli jednak wjedziesz na droge objęta systemem poboru opłat bez pudełka na szybie to nie ma zmiłuj się bulisz na dzień dobry 4tyś zł, nikt się nie zapyta, czy wiedziałeś, czy nie wiedziałeś, płacisz i koniec. Dodatkowo jeśli zostaniesz zatrzymany przez ITD poza odcinkami płatnymi bez viatolla to sprawdzą Ciebie w systemie, czy nie zrobiło Ci gdzieś na bramownicy zdjęcia z ważenia. Jeśli takowe znajdą to płacisz..... karę za brak boxa.
27-03-2014, 22:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2014 22:39 przez milkaherki.)
Post: #14
RE: sharan DMC przyczepy
Dzis bylam na stacji diagnostycznej i kazali mi jechac do serwisu vw.
Jednak tam pan powiedzial ze trzeba kontaktowac sie z importerem na polske w poznaniu aby odnalezc homologacje. I zalezy co tam bd wpisane.

A jak np DMC przyczepy 2000kg
A jade z jednym koniem to jak policja to widzi
Poprostu w papiery czy oatrza na to ze jedzie jeden kon a nie dwa?
Viatoll to luzik ogarne ale najgorzej z ta DMC przyczepy
27-03-2014, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2014 22:43 przez szparag86.)
Post: #15
RE: sharan DMC przyczepy
Zmień stację diagnostyczną, na którejś na pewno się uda... Smile bez biegania za homologacją. Zatrzymają Ciebie do kontroli i jeśli coś z wagą im się nie spodoba moga skierować na ważenie. Z autem na lawecie sprawa prosta bo widza w papierach masy wszystkich pojazdów, natomiast z inwentarzem żywym to na oko ocenią. Jeśli wyjdzie im przeładowanie to zważą...

Co do wagi w dowodzie, to elegancko można to załatwić jak trzeba przy pierwszej rejestracji w kraju. Natomiast jesli juz masz w dowód powbijane masy to niestety ale wg moich doświadczeń jest już "po ptokach"....
27-03-2014, 22:44
Post: #16
RE: sharan DMC przyczepy
Hmm jutro cos pokombinuje moze sie uda
27-03-2014, 22:45
Post: #17
RE: sharan DMC przyczepy
viatoll obowiazuje od 3,5t DMC czy jedziesz z pusta laweta czy przyczepą do pzrzewozu zwierząt, która ma np. 2000kg DMC i już musisz mieć. posiadam i lawete i woże równiez konie swoje przyczepą .
27-03-2014, 23:18
Post: #18
RE: sharan DMC przyczepy
Kolega ma chyba 5 mandatów niezaplaconych bo sprawa sie w sądzie toczy. Jechal na pusto w zasadzie i autem i przyczepą dwuosiowa. Auto razem zprzyczepa przekracza DMC 3.5 T. Niestety przepisy sa jakie sa i nikt tu nie wnika czy jedzie z ladunkiem czy bez. Teraz do nas przyjezdza takia fajan audiana Q7 bo z ta przyczepa nie przekracza 3.5 T wiec tym moze smigac ale mowi ze mu wstyd takim autem tak jezdzić. A ma dwa konkretne busy no ale cóz jak nie wolno to nie wolno.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-03-2014, 01:01
Post: #19
RE: sharan DMC przyczepy
Jak Wesol napisał liczy się zawsze DMC w dowodzie a nie rzeczywiste, autobusy mają 2 tony na haku i tym można targać lawetę tyle że z E do kat.B inna osobówka prawnie nie może. Sama laweta waży 520kg. więc nie ma opcji żeby busem ciągnąc lawetę na samym B.Nie wspomnę jak bramka walnie fotę bez viatoll-a.



Tutaj działam www.klubzafira.pl
28-03-2014, 09:38
Post: #20
RE: sharan DMC przyczepy
wiecie ja chcę mieć wszystko ok w papierach jak ogarne tą dmc to wtedy kolejnyy etap viatoll... u nas naszczecie nie ma duzo drog do przemieszczania po ktorych potrzebny viatoll... ale ja mimo wszystko go wykupie

zeby spokojnie jezdzic
pozdrawiam




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name