Ocena wątku:
pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
24-03-2014, 22:30
Post: #11
RE: pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
witam,

no niestety poległem Sad - na swoją obronę mam to, że jestem mega amatorem...

ten zawór znajduje się zaraz za lewym kołem (patrząc na auto od przodu), pod filtrem powietrza - dojście do tego masakra. Próbowaliśmy najpierw na kanale, niestety brak dojścia. Później odkręciliśmy koło - jakieś dojście do tego było, niestety brak odpowiednich narzędzi - np. takich szczypiec jak pisał WOJCI - i nie mogliśmy ściągnąć tych zamozaciskowych obejm.
najlepiej mieć podnośnik i odkręcone koło Smile

cienki wężyk jest ok (wygląda jak kabel od żelazka Smile )
dzisiaj auto poszło do mechanika, ma to jutro wymienić - cena w zależności od nakładu pracy Sad - to mnie nie cieszy…

dam znać ile cała impreza wiosła…

kazix



Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
Reklama

25-03-2014, 14:26
Post: #12
RE: pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
Niestety mam podobny problem tylko że w silniku 1.9tdi. (AUY) też dźwięk jakby rżenie źrebaka.Wyraźnie go słychać w okolicach ściany grodziowej lekko bardziej prawej strony (pasażera) .W dodatku nie jest to zawsze i niezależnie od temperatury i tylko przy zmianie biegu bądź wciśnięciu sprzęgła(ale bardziej słychać jeżeli mocniej dodaję gazu)
25-03-2014, 15:04
Post: #13
RE: pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
e coś za szybko się poddałeś, nikt nie mówił, że będzie łatwo ale da się go wymienić bez zdejmowania koła, ja to robiłem już ze 3 razy i po pierwszym poobijaniu sobie rąk jakoś dalej idzie Big Grin



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
26-03-2014, 23:40
Post: #14
RE: pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
witam,

dzisiaj wróciłem od mechanika "nie turkoczącym" samochodem, winny był zawór DV!
od razu przyjemniej się jeździ Smile

byłem wcześniej u dwóch mechaników i żaden nie umiał zdiagnozować problemu (jeden obstawiał skrzynię biegów, drugi katalizator?) - wiadomo, nie wszyscy muszą się na wszystkim znać - napisałem na forum i jakoś na odległość pomogliście więcej niż oni z bliska Smile

WIELKIE DZIĘKI!!!

u mechanika robiłem jeszcze spawanie przedniego fotela, dlatego nie wiem ile za samą wymianę tego zaworu - ale z jego narzekań (" w tych sharanach k… to w ogóle nie ma jak ręki wsadzić!) myślę, że miał z tym problemy Smile

WMS32
u mnie ewidentnie był to dźwięk przy puszczaniu pedału gazu, też na początku myślałem, że to coś ze sprzęgłem - jednak to tylko pedał gazu, tzn. wrzuciłem 4, jadę i momentalnie zdejmuję nogę z gazu i "tyr tyr tyr" - tak było, bo mam nadzieję, że minęło Smile
jeżeli dźwięk dochodzi z przodu od pasażera, to właśnie tam jest ten zawór, zaraz za kołem. za cienki jednak jestem, żeby cokolwiek doradzać

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Smile
kazix



Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
27-03-2014, 21:11
Post: #15
RE: pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
Dzięki Kazix.
Faktycznie ,w naszych furach to ciężko się dostać do czegokolwiek, niby auto duże a maska malutka.
Ja może przewrażliwiony jestem na ten dźwięk z pod maski , to podjechałem do mechanika a on stwierdził że to raczej sprzęgło alternatora wydaje takie dźwięki.
Teraz to już zgłupiałem.
@Kazix a czy podłączałeś się pod Vaga ,jakieś błędy były od tego zepsutego DV ?
27-03-2014, 21:26
Post: #16
RE: pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
dv na kompie chyba nie wyjdzie ale łatwo go sprawdzi, sciagasz cienki wąż z niego i zaciagasz powietrze do siebie jeśli puści to do wymiany . Proste



seat alhambra 1,8T
31-03-2014, 21:54
Post: #17
RE: pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
witam,
ja nie podłączałem się do komputera, także nie wiem, czy DV wychodzi w wyniku. Mam ten stary DV i rzeczywiście, ta membrana w środku "nie trzyma" - może to rzeczywiście najprostszy sposób - wykręcić i podmuchać/zassać powietrze. U mnie objawy były 100% zgodne z tym, co pisali na forum inni posiadacze 1,8T - dlatego poszedłem i to kupiłem w ciemno.

a co do mechaników, to wiesz, zgodnie z tym przysłowiem: "gdzie dwóch polaków tam trzy zdania" - ja byłem u dwóch, jeden twierdził, że skrzynia siada, drugi, że może turbina siada albo katalizator poszedł.
tak tylko zauważyłem, że jak mechanik nie wie, o co chodzi, to zawsze podaje jakąś drogą część Smile

@wms32 ty masz TDI, czy w tych modelach też występuje to "rżenie źrebaka"? bo na tą przypadłość najczęściej skarżą się benzyniaki!

pozdrawiam i powodzenia
kazix



Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
31-03-2014, 21:59
Post: #18
RE: pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
diesle nie maja dv bo tam nie ma mieszanki stechiometrycznej czyli w dieslu nigdy powietrza za duzo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-04-2014, 10:12
Post: #19
RE: pedał gazu - dziwny dźwięk przy puszczaniu
No właśnie u mnie nie ma zaworu dv a taki dźwięk niestety jest i to coraz częściej ,tylko nie mogę zlokalizować skąd pochodzi.Może ktoś coś podpowie gdzie szukać?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zgrzytanie skrzyni biegów przy wrzucaniu 3 biegu mari0 0 231 04-07-2023 21:22
Ostatni post: mari0
  Hałas przy skręcaniu w lewo/jeździe prosto abecadlo 0 403 07-08-2022 22:01
Ostatni post: abecadlo
  Turkotanie z prawej strony przy puszczaniu nogi z gazu. Vicheld 0 1,827 29-03-2021 18:00
Ostatni post: Vicheld
  Sharan 2001 - Problem z szarpaniem przy przyspieszaniu karkwa123 1 856 30-11-2020 20:55
Ostatni post: Stefano
  Syczący pedał hamulca KarDob 7 2,834 15-11-2020 01:25
Ostatni post: brratek
Lightbulb Coraz większe wibracje przy hamowaniu... server92 1 848 20-09-2020 23:12
Ostatni post: kalamb
  stuki przy zmianie biegów vito33 2 3,000 16-09-2020 20:49
Ostatni post: Slowik8609
  Gumowy pedał hamulca raventes 1 1,498 05-04-2020 17:54
Ostatni post: wesz82
  Pedał sprzęgła nie wraca/bierze nisko/problem z wysprzęglaniem boby125 98 60,975 21-07-2019 21:29
Ostatni post: rodzynek
  drganie kierownicy przy hamowaniu i tarcie przy skręcaniu w prawo mario77 63 13,732 19-06-2019 19:00
Ostatni post: go2-jacek

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name