Ocena wątku:
YOSAN JM-3031 TURBO
11-03-2014, 00:04
Post: #11
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
(10-03-2014 21:29)majronn napisał(a):  .... i zestrojenie jest na 5+ i to duze ........ciekawe czy przlutowali wtyki czy tak po prostu

Jejku chłopie 5+ toż Ty radio uwalisz !!! jeśli to wskazania z reflektometra - koło No i jeszcze piszesz duże - im WFS mniejszy tym lepiej.
Dobra żartuję z tym krzykiem :-))) , bo już byś najprawdopodobniej miał uwalone, łapię zapewne chciałeś powiedzieć że super zestrojona :-)

A pewnie że przelutowali klient jest to trza działać :-) albo mieli zrobiony pod Lafayetkę tyle że nie rozumiem że poprzednio odpowiedzieli Ci że mic nie pasi do Yosana.

Sensowny znający się sprzedawca odpisałby od razu w stylu np.
sorry z marszu nie pasuje, jeśli jet Pan zainteresowany możemy przelutować wtyk odpowiedni dla Pana radia potrwa to 123sekundy prosimy w tym czasie dokonać przelewu i posłuchać muzyki, wyślemy po otrzymaniu przelewu :-)
Daj sobie spokój z tą firmą.

Antenka całkiem, całkiem ja jakoś Lemm'a preferowałem tańszy od Sirtela a jakość podobna.
To kawał bata, saintiago 1200 na magnesie cyferki są mylące wzrost to chyba pod 2m kawał magnesu dla niej trzeba :-)



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Reklama

11-03-2014, 08:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2014 08:27 przez majronn.)
Post: #12
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
hhehe dobre z tym 5+ chodzi mi o to ze jest tak dobrze zestrojone a miernik prawie sie nie wychyla poza 1 wiec jest gitarka a pewnie wczesniej ktos odpisal ma mego meila ze nie da rady i tyle ,moze chwile pomysleli i sie udalo im .i odrazu napisali ze pasuje ,a teraz porownujac te dwa mic ten 1818 i 2002 to mowisz ze lepiej kupic ten tanszy bo rozncnicy zadnej nie odczuje na nich a co do bata rto ma 200cm i jest na duzej podstawie chyba 18 raz mi tylko spadla jak troche dach zmrozilo a tak to nie ma bata na nia ;-) a i czasami sie kierowcy pytaja czy nie zachacza o trakcje kolejowe i o mosty oczywiscie to w formie zartu ale czasami pod mostami to slysza swa antenke jak trze sufit ;-)
11-03-2014, 08:39
Post: #13
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
Antena kozak sam taką mam na aucie tylko u mnie na magnesie 18cm przewracała się przy minięciu z ciężarówką. Zainwestowałem w potrójny magnes i mam spokój, jak jechałem golfem z tą anteną to wyglądało jak zdalnie sterowany. Wadą tej anteny i każdej długiej jest czasami to że za dużo słychać ale wtedy radio z rf-g i problem rozwiązany.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
12-03-2014, 01:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014 01:07 przez smok_wawelski.)
Post: #14
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
Ludzie nie doceniają jaki opór daje 2m bata z kawałeczkiem cewki przy np. 100km/h . Patrząc statycznie na postoju tak się może wydawać jednak tak jak piszesz przy prędkości i podmuchu dzieją się przykre sprawki. A przecież producenci podają do jakiego bata jaki magnes na jakie prędkości. Podają ale nie jest to całkiem prawda bo mówią tylko o prędkości pojazdu który takową antenę na magnesie niesie - realnie należałoby wziąć jeszcze np. skrajne okoliczności np. silny wiatr przeciwny i podmuch od tira - sama fizyka :-)

"Jak zmroziło" tu 2 sprawy - każda warstwa czegokolwiek pomiędzy magnesem a blachą dachu osłabia przyciąganie, dodatkowo w przypadku wody czy lodu mamy typowe zjawisko poślizgu i magnes jedzie. Zatem dach przed postawieniem magnesu powinien być odmrożony.

"Potrójny magnes" - znam to rozwiązanie, stosowane jest po to aby nie iść w średnicę i zwiększyć silę przyciągania oraz wyeliminować niekorzystną w tym przypadku wypukłość dachu, rozwiązanie jest ok przy założeniu b. dużej siły przyciągania, ja jednak jestem zwolennikiem średnicy - aby ściśle to porównać trzeba by znać dokładnie siły i średnice narysować grafik sił i wtedy by wyszło :-)
Duża średnica też nast. temat - konieczny prosty dach pod nią - inaczej dzieje się to samo co przy zdejmowaniu anteny dlatego też podwójne, potrójne aby mniejszą średnicą przylegały całkowicie do dachu.


Do rzeczy czyli wybór mic - brałbym 1818 - moje argumenty:
plusy 1818 (pisze na podst. znanej mi DM-ki 452 a nie 1818)
- 1818 jest na bazie tej DM-ki (przynajmniej tak deklarują), te DM-ki były bardzo chwalone, posiadały fajne, umiarkowane regulowane wzmocnienie nie powodujące zwykle przesteru i zniekształceń modulacji, dobrze sprawowały się w aucie, cena to 1/2 ceny tuningowanego 2002
minusy
- brak przycisków zmiany kanałów

plusy 2002 tuning
- nie są mi znane (być może trochę mnie tu zraża właśnie "strach przed nieznanym" zwłaszcza tuningiem) czytając na stronce f-my tuningującej nie znajdziesz opisu co i jak poza tym że wymieniono wkładkę na Panasonic WM61A kiedyś koszt tej wkładki oscylował ok. 35-40zł nowa obecnie już nie jest produkowana
minusy
- brak przycisków zmiany kanałów
- jakość tych mic znacznie odbiegała od flagowego znakomitego Densei'a ec-2018
- tuning - jedna wielka niewiadoma może tylko zmiana wkładki
- wysoka cena

plusy 2002 bez tuningu
- j/w
minusy
- brak przycisków zmiany kanałów
- 2002 z założenia to niby miał być lekko odchudzony 2018 ale nigdy nim nie był bo dobra elektronika i dobre wykonanie niestety kosztuje

wnioski:
2002 tuning - zdecydowanie NIE bo nie sposób sprawdzić czy ów tuning nie jest spapraniem a cena wysoka a z tego co pisałeś to fima tuningująca dla mnie nie bardzo.
Cena 2002 bez tunigu jest podobna (nieco wyższa) od ceny 1818 - ja byłbym bardziej przekonany do tego 1818 lecz niestety nie mogę stwierdzić na ile jest wierną kopią tej znanej mi i dobrej DM-ki, jeśli jest to spoko warta tych pieniędzy - nie sadzę żeby 2002 bez tun był lepszy. Krótko mówiąc brałbym 1818 ubiłbym jeszcze wtykę do Yosanka :-)

Na deser - zobacz chłopie jak namieszałeś i pogoniłeś im kota :-) już są super przystosowane mic'e do Yosana
   



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name