Ocena wątku:
YOSAN JM-3031 TURBO
09-03-2014, 21:21
Post: #1
YOSAN JM-3031 TURBO
panowie posiadam radyjko takie jak w temacie ,i szukam jakiegos mikrofonu ze wzomcnieniem ale bez przesady w ceni tak do 150 zl mial moze ktos z was stycznosc z takimi mikrofonami radio to posiada wtyk 6 pinowy
Reklama

09-03-2014, 23:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2014 00:05 przez smok_wawelski.)
Post: #2
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
Miałem, do auta to raczej średni pomysł, z reguły używałem tego typu mikrofonów na bazówce, było kilka w ręcznych najlepszym wg mnie był to Densei EC 2018 idzie go kupić używany w Twoim budżecie (nowy ok. 300zł) tylko patrz dobrze czy domorośli elektronicy go kolbą do rynien nie lutowali bo i takie "kwiatuszki" się zdarzają. Uwaga też na łudząco podobne podróbki i tańsze klony tego mic'a z reguły ich jakość jest dużo niższa.
6-ciu pinów bym się sztywno nie trzymał - idzie wtyczkę bez problemu tanio przerobić trzeba tylko rozpiskę gniazda i wtyku - znajdziesz w necie bez problemu.

Czemu średni pomysł - SGA jest co prawda dość ciche wewn. ale taki mikrofon po prostu jest czulszy i zbiera dźwięki tła, nie każde radio również przeniesie wzmocniony sygnał nawet jeśli mic będzie super. Ten Yosan o którym piszesz to małe radio mobilowe, niestety nie znam go dobrze, nie użytkowałem ale obawiam się że może mieć problemy z przeniesieniem dużego wzmocnienia mikrofonu.

Jeśli już chcesz koniecznie elektreta ze wzmocnieniem to do auta KONIECZNIE regulowane wzmocnienie (najlepiej na zewn. potencjometrze a nie podkówce wewnątrz) i ustawić go tak żeby nie było przesady że słychać każdy szum a nie Twój głos a także tzw. przesteru i wypróbować współpracę z radiem przed zakupem.
Wspomnianego Densei'a używałem też w aucie normalnie w AM max 10% w FM max 15-20% wzmocnienia dodanie więcej mściło się natychmiast, więcej wzmocnienia dawałem tylko stojąc autem i z reguły w łącznościach w SSB a także na bazówce a i tak mało kiedy suwak był całkiem na prawo - o ile kiedyś nawet był :-).

Różne wodotryski typu echo i roger beep od razu won.

Jednym z mikrofonów, które bardzo fajnie spisywały mi się w aucie był najzwyklejszy fabryczny dynamiczny mikrofon Lincolna.

Poza tym może szkoda ciężką kasę ładować w super mikrofon zapewniam Cię że mając pojęcie albo kumpla dobrego elektronika i trochę czasu na próby dobry mic można zrobić nawet z wkładki dynamicznej W66 od słuchawek telefonicznych a koszt poniżej 20zł :-) trochę inna polka to elektrety wysokiej jakości profesjonalna wkładka już niestety troszkę kosztuje (tak od 50-60zł) ale i tak będzie to mniej niż kupno nowego czy używanego fabrycznego mikrofonu.
Rozpowszechnione mniemanie o cudowności mikrofonów firmy Sadelta uważam za przesadzone a ceny kosmos.

Jakie zastosowanie ma mieć Twój mic, co nim chcesz osiągnąć - napisz coś więcej, może będę umiał lepiej doradzić.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
10-03-2014, 09:13
Post: #3
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
dzieki za szybko odpowiedz raczej wolabym mikrofon jjuz gotowy kupic a nie samemu sie bawic ,jakies dodtaki roger beep czy jakies echa to odpadaja bo sam roger beep s sam mnie wkurza jak ktos nadaje .a jak dla mnei microfon to taki zeby moze roszeczke mnie lepiej bylo slychac i moze ciut dalej
10-03-2014, 13:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2014 14:32 przez smok_wawelski.)
Post: #4
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
Jasne - tak jak napisałem jeśli grzebiesz lub masz kumpla elektronika to można robić.

Ok weź jeszcze taki aspekt czasem to nic z tego że Ciebie dalej słychać jak np. Ty nie usłyszysz.
Po mojemu mic za 150zł np. taki oryginalny Densei EC2018 to trochę nieuzasadnione koszty jeśli tylko do auta na "antymiśka" po prostu relacja cena/korzyści- ale to Twoja kieszeń więc Ty decydujesz :-)

Jeszcze jest dość ważny 1 temat - piszesz 6pin ok ale oryginalny mic ma 3-ci klawisz auto ASQ tej funkcji najpewniej w dokupionym mic'u nie bedzie,
czy używasz jej często a i pinologię trzeba sprawdzić dokładnie.

Napisz mi zatem info na takie pytanka:
Co za mikrofon masz obecnie w tym Yosanie - fabryczny ? czy to elektret czy dynamiczny ?
Jakie są raporty/opinie z odsłuchu Ciebie przez stacje bazowe ?
"Antymisiek " mobilowe/drogowe łączności tylko prowadzisz czy coś więcej na w/w Yosanie ?
AM, FM czy może SSB też używasz na innym radiu ?
Nowy mic czy używki też Cię interesują ?
Masz jakiś porządny sklep / serwis / elektronika dostępnych pod ręką ?
Skąd jesteś ? Radio na gwar. czy już po ?

W używkach sprzedawanych wysyłkowo uważałbym można się na niezłe miny nadziać a zwrot jest teoretycznie raczej tylko możliwy.

Niektóre pytania to pod kątem tego że wpadło mi do łba jeszcze jedno rozwiązanie że może warto też rozważyć inne wyjście jeśli masz dobry serwis lub sensownego elektronika pod ręką - lekko podciągnąć na radiu wzm. mica , albo nawet dorobić takowe coś na wzór MicGaina w bardziej rozbudowanych radiach - zakładany budżet na to spoko wystarczy myślę że za 100zł zrobisz profesjonalnie oczywiście jeśli masz fachowców pod reką.

Następna sprawa to to że w porządnym serwisie można się pokusić o odsłuchanie siebie zapinając na antenę tzw. sztuczne obciążenie i z grubsza wypróbować mic'a na drugim radiu obok.

Popatrzę co obecnie jest dostępne, postaram się coś późnym wieczorkiem lub jutro wydumać sensownego.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
10-03-2014, 14:46
Post: #5
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
a wiec tak pisalem juz do konektora 500 tych co sprzedaja roznosci do cb i napisali mi ze ze mic Densei EC2020 nie pasuje do yosana wiec napisalem czy jest mozliwsoc przelutowania pinow zeby to hulalo

na pytanie drugie czy uzuwam tych przyciskow na mic to czasami sie zdaza w nowym nie koniecznie to by musialo byc

tak posiadam mic ten co jest w standardzie i czy moze jego jakos mozna podciagnac lub radio jak piszesz ,
wole zeby to bylo raczej nowe niz uzywka ale jesli ma sie kogos sprawdzonego lub zaufanego forumowicza to jak najbardzije tak

a to czy mam jakiegos specjaliste to ciezko powiedziec bo jest jakis spec od elektroniki ale czy na cb ma pojecie chyba nie do konca ,dlatego szukam jakiegos mic bo to chyba najlepsze rozwiazanie dla mnie na chwile obecna


i zastanawia mnie to czmu by ten mic Densei EC2020 nie pasowal do yosana po przelutowaniu odpowiednim.
10-03-2014, 14:59
Post: #6
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
Każdy mikrofon idzie podłączyć do tego radia a sprzedawca albo nie ma pojęcia o lutowaniu albo po prostu mu się nie chce. Bo dużej filozofii nie ma w przelutowaniu tak na prawdę 4 kabelków aby działało to co najważniejsze. Miałem kiedyś ten sam problem ale w yosanie 2240 co miał 5x40kan i tam w ori gruszce były przełączniki do kanałów. Jakiś domorosły magik tak podpiął nowy mikrofon że padł proc bo mu się kabelki pomyliły. Tak naprawdę podstawy elektroniki i umiejętność używania lutownicy rozwiązuje problem. Schemat nie problem bo w necie jest a przy nowym mikrofonie jest schemat na pudełku. Otwierając mikrofon też idzie dojść co gdzie podłączyć.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
10-03-2014, 15:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2014 16:45 przez smok_wawelski.)
Post: #7
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
Każdy mic idzie podłączyć do każdego radia tak jak pisze frederic, dlatego moje pytania były o umiejętności lub wsparcie fachowe.

Podstawowe rzeczy to tylko podłączenie wkładki i przycisku nadawania - reszta to tylko dodatki w sterowaniu i stąd masz np. 4 pin w mic'ach bez up down i innych sterujących wodotrysków.

Jedyne co może będzie potrzebne żeby 2020 pasował skorygować parametry jeśli np. była wkł. dynamiczna a włożysz elektret - stąd pytanie co jest fabrycznie w mic'u - sorry ale po prostu spuścili Cię po brzytwie na podstawie pinów wtyczki - skreśliłbym ich o ile nie podali fachowo czemu tak twierdzą.
Nie musi być to konieczne np. w Lincolnie przerzucałem dynamica z elektretem i to chulało ok ale to jest bardziej rozbudowane radio.

Generalnie z założenia elektret to bardziej ostrzejsza i wyrazistsza modulacja (idzie w bardziej w soprany) niż dynamiczny który jest nieco spłaszczony i basowy to wynika z pasma przenoszenia częstotliwości dźwięku.

Widzę że idziesz kapkę tropem Densei'a - jednak 2018 i 2020 to niestety wg mnie inna jakość.
Ponadto fabryczne 2020 to niestety trochę basowa modulacja co nie jest najkorzystniejsze dla celów o których piszesz a w "super tuningi" nie warto ładować kasy 80-100zł za lekką modyfikację zerknąwszy na szybko na allegro takie relacje mniej więcej tam widzę.
Sterowałbym tak na szybko może w jakieś TTI, Mass, KPO za optymalnie ca 60-80zł a max. 100zł ale podkreślam to tak na szybko.
jeśli z tańszych Densei'a to 1818 jest na alledrogo taki chwalą się że na płytce DM-452 - cena niezła a te DM-ki też były bardzo dobre
http://allegro.pl/show_item.php?item=399...f2d6ed1ca0

Zerknij na papierki od Yosana jaki mic tam siedzi albo nawet zaglądnij mu do brzucha rozpoznasz elektret to mała "pastylka" a dynamic większy z membranką, daj znać i coś pewnie wydumamy :-)
Aczkolwiek jestem co prawda wieloletnim praktykiem z radia ale nie elektronikiem więc mimo najszczerszych chęci pomocy nie mogę się 100% autorytatywnie wypowiadać.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
10-03-2014, 18:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2014 18:06 przez majronn.)
Post: #8
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
no na chwile obecna to nie mam jak zerknac na radio czy mica bo jestem daleko poza krajem a w domku bede jakos w maju ,a co do tego DENSEI EC-2002 to wlansnie po tuningu chcialem braac i koszt to 150zl a widzialem tez na alledrogo ze sa po 80 ,90 zl ale to pewnie bez tuningu ,a jaki ty bys mi polecil mic tak zeby to latalo fajnie ,czekam jeszcze na odpowiedz z konektora czy cos odpisza
a smoku a czy ten mic co podles tez bedzie fajnie smigal na tym yosanie i bez przeplacania ;-)
10-03-2014, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2014 19:13 przez smok_wawelski.)
Post: #9
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
Czyli jest trochę czasu, sprawdziłbym to co pisałem w yosanku, pinologia wtyku może być nietypowa ze wzgl na ten 3-ci przycisk ASQ
Może ja też coś wykopię na ten temat.

Szedłbym raczej w stronę tego Densei'a 1818 na bazie DM-ki, coś mi się ten tuning za sporą kasę nie podoba a DM-452 to też mic prawie legenda jeśli do auta to w niego za te 73zł bym mierzył kasa 1/2 a moim zdaniem w 2002 tuning nie wiadomo jaki - pisać można wszystko a co w realu - wielka niewiadoma.

Skrobnij może meila do tego sprzedawcy od 1818 może akurat mic będzie pasował bez przeróbek do Yosana jest 6pin albo a jak 4 pinowe wymienia za free to pewnie pod Yosana jakby trzeba zrobi.
Faktem jest że tak jak sprzedawca pisze wspomniane DM-452 chodziły z wszystkimi radiami nawet jak fabrycznym był dynamiczny mic. to też chyba plus dla Ciebie :-) nie rozumiem tylko po co ów sprzedawca pisze : "....a do tego dobrze ustawione echo jeszcze poprawia czytelność i donośność" czego gazety ? no cóż marketingowa zagrywka typowy bełkot :-)

Na radio i graty do niego można do wydać straszną kasę - do auta na antymiśka jednak super sprzęt nie ma sensu, nie odczujesz efektu a kasa pójdzie się paść po mojemu lepiej przepić :-) ja nadwyżkę przeznaczyłbym np w pierwszej kolejności na antenę i jej zestrojenie. Inaczej trochę ma się sprawa jakbyś np. z auta chciał prowadzić jakieś ambitniejsze dalsze łączności po mojemu tu też i zawsze antena i zestrojenie to priorytet.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
10-03-2014, 21:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2014 21:56 przez majronn.)
Post: #10
RE: YOSAN JM-3031 TURBO
no i juz mnie troche nakierowales co mam szukac ,i dziekuje bardzo :-) a anatene to mam teraz sirtela saintiago 1200 na magnesie i naprawde wszystko jest ok i zestrojenie jest na 5+ i to duze ,a szukam mic bo chcialem jakos to troszeczke jak by polepszyc tak mi sie wydaje,moze jutro napisze do tego sprzedawcy co podales linka czy da rade do yosana podpiac i ciekwe co odpisze a ja tam znac na forum ;-) ale jak by cos ci jeszcze przyszlo do glowy to pisz smialo pzdr
no i odpislai i podali link do mic ktory pasuje do yosana ciekawe czy przlutowali wtyki czy tak po prostu a ty co myslic o tym , bo wlasnie tez napisalem to tego sprzedwacy co podales link to moze jutro da znac ,no ciekawe co odpisze nizej link do mic juz do yosana

http://konektor5000.pl/index.php?p577,mi...-lafayette




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name