Ocena wątku:
Amortyzatory wzmacniane do SGA
12-03-2014, 22:44
Post: #21
RE: Wzmacniane amortyzatory
witam, kolega kupił sobie jednak nowe amorki, a ja te jego (w zasadzie tez nowe) odkupie za 120zł/para. Po zdemontowaniu okazało się, że są to amortyzatory al-ko off road. Czyli wersja wzmocniona. Cena nowych (dzwoniłem do dystrybutora) 220zł/szt. Orientowałem się trochę i amortyzatory al-ko zbierają bardzo pozytywne opinie.
Reklama

12-03-2014, 23:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014 23:41 przez smok_wawelski.)
Post: #22
RE: Wzmacniane amortyzatory
(09-02-2014 19:25)stasio59 napisał(a):  tak tak właśnie zachowuje się nie tylko laweta ale również i przyczepy ale zaznaczę niektóre campingowe

Haki mają znormalizowane naciski dopuszczalne na kulę nacisków nie należy przekraczać. Małe auta to z reguły 50kg większe więcej i haki do SGA zwykle 80 lub 100kg te dane są na tabl. znamionowej haka .
Zatem czy taki ciężar ma prawo docisnąć aż tak mocno tyłek SGA żeby było potrzeba wzmacniać sprężyny.

W większości przyczepy kempingowe (jednoosiowe) przyciskają tyłek w przypadku gdy ktoś nie umie prawidłowo prawidłowo załadować takiej budy. A sprawa jest bardzo prosta wystarczy po załadowaniu wziąć za zaczep i spróbować unieść jeśli ktoś nie ma wyczucia to są też proste wagi do tego, może być to też kawał kija w zaczep i zwykła waga łazienkowa. Jeżdżę już kilka lat z kempingową - we łbie mam schemat ładowania (w sumie to stałe graty) buda po załadowaniu praktycznie stoi w równowadze leciutko tylko podpiera na kółku manewrowym, wyjątek jest jak wrzucę rowery na tylny bagażnik przyczepy wtedy muszę przerzucić coś na przód budy - sama fizyka buda na ośce to dźwignia dwustronna.

Prawidłowo załadowana przyczepa jednoosiowa owszem przyciśnie ale tylko gdy buja ją po dziurach tego nie sposób uniknąć, na równej drodze czy postoju nie będzie mocno cisnąć - ale drogi mamy jakie mamy :-(.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
20-03-2014, 11:15
Post: #23
RE: Wzmacniane amortyzatory
Ja myślę nad zwykłymi KYB albo gwint FK



[Obrazek: vwclub.gif]
17-02-2015, 15:28
Post: #24
RE: Wzmacniane amortyzatory
A do Galaxy MK właściwie jakie najlepiej zamówić amortyzatory?czy EIBACH robi dobre? Mogę śmiało wybrać te z www.aparts.pl/partscatalogue/ford,1-00036.aspx?
07-07-2015, 14:26
Post: #25
RE: Wzmacniane amortyzatory
Witam, nie chce zakładać nowego tematu więc w razie co proszę mnie poprzesuwać. Piszecie tutaj o wzmacnianych itd. Szukam opinii o takim producencie częsci link. Widzę, że na rynku jest sporo ich produktów, hamulce i piasty itd. Ktos z Was lub Waszych znajomych stosował te zamienniki, jak z jakością? Pewnie czterech liter nie urywa Wink?
17-08-2015, 15:06
Post: #26
RE: Wzmacniane amortyzatory
Powiem, że wyglądają na solidne. Jeszcze dają rok gwarancji.
07-10-2015, 09:49
Post: #27
RE: Wzmacniane amortyzatory
A lepiej kupować oryginały czy zamienniki? nie wiem części samochodowe kraśnik się będą nadawać? jakąś markę możecie polecić?
10-10-2015, 15:48
Post: #28
RE: Wzmacniane amortyzatory
Potrzebuję info na temat amorów tylnych.Mój gwint to kibel i jest miękki,dupe uginam nogą a 200 kg nie ważę Big Grin
Wydaje mi się że Bilstein B8 będzie odpowiedni do mojego zestawu na tył,ma ktoś wiedzę ? Pisane było w temacie że istnieją twardsze amory ale skoro mam niższe sprężyny to amortyzator chyba też powinien być niższy.
10-10-2015, 16:02
Post: #29
RE: Wzmacniane amortyzatory
Ciort wie czy sa jakies amorki twardsze do SGA. Cos powinno byc ale jaknie to trzeba samemy cos wymdzic z amorkow moze od innej marki albo przerobic jakeis przednie na tylne i po sprawie. Mnie po glowie chodzą mocniejsze stabilizatory bo na lukach to autem buja troszke jak sie dobrze cisnie na pedal gazu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-06-2016, 09:18
Post: #30
RE: Wzmacniane amortyzatory
Jakie konkretnie sprężyny pasują od T5 na tył? Chce żeby mój Sharan nie siadał przy obciążeniu. 4motion i gaz nieco go dociążaja, a woze parę kg jeszcze dodatkowo. Czasem jezdzac czuje że niestety dobiło mi do odboi. W T5 są 2 długości sprężyn i żadna nie odpowiada tej z Sharana.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name