Ocena wątku:
Przed zakupem
21-05-2011, 14:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2011 20:19 przez sharanista.)
Post: #1
Przed zakupem
Mam 2 pytanka: w jaki sposób dowiedzieć się, czy w danym modelu (mnie akurat interesują lata 97-99) jest turbina ze zmienną geo i sprzęgło dwumasowe? Czy w danym typie silnika np. AFN te dwie rzeczy zawsze będą lub ich nie będzie, czy też ich montaż był niezależny od typu silnika? Druga sprawa to jeśli w dekoderze wyposażenia wychodzi mi taki wynik: 8BB: halogenowe reflektory for ruchu lewostronnego, to oznacza to anglika? Big Grin
Dzięki za podpowiedzi.
Reklama

21-05-2011, 14:45
Post: #2
RE: PRZED ZAKUPEM
No jeśli dla lewego ruchu to Angol...
Albo co gorsza z 3 jeden zrobili...



ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
21-05-2011, 15:48
Post: #3
RE: PRZED ZAKUPEM
AFN 110 konny ma zmienna geometrie turbiny oraz dwumase. Nie ma tak ze silnik taki byl bez ktoregos z tych rzeczy. Chcesz miec jednomas i turbo na WG ( zaworze upustowym) a nie na VNT to silnik 90 konny 1Z tak mial ktory tez wystepowal w szariku i innych vagach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-05-2011, 22:01
Post: #4
RE: PRZED ZAKUPEM
No i już trochę jestem mądrzejszy, he, he. Dzięki. A czy zmutowanie 90KM chipem ma jakieś uboczne, negatywne strony dla żywotności maszyny?
21-05-2011, 22:38
Post: #5
RE: PRZED ZAKUPEM
nie wiem skad sie biora takie wlasnie mity i opinie ludzi na swiecie. To jak bedzi epracowalo auto zalezy od ciebie w 99%. Wad konstrukcyjnych nie unikniesz bo zawsze cos sie pojawi. Chip zrobiony z glowa przez dobrego tunera bedzie bezpieczny w 100% ale chip z allegro albo fucktunera domoroslego i uczacego sie dlubania w garażu to juz niestety moze stanowic zaglozenie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-05-2011, 12:03
Post: #6
RE: PRZED ZAKUPEM
Biorą się z nieznajomości rzeczy - no i dzięki forum można się dokształcić. Czy ja dobrze rozumiem, że chcąc mieć mniej awaryjne auto (wiem, wiem i tak zależy na jaki egzemplarz trafię) to lepiej wybrać jednak 90KM? Widzę, że ceny VW i Seat są takie same a Ford wyraźniej tańszy - czy ta różnica jest uzasadniona, skoro to ta sama fabryka?
22-05-2011, 12:50
Post: #7
RE: PRZED ZAKUPEM
Teoretycznie 90 konny bedzie lepszy bo nie ma tych rzeczy co w 110 sie psuja. Tylko niestety mniejsza moc auta. Mozna troszke pdociagnac wtryskami i programem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-05-2011, 20:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2011 20:43 przez wioslo61.)
Post: #8
RE: PRZED ZAKUPEM
najlepiej to weż nr VIN ten na podszybiu i idź do serwisu VW tylko grobla omijaj wielkim łukiem do plichty masz iść i podaj go im oni powiedzą ci całą prawde o twoim samochodzie ( do momentu kiedy był u nich w serwisie)
lub jeżeli auto jest w Polsce i masz blisko serwis to pojedź na przegląd ok 300pln i powiedzą wszystko czy warto czy nie .Ja byłem przed zakupem powiedziałem że chce kupić to sprawdzali razem z lakierem i było ok zapłaciłem 280 pln właśnie u Plichty w Gdańsku przy obwodnicy



22-05-2011, 21:02
Post: #9
RE: PRZED ZAKUPEM
z 90KM silnika bez zmiennej geometrii spokojnie między 115 a 120 KM wyciągasz. Turbina w tych silnikach jest bardzo trwała a dwu-masa nie do zajeżdżenia.
Co do sprawdzenia do końca nie wież w książkę jeśli ma bo to podrabiają no chyba że potwierdzisz ją razem z wydrukiem historii z serwisu.
Co do Anglika może być różnie sam ostatnio widziałem passata po vin miała być benzyna ,a silnik miał diselka i gość tak kupił.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
27-05-2011, 22:29
Post: #10
RE: PRZED ZAKUPEM
Dzięki za podpowiedzi. Z tym angolem to jednak wychodzi błąd w tłumaczeniu, bo 3 auta które dekodowałem mają "8BB" a do tego w Strona główna / Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA / Dział techniczny / VW SHARAN / Różne wersje Sharana oznaczenie i wyposażenie agaikarol podaje wersję anglojęzyczną i te 8BB oznacza tam reflektory dla ruchu prawostronnego.
Wesol - pisałeś o silniku 90KM 1Z a ja w dwóch oglądanych Alhambrach widzę silnik AHU. Znacie różnicę między tym 1Z a AHU? W sumie bardziej interesuje mnie coś o AHU.
A wtryski w 110KM są jakieś bardziej wydajne niż w 90KM, że zalecacie zmianę, gdy się chce trochę podciągnąć?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pojemnosc zbiornika przed i po 2000r wilq2227 36 21,656 09-07-2014 19:16
Ostatni post: kwita
  awaryjność przed i po 2000r wilq2227 19 9,015 05-01-2014 16:44
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name