Ankieta: Jaką naprawę turbosprężarki preferujecie:
Wymiana na używaną
Regeneracja w warsztacie specjalizującym się w naprawach turbosprężarek
Zakup regenerowanej fabrycznie przez firmę Garret
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
 
Ocena wątku:
Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
20-04-2014, 22:17
Post: #11
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
no to dobra cena mnie czeka wymiana za samą wyjecie włożenie 200 zł i turbo po regenracji 12 msc gwarancji 800 zł kupno w firmie z barda w tygodniu powinno być zamontowane ciekawe ile się nacieszę autem ;/
Reklama

21-04-2014, 11:27
Post: #12
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
Ciekawe jak odróżnicie zregenerowana używkę, od orginału używki?
Ja po awarii turbiny regenerowałem, cena 1000zł brutto+ czyszczenie dolotu, montaż i demontaż+ olej i filtry =1600zł :/
21-04-2014, 11:56
Post: #13
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
zadzwoncie do Moto Remo i zapytajcie ile kosztuje regenracja suszarki np od ASZ KKK bo nie maco pytac o suszre do 115 konnego bo tam siedzi garrett a tego nie robią. Wtedy bedziecie wiedzieli ile kosztuje regeneracja. Jakjuz pisalem wielokrotnie i nie tylko ja czesci z zamiennika kosztuja okolo 800-900 zl wiec gdzie ktos robi albo ponizej tej kwoty albo za te neiszczesne 900-1000 zl?? Gdzie amortyzacja maszyn, prad, utryzmanie zakladu, podatek od gruntu i budynków, personel itp??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-04-2014, 13:08
Post: #14
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
Koras do 110KM można kupić w cenie detalicznej na allegro za 570zł. W cenie hurtowej na pewno nie kupują po tyle co napisałeś, nie uwierzę w to. Jak kiedyś będę u chłopaków od turbin to zagadam, może powiedzą.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
21-04-2014, 13:28
Post: #15
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
allegro nie jest wyznacznikiem cen. Wiesz koelgo sotatnio zakupilem router na allegro i niestety ale zostalem wyrolowany bo ziomek oszukal wszystkich a konto mu zawiesili. czy to tez jest wyznacznik ceny?? Moze chcesz mu przelac kase za cos-kup cos u niego. To ze wystawil routery tp linka za 35 zl gdzie inni maja je za 41 a w sklepie jest za okolo 50 zl to nei jest to wyznacznik ze taki router kosztuje 35 zl.
Taki koras za 570 zl nie wiem skad mają ale zadzwon do przedstawiciela producenta tych korasów ( zapewne jakis zamiennik) i zapytaj ile sobie rzycza w detalu(moga nie sprzedawac w detalu) a ile jakbys np chcial na firme brac i podpisac jakas umowe/kontrakt i powiezmy zakupic 200 szt. Jestem ciekaw czy ci zaoferują ponizej 570 zl.

Sluchaj wieloktornie rozmawialem z roznymi vipami w dziedzinie motoryzacji. Jak im mowie o regenracji za 600-800 zl to lachają. Jak myslisz czemu?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-04-2014, 14:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2014 14:17 przez marcyb3.)
Post: #16
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
ja uważam ze lepiej kupić dobrą używkę niż regenerować , u mnie znajomi ci co dawali suszarki do regeneracji to nawet pół roku nie wytrzymywały, sam kupiłem używkę z której jestem zadowolony a jeżdżę na niej już ponad rok , potwierdzę to co pisał kolega @wesoł mam kumpla który zajmuje się regeneracjami suszarek i mówił mi ze najtańszy zamiennik jaki mógłby mi załatwić po kosztach to wyniósł by około 700-800zł , a za używkę dałem 700zł



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
21-04-2014, 18:29
Post: #17
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
(20-04-2014 22:17)piwek86 napisał(a):  no to dobra cena mnie czeka wymiana za samą wyjecie włożenie 200 zł i turbo po regenracji 12 msc gwarancji 800 zł kupno w firmie z barda w tygodniu powinno być zamontowane ciekawe ile się nacieszę autem ;/


Sklanialbym sie do robienia tego w warsztacie, ktory sam sobie wyciaga sprezarke. Jak spieprza to nie bedziesz placil w nieskonczonosc za wymiany. Naprawa trwa ok 2godz wiec we Wroclawiu czy w Borowej zrobia Ci na miejscu.
21-04-2014, 18:49
Post: #18
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
A ja zapytam znowu. Jak odróżnić używkę orginał, od używki po regeneracji? upieracie się aby kupywać używki w dobrym stanie w przypadku awarii turbiny, ale jak określić przeszłość używek?
Sam mimo iż wiem że do GARRETa nie ma oryginalnych bebechów do kupienia, regenerowałem. Po prostu nie stać mnie na nowy orginał. Po regeneracji mam chociaż w reku gwarancje.
Robiłem w tym zakładzie:
http://www.turbojulita.pl/
21-04-2014, 18:58
Post: #19
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
ja już mam na tyle dość auta swojego i mechanika który go teraz robi ze jezeliw tym tygodniu auto NIEPOJEDZIE jak jeździło przed zmianą bebechów w głowicy i nigdy nie wpadało w tryb awaryjny biore auto z siłą policji i może se do sadu gość isc odemnie niedostanie ani za zmiane turbiny ani za kupno zregenerowanej itp. itd. bo czuje ze to auto nadal niepojedzie bo on pewno cos popierdolił w pompowtryskach bo to było robione przed awarią turbiny a po zrobienu głowicy auto zrobiło poprawnie 10 km po 10 km wpadłow tryb awaryjny i to miedzy biegami przeładowywało ze była mega dziura wiec coś z tym robic a nie jak mu przywiozłem auto do demontażu sprzęgła z hasłem ze auto w tryb awaryjny to zucił hasło a pewnie wężyk spadł jakiś ;/
21-04-2014, 19:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2014 19:19 przez Bogos.)
Post: #20
RE: Turbosprężarka używka/regeneracja/oryginał
Moj brat zakupil sobie uzywke do afn co miala byc igielka 600zl. Pojezdzil na niej 2 miesiace i padla i 600zl w plecy i co? teraz by sie przdala gwarancja,ale brak.Teraz kupil regenerowana i zobaczymy, narazie smiga i jest zadowolony. Jaka mamy pwenosc ze po zalozeniu uzywki nie bedzie auto bralo oliwy?? Hmmm? jak bedzie brac to po co ja wymienialem?.
Wydaje mi sie ze jesli jetses w stanie sam sobie wymienic to bym bral regenerowana z dobrego zakladu.Nowa ori 2.200zl np.do AUY za turbine nie jest malo. Wiadomo ci ktorzy handluja orginalami to miusi duzo kosztowac tak jak w i aso i benda sie smiac bo co innego pwiedza?(kto ci prawde powie jesli chodzi o kase) Zwyczajna polityka.

Mam pytanko kto z nas kupil ori turbinke??




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  regeneracja gniazd pod pompowtryskami? m-blue 9 20,494 11-02-2016 14:17
Ostatni post: cheap001
  Problemy z turbosprężarką AUY KrzysiekM 1 1,644 17-01-2016 12:32
Ostatni post: KrzysiekM
  Regeneracja turbiny, skrzyni biegów i przeróbka wtrysków ( pytanko ) _Robert_ 18 12,472 06-06-2013 20:25
Ostatni post: wesol
  dwumas regeneracja - warto ? Question 12 13,587 12-05-2013 13:33
Ostatni post: m-blue
  Regeneracja pompowtrysków rafik114 5 3,697 19-08-2011 17:33
Ostatni post: rafik114

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name