Ocena wątku:
Cuchnie spalinami w kabinie
22-02-2014, 18:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2014 18:42 przez wojrol.)
Post: #11
RE: Cuchnie spalinami w kabinie
Uszkodzona był przewód od recyrkulacji spalin (z tzw. EGR)- ten który wchodzi na chłodnicę spalin. Podobno dzieje się to raz na ileś tam przypadków.
Reklama

24-10-2017, 08:54
Post: #12
RE: Cuchnie spalinami w kabinie
Podbijam wątek.
W trakcie jazdy (nie na postoju) śmierdzi spalinami w kabinie. Właściwie sam już nie wiem czy to zapach spalenizny (okładzina sprzęgła?) czy spalin. Moje pierwsze skojarzenie to jakby się coś przypalało. Nie ma żadnego dymu, tylko ten smrodek. W trakcie jazdy nie występuje to cały czas, raz słabiej, raz trochę mocniej. Co zauważyłem jeszcze, że sprzęgło łapie dość nisko.
"Szczęśliwym" posiadaczem jestem od paru dni Confused
Dziękuję z góry za wszystkie (p)odpowiedzi.
24-10-2017, 09:46
Post: #13
RE: Cuchnie spalinami w kabinie
(24-10-2017 08:54)Thiassi napisał(a):  Podbijam wątek.
W trakcie jazdy (nie na postoju) śmierdzi spalinami w kabinie. Właściwie sam już nie wiem czy to zapach spalenizny (okładzina sprzęgła?) czy spalin. Moje pierwsze skojarzenie to jakby się coś przypalało. Nie ma żadnego dymu, tylko ten smrodek. W trakcie jazdy nie występuje to cały czas, raz słabiej, raz trochę mocniej. Co zauważyłem jeszcze, że sprzęgło łapie dość nisko.
"Szczęśliwym" posiadaczem jestem od paru dni Confused
Dziękuję z góry za wszystkie (p)odpowiedzi.

Miałem tak, gdy piec dogrzewacza zgłupiał i dmuchał spaliny w próg.
25-10-2017, 20:58
Post: #14
RE: Cuchnie spalinami w kabinie
(24-10-2017 08:54)Thiassi napisał(a):  ... Co zauważyłem jeszcze, że sprzęgło łapie dość nisko....

Może śmierdzieć tarcza Sad Zaobserwuj, czy po dłuższej jeździe po mieście lub dłuższej trasie przy ruszaniu nie szarpie ci samochód. Wtedy masz winowajcę j.w.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
29-10-2017, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2017 22:11 przez Thiassi.)
Post: #15
RE: Cuchnie spalinami w kabinie
Auto nie szarpie po dłuższej jeździe... Dzisiaj po odpaleniu samochodu śmierdziało choć nawet nie tknąłem sprzęgła. Prawdopodobnie @Czerwony ma rację. Dam go później do mechanika i dam znać potomności. Na razie zaczynam się przyzwyczajać i zaczynam nawet lubieć ten samochód Smile
14-06-2018, 08:41
Post: #16
RE: Cuchnie spalinami w kabinie
Cześć . Dodam tu od siebie 2 , może 3 grosze . Też miałem taki smród spalin ( motor 2.0 benzyna) tylko w chwili zatrzymania, w czasie jazdy było OK. Okazało się że pan ŁOŚ "mechanior" uszkodził taki plastikowy rozgałęźnik który łączy odmę , recyrkulację spalin i coś tam jeszcze. Jak go spotkam , zgwałcę , wypatroszę i zjem. Albo inna kolejność. Ale z braku dostępności tego elementu oraz braku czasu, zakleiłem nieszczelność silikonem czerwonym wysokotemperaturowym . I jest spoko. Wiem że tak robią "Janusze" ale trudno... czasem tak bywa ... Pozdro !!!




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spalone/palone sprzęgło - zapach/smród w kabinie szczodry 35 9,821 29-12-2018 17:40
Ostatni post: wesol
  Głosne stukanie od silnika w kabinie przy przyspieszaniu sharan kicu87 2 2,183 16-10-2014 11:31
Ostatni post: kicu87
  Czy diesel utrzyma temperature w kabinie przy mrozach na postoju? ndru 37 17,977 05-12-2013 16:10
Ostatni post: marcinkwiat

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name