Ocena wątku:
Intercooler - zapytanie
01-03-2016, 18:17
Post: #11
RE: Intercooler - zapytanie
i jak to tam wyglada. Mi sie wydaje ze tak do 3800 mozna smialo dluchac te 2650 co ?? Potem trzeba zjechac troszke by jej nie wykonczyć. To tez zalezy jak jezdzisz bo jak wskaujesz na ekspresuwe i cisniesz topspeed to raczje dlugo nie pociagnie nawet lekko dlubniete jak w ARLu w oryginale. W automacie to chyba turbo powinno miec wiekszosc swojego zycia lajtownie w stosunku do jakiegos zwarjowanego kierownika w manualu co?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

18-03-2016, 17:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2016 17:43 przez misiozol.)
Post: #12
RE: Intercooler - zapytanie
Teoretycznie 2750@4000rpm jest na lini 200k i odlotu sprzezarki , wiec 2650@4000rpm@74% wydajnosci bedzie ok Wink
18-03-2016, 18:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2016 09:37 przez wesol.)
Post: #13
RE: Intercooler - zapytanie
Tak się kiedyś zastanawiałem. Czysto teoretycznie mamy taką suszarkę arl i dmuchamy te 2600 mbar. I druga taka sama ale troszkę juz łopatki na wirnik przytarte o muszle. Tak minimalnie. Teraz żeby dmuchać to samo ciśnienie to chyba musi nieco szybciej się kręcić taki wirniczek co nie. Kolega z okolicy tez troszkę modzil przy golfie axr i turbo ma asz ale dał nowy środek meleta i dmucha coś koło właśnie 2600 czy 2670 mbar i turbo działa do dziś. Nowe to nowe ale sam wiesz ze to niezbyt profil co nie. Te 2650 mbar to myślę że okej będzie dla arl'a.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-03-2016, 19:51
Post: #14
RE: Intercooler - zapytanie
W zasadzie nowy chinczyk i jedzie dalej, regenerowac tam nie ma co i to nie te czasy Wink
02-07-2016, 15:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2016 15:31 przez misiozol.)
Post: #15
RE: Intercooler - zapytanie
Dobra daje znac, turbawke zmienilem jakis czas temu, sa male niuanse o ktorych trzeba pamietac przy zmianie ale to detale , i powiem tak do ~2500 nie widac roznicy, natomiast widac roznice 3000-4000 zdecydowanie , skrzynia automatyczna poszezyla uzyteczny obremb predkosci obrotowych i pozmienial nieco miejsca zmiany biegow Wink , teraz dolozylem wtryski AL i poprawilem mapy duracji i SOI, stwierdzam ze prawie nie czuc roznicy jedyne co jako ze jest praktycznie plasko 360 niutonow to automat sie nieco pogubil przez pierwsze ~20km nieco poszarpywalo przy zmianie ale sterownik zadaptowal sie i teraz jest praktycznie zmiana nie wyczuwalnia i zdecydowanie szybciej o dziwo Wink

Wzgledem efektywnosci/radosci najwiecej przynosi turbo+program
02-07-2016, 15:44
Post: #16
RE: Intercooler - zapytanie
Hamowni miałeś kupować to zapodaj jak coś jakiś wykresik. Ile teraz szacujesz ze jest pod maską? Prędkość max juz sprawdzałeś? Fajnie bo niewiele automatów jest dlubnietych.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-07-2016, 17:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2016 18:19 przez misiozol.)
Post: #17
RE: Intercooler - zapytanie
Z hamowni nic nie wyjdzie bo nie mam miejsca i tu jest moj problem a napalilem sie na nia jak dzik na szyszke Big Grin , kazdy kacik zagospodarowany pytalem sie tu i tam o jakas sensowna mobilna zeby ja upchnac w kacik ale marne szanse niestety slowo "mobilna" oraz "mala" nie idzie w parze z hamownia Wink chcialem kupic ten wynalazek na droge ale w irl non stop zakrety albo gory :/ rozwazalem setki mozliwosci , nawet hamowni jak na lekarstwo w jakims sensownym dystansie odemnie wiec marnie to widze. Jedyne co mi przyszlo do glowy to zrobienie custom rolek i uzycie tej drogowej bo ma podobno przystawke do zastosowania na rolkach ale czy to bedzie dzialac sensownie sam nie wiem musze sie nad tym powaznie zastanowic i pomierzyc czy mi cos z tego wyjdzie .

Mocy powinno byc jak arl po modzie czyli pod 200 bo w zasadzie wszystko jest upchniete z arl , predkosci max nie sprawdzalem bo auto i tak szlo wczesniej ile fabryka daje, bardziej to sie juz rozchodzilo o czas do rozpedzenia tych 2ton Wink moge stwierdzic ze przy depnieciu w podloge przy ~60-80km/h czuc "masywne" przyspeszenie jak na tego klocka .
29-01-2017, 12:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2017 12:27 przez misiozol.)
Post: #18
RE: Intercooler - zapytanie
Minelo kolejne 6 miesiecy i wszystko zdaje sie kupy trzymac Wink
29-01-2017, 12:36
Post: #19
RE: Intercooler - zapytanie
Dobrze slyszec takie slowa. W sumie chyba to jedyny taki sga w automacie podkrecony tak by szlo to odczuc jakos w kosciach ze sie juz jedzie.
Osobiscie uwazam ze sam chiptuning to tak troszke szkoda kasy. Niewiele poczulem jak w auy poszla suszarka asz plus wirus. Podobnie z golfem asz z samym wirusem. Szkoda wydawac kolo kafla a przyrost 20-25 koni jest prawie ze nieodczuwalny. Nie mowie by wariowac z moca i wstawiac jakies mega turbiny itd ale jakies turbo arl to minimum mize jakie brd itp tak by te 200 koni pod maska bylo. Ludzie mysla ze tu o liczby chodzi robia wielkie woow jak jest przyrost ze 50 koni. I tak jak mowisz w poblizu 200 koni z dobrym niutem mozna mowic ze cos sie dzieje. Sam chips to luzniecie glownie z dolu a na gorze niut dalej opada wraz ze wzrostem obrotow.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-03-2017, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2017 17:46 przez misiozol.)
Post: #20
RE: Intercooler - zapytanie
No niestety bez nowego turbo/wtryskow auy to kupsko jest, po wirusie jest lepiej ale du.py nie urywa, wiec tak powiem turbo od arl jest zdecydowanie przereklamowane zwlaszcza jesli wydamy na nie ~800zl lub wiecej jedyna jego zaleta to wszystko pasuje , teraz bym nie kupil tego turbo tylko szedl bym w turbo od volvo plus spawany wydech, zdecydowanie wiecej moze przy mniejszym wysilku ale teraz malo wazne , na razie auto kula ale zaczelo brac troche oleju , no coz latka robia swoje Wink




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  intercooler, chłodnica oleju - problem krisb 35 32,523 03-03-2015 20:27
Ostatni post: wesol
  intercooler roznice 115 a 130 KM syku85 1 1,663 28-01-2014 18:33
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name