Ocena wątku:
sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
04-12-2013, 23:04
Post: #1
sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
czy ktoś jest w stanie potwierdzić ostatnią teorię mojego mechanika odnoście nie odbijającego pedału sprzęgła?

Problem zaczął się od nie odbijającego pedału sprzęgła tzn nie zawsze i nie od podłogi . Pedał czasami sam "strzela" w stopę czasami trzeba go delikatnie pociągnąć. Wymieniona została na początek pompa sprzegła, potem kompletne sprzęgło z dwumasem i dalej jest tak samo. Ostatnia diagnoza mojego mechanika to uszkodzona skrzynia biegów. Tzn wałek na skrzyni dostał wzdłużnego luzu i "pracuje" razem ze sprzegłem po dodaniu gazu lub go ujęciu. Faktycznie jest efekt po delikatnym wciśnięciu sprzegła, dodawaniem i ujmowaniem gazu że pedał sprzegła sie "buja". Moje pytanie czy to na pewno skrzynia czy moze np poduszka któraś. Co sądzicie ?

Oznaczenie skrzyni to FUV, sharan 2003 rok z 1.9tdi 115KM 4 motion
Reklama

05-12-2013, 07:24
Post: #2
RE: sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
skryznia i walek nie maja nic do sprzegla. Zamach, docisk sa osadzone na bloku silnika. Tarcza sprzeglowa i tak ma latac na wielowpuscie walka od skryzni- ma sie obijac o dwumas i docisk po wcisnieciu sprzegla. tak samo jak 4 mot nie ma znaczenia. Luz na walku powoduje zgrzyt bo synchronizatory nie robia juz swojego wlasnie przez luz i nie ma precycji tak jakbys mial jakies luzy na wybieraku albo a linkach oz zmiany biegów.

Pedal nie wraca bo ni ejest odpowietrzony uklad. Bylo juz o tym na forum ze niekiedy pelnie szczescia uzyskuje sie po nawet kilku dniach uzytkowania auta i kilkukrotnym odpowietrzaniu sprzegla.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-12-2013, 13:02
Post: #3
RE: sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
Najlepszy efekt odpowietrzania jest wtedy jak się napełni wysprzęglik płynem jeszcze przed zamontowaniem. Wystarczy kilka razy ścisnąć w dłoniach wysprzęglik i zassać płynu tyle, aż przestaną lecieć bąbelki powietrza. Wtedy po złożeniu odpowietrza się tylko przewód doprowadzający płyn z pompki do wysprzęglika.
Ale skoro dwumas był wymieniony to i chyba wysprzęglik razem został odpowietrzony.
05-12-2013, 13:06
Post: #4
RE: sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
albo łapka sie wygieła co naciska łozysko oporowe i z tego sie przycina albo nosek który działa na zasadzie dzwigni tez mogł sie wyrobic na moje to na 99procent skrzynia jest ok musisz zdeontowac i zobaczyc ta łapie dzwignie
05-12-2013, 13:36
Post: #5
RE: sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
tu nie ma zadnej dzwigni. Tu jest wysprzeglik centralny z lozyskiem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-12-2013, 15:54
Post: #6
RE: sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
Mam to samo z pedałem. Też jestem po wymianie kompletnego sprzegła, też sie nie poprawiło - czasem nie odbija do końca i też mam problem z poszumiewającym 5tym biegiem. Zakladam, że przy wymianie odpowietrzane był układ sprzęgła... To co w koncu odpowietrzać do skutku? Czy nie?

PS> Po której stronie są wspominane w innym wątku dekielki w skrzyni?



05-12-2013, 15:59
Post: #7
RE: sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
na pewno jest to za co pcha wysprzeglik za łapke która popycha łozysko oporowe kazde auto tak ma ...... a gdy pedał nie odbija auto ciagnie na sprzegle czy nie? moze słoneczko podjechane na tarczy
05-12-2013, 16:03
Post: #8
RE: sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
auto jedzie normalnie gdy pedał nie odbije.



05-12-2013, 16:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2013 16:55 przez jolantcha61.)
Post: #9
RE: sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
faktycznie łapki nie ma to albo masz wyrobione docsik tzn słonczeko i haczy ten tłok co wciska sprzegło i z tego nie zawsze odbije itd szkoda sciagac skrzynie na takie cos na twoim miejscu jesli masz dobry dwu mas sprawdz czy na pedale jest jakas sprezyna itd a jak nie to załóz jakos i tyle za odkrecenie skrzynki biora 300zł bez sensu
odpowietrz raz jeszcze załoz wezyk na rurke zeby był pod góre jak odkrecisz zeby nie złapał powietrza rozumiesz o co lotto? 5 razy pompnij i znów odkrec i tak 7 razy uzupełnij płyn
05-12-2013, 18:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2014 19:36 przez wesol.)
Post: #10
RE: sprzęgło a skrzynia biegów 4 motion FUV
przestan co ty piszesz. Jaka sprezyne. Nie bylo nic i nie maja inni to co ma tam zakladac. żadnej lapy tam nie ma tak jak ci pisalem sloneczko haczyc o nic nie moze bo nie ma jak po pierwsze bo wszystko jest w osi a jakby sie jakims cudem cos wygielo to pierwsze odpalenie i sloneczko zrywa calosc i mieli jak w maszynce do mięsa.

Zle jest odpowietrzone sprzeglo i tyle. Nie wiem co wymyslacie tutaj. Zadnego zalewania sie nie robi wstepnego bo i tak jest to bezsensowne bo i tak nie bedzie zalane do konca. Poprostu trzeba po zlozeniu wszystkiego w calosc, pompowac chwile pedalem sprzegla i potem odkrecac odpowietrznik z rurka zapieta na niego. koniec tego wezyka do butelki i tak ze dwadziescia razy. Zkarecasz, pompujesz, odkrecasz odpowietrznik. Musi byc dobrze. Plyn ladnie wypelnia wysprzeglik, powietrze uchodzi i po sprawie. Problem tu w tym przypadku jest taki ze kolega odpwoietrzal nieumiejetnie bo pompujac pedalem sprzegla trzeba wiedziec ze plyn idzie w dól czyli do wysprzegika a powietrze gdzie ma isc jak nie do gory po wezu w strone pompy sprzeglowej. jak znowu wcisniesz pedal sprzegla to logiczen jest to ze wprowadzasz pwoietrze do wysprzeglika i tak mozesz osbie do usranej smierci pompowac. Dlatego zawsze powtarzam pompujemy ze dwa razy i odkrecamy odpwoietrznik z wezem. Czemu z wezem bo w tym wezu jest tez plyn i jak sie cofa ten plyn w tym wezu odpowietrnziak to nei zaciaga powietrza z zewnatrz tylko plyn.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Problem z Skrzynią Automatyczną Shazam 1 145 20-01-2024 20:22
Ostatni post: Łukasz12502
  Zmiana skrzyni biegów juniormater 7 1,038 15-03-2023 07:35
Ostatni post: juniormater
  Linki skrzyni biegów bizzy 3 571 05-02-2023 00:55
Ostatni post: Bogos
  Demontaż skrzyni biegów szneider 19 19,521 12-05-2022 00:13
Ostatni post: petec
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,457 05-06-2021 14:37
Ostatni post: kalamb
  1.9 TDI AUY - sprzęgło przestało załączać MaciekG 2 1,240 03-08-2020 20:48
Ostatni post: MaciekG
  Problem - Wyje sprzęgło przy 1500obr.min na 5 biegu trzewik 2 1,326 23-05-2020 22:51
Ostatni post: trzewik
  Twardy hamulec i muli po zmianie biegów. go2-jacek 2 1,176 08-04-2020 17:44
Ostatni post: wesz82
  Sharan 1.9 AUY 2002 problem ze skrzynią EHH samuraj489@gmail.com 12 4,776 30-12-2019 11:39
Ostatni post: wesol
  Skrzynia automat harnas24_2005 16 9,736 27-12-2018 14:04
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name