Ocena wątku:
Oklejanie maski
24-11-2013, 21:34
Post: #11
RE: Oklejanie maski
Jak pod okleinę miał bym zrobić taką przygotówkę jak po normalny lakier to bym wolał pomalować a dip zamaskuje odpryski.



Tutaj działam www.klubzafira.pl
Reklama

24-11-2013, 21:42
Post: #12
RE: Oklejanie maski
no tak ale jezeli masz robic cos na chwile dłuzej to lepiej chyba okleic bo dip niejest taki wytrzymały no chyba ze auto garazujesz no to lepiej dip plasti Smile no ale jak oklejac no to ilez czasu to jest wrównac szpachlą szlifnąc szpachle i okleić ? jak pisze ze ma garaz z ogrzewaniem to szpachle masz do obróbki po ilu 20 minutach ? bach na to folie i spokój Smile pod folie na szpachle niemusz podkładów dawać niemusisz zbytnio sie nad tym spuszczać byle było gładko Smile i dobrze odtłuszczone Smile
24-11-2013, 21:59
Post: #13
RE: Oklejanie maski
Są w wątku o dipie foty mojego kolegi co stoi na dworze autkiem i już leci drugi rok



Tutaj działam www.klubzafira.pl
24-11-2013, 22:08
Post: #14
RE: Oklejanie maski
no ja malowałem w tamtym roku dipem mazde 323 f i powiem trzyma sie to ładne kolory są tego ogółem fajnie to sie malowało ale do tego jednak temperatura powietrza potrzebna dobra Smile ja niepisze ze dip to zło Smile ja pisze ze moim zdaniem folia na maske wytrzymalsza Smile nasze sharany maja maske tak w dół i sa ostro narazone na kamczyki i uderzenia ja swoją w jednym roku malowałem dwa razy z powodu kamyczków po zakupie bry problem znikł Smile
24-11-2013, 22:46
Post: #15
RE: Oklejanie maski
Chyba zrobię eksperyment jak tylko znajdę trochę czasu.
Przygotuję maskę jak do malowania, czyli porobię zaprawki na odpryski i uzupełnię szpachlą.

Kupię kawałek folii 3M carbon, w sumie koszt nie jest jakiś astronomiczny bo maska wielka nie jest.
Okleję.

Jak będzie głupio wyglądać to zedrę i dokończę malowanie...



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
24-11-2013, 22:54
Post: #16
RE: Oklejanie maski
Ja kupiłem tutaj http://allegro.pl/folia-carbon-3d-matowa...27452.html
Też po podgrzaniu ładnie się formuje Wink



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
24-11-2013, 23:02
Post: #17
RE: Oklejanie maski
Ja obawiam się tego, że będą robić się pęcherzyki i odejdzie na załamaniach.

Nie wiem gdzie popełniłem błąd, ale oklejałem kiedyś wypełnienie zegarów w owiewce w motocyklu. Kształt dosyć skomplikowany. Na początku było ok ale po kilku razach narażenia na wysoką temperaturę w słońcu, folia odkleiła się od wewnętrznych łuków i zaczęła "prostować". Finalnie popękała.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
25-11-2013, 00:30
Post: #18
RE: Oklejanie maski
Co do dip-a to musi być ciepło bo jak malowałem przy 7 stopniach to spływało, musiałem od razu jechać suszarką po warstwie.
Powiedział bym że dip w ogóle nic nie maskuje - bo to tak jak lakier, na felgach miałem małe ryski i otarcia, odprysk jakiś się znalazł - i wszystko tak samo po dipie widać. Nigdy nie oklejałem nic "dużego" folią - ale powiedział bym że po folii właśnie nie będzie widać odprysków małych. Tzn. mówie o PlastiLAKU - jest bardziej wodnisty, nie wiem jak PlastiDIP.

Jak chcesz oklejać maskę - to super, tylko po pierwsze kupić jakąś firmową folię ( np. Oracle oryginalne 3M itd.) Potem naklejasz - powierzchnia musi być dobrze oczyszczona zarówno od góry jak i od spodu ( pasek dookoła - ile tam jest miejsca ale najlepiej ten 1cm zrobić )
Naklejasz folię - na zgięciach logiczne grzejesz - ale nie za bardzo oczywiście. Na rantach / rogach nożykiem nacinasz ( ale nie do końca samego żeby nie wystawał ci rancik ) i zawijasz do środka. Koniec filozofii.
Podziel się efektami.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  oklejanie pojazdu folią piotrek_1980 21 13,554 07-11-2019 10:21
Ostatni post: Czerwony

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name