Ocena wątku:
Przygotowanie samochodu przed zimą.
10-11-2013, 15:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2014 03:27 przez smok_wawelski.)
Post: #1
Przygotowanie samochodu przed zimą.
Witam! Zakładam ten temat , w postaci ,że każdy napiszę w jakiej postaci zabezpiecza swoje autko przed Zimą, solą z dróg i tak dalej!
1. Zimowe opony (to oczywiście jasna sprawa)
2. Środek który się w psikuję do dziuerki od kluczyka w klamce drzwi!
3. Nasmarować uszczelki od drzwi!
4. Płyn do spryskiwaczy.
5. Akumulator.
6. Świece.

I pytanie w Szatanie i jak Tiguanie na zimę mam alusy , (inne niż na lato) pytanie tkwi w tym ,że jak je mogę zabezpieczyć przed zimą, solą z dróg itp, w książce o Tiguanie wyczytałem.

Pielęgnacja i czyszczenie obręczy kół z lekkich stopów.
Sól z posypywania ulic i opiłki z hamulców zmywać z obręczy kół zl ekkich stopów (Tiguan) prawie co 2 tyg. Następnie potraktować koła środkiem do czyszczenia, nie zawierającego kwasu. Firma Volkswagen ,zaleca, aby gruntownie nasmarować koła co 3 miesiące twardym woskiem. Huh

Chodzi o taki wosk co na lakier? Bo wczoraj wosk Formuła 1 Made in USA, kupiony w ASO VW zrobiony Tiguan i faktycznie jest połysk, o niebo lepszy, i jak pada deszcz to ta woda po nim spływa. Za kilka dni zrobię Szatana, a ten wosk na Felgi przed zimą to daje coś czy nie?



VW SHARAN 1.9 TDI 136KUCY. 2001r
VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION 2.0 140KUCY. 2013r
Reklama

10-11-2013, 16:12
Post: #2
RE: Przygotowanie przed zimą.
no napewno da coś " choć woda z ulic szybciej go zmyje niz z auta Smile przed solą napewno co nieco ochroni lakier Smile ale napewno nie na całą zime Tongue
10-11-2013, 16:18
Post: #3
RE: Przygotowanie przed zimą.
Wiem wiem Big Grin Na pewno będę musiał jeszcze z raz albo 2 na zimę go nałożyć Big Grin Kiedy zmieniacie koła na zimówki? Big Grin



VW SHARAN 1.9 TDI 136KUCY. 2001r
VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION 2.0 140KUCY. 2013r
10-11-2013, 17:30
Post: #4
RE: Przygotowanie przed zimą.
Nie wiem czy czytałeś mojego posta pod swoim tematem odnośnie tiga, ale jak tam pisałem wszystko możesz zabezpieczyć i do wszystkiego są preparaty odpowiednie.

Wosk twardy - to woski w "paście" ( puszka ), często wydaje się że takie woski są "długo dystansowe" = 2mc+ wytrzymują. Po części to jest prawda bo są takie woski dobrych firm i faktycznie długo wytrzymują i są polecane. Jednak jak zawsze, trafisz na woski "w paście" ale kiepskich firm i wcale nie będzie to oznaczać że są one dobre.
Zarówno lakier na samochodzie jak i na kołach to "prawie" to samo = koła można smarować woskiem tym samym co lakier. Jednak koła bardziej dostają w tyłek ( od zanieczyszczeń, pyłu z klocków + temperatura ) itd. Dlatego też na koła lepiej zastosować preparaty bardziej do tego przeznaczone ( do zabezpieczania ).

Każdy wosk itd można "zmyć" przy nie odpowiednim stosowaniu preparatów myjących, dlatego też jak nałożysz taki twardy wosk na koła - a potem umyjesz to jakimś środkiem z kwasem to wosk po takim jednym myciu zleci.
Zresztą tak samo jest z samochodem - jak nałożymy wosk a będziemy potem myć auto pianą aktywną / czy jak to też nie którzy robią "płynem do mycia naczyń :/..." albo jakimś kiepskim szamponem z innym niż neutralne PH to zmyjemy wosk z lakieru.

Ten wosk który kupiłeś to bardziej jest mleczko ... i raczej jest on mało znany i średnio polecany.
Fakt prawie każde smarowidło jak posmarujesz to zaraz po da jakiś efekt lepszy czy gorszy ale chodzi o to żeby ten środek zabezpieczy na dłużej niż jedno - dwa mycia.

Polecane woski długo dystansowe są to min.: MEGUIAR'S #16 , COLLINITE 476(s) , FINISH KARE 1000P Hi-Temp , COLLINITE 915
Linki przykładowego sklepu: http://shiningcar.pl/pl/p/Collinite-915-...legance/56 , http://shiningcar.pl/pl/p/Meguiars-Profe...Wax-16/790

Oczywiście jak już pisałem sam wosk to nie wszytko - można powiedzieć że najważniejsze jest przygotowanie powierzchni.
Podstawa:
- dokładnie umyć auto
- wyglinkować
- umyć ponownie
- nałożyć jakiś cleaner do wosku ( Zymol HD Cleanse, Dodo Juice Lime Prime Lite <-- sam go używam bardzo dobry i popularny cleaner , MEg's DC1 , Prima Amigo <-- podobno genialny cleaner również i wykończenie świetne "głębokie" na ciemnych kolorach głównie ) przykładowy link do Prima Amigo: http://shiningcar.pl/pl/p/Prima-AMIGO/943
- i na to wosk ( coś z tego powyżej np. ) nakładany aplikatorem ( np. aplikator gąbkowy Meg'sa ) cieka warstwa "mgiełka" na lakier, potem niech wyschnie 5min ~ i polerujemy dobrą microfibrą do połysku ( np coś takiego:
http://shiningcar.pl/pl/p/ShiningCar-Blu...630gr/1052 )


Co do twojego pytania, chcesz zabezpieczyć koła ( zarówno zimowe jak i letnie możesz spokojnie ) kup preparat: 4nano Rim Protect

Umyjesz dokładnie felgi + oczyścisz i na to np. płatkiem kosmetycznym nakładasz środek - polerujesz i masz zabezpieczone felgi.
Potem wystarczy myjka ciśnieniowa + ew. delikatny środek / szampon i np mokra MF do umycia felg. A nie kwas itd.

Tutaj link do przykładowego sklepu: http://sklep.oemtuning.pl/pl/p/4nano-Rim...-felg/5230

I tutaj "efekty": http://www.youtube.com/watch?v=eUOSXcGUgZU

+ na przyszłość do mycia "odszczurzania felg" , "bezpieczny" a zarówno dobrze myjący środek to przykładowo: autoland atack ( 10zł za opakowanie ) i na pierwszy ogień można spokojnie tym myć felgi. - oczywiście jak nie są zabezpieczone np. woskiem itp bo to dalej kwas. Po zabezpieczeniu dobrym środkiem felg - nie będą potrzebne specjalne środki do mycia :-)



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
10-11-2013, 17:41
Post: #5
RE: Przygotowanie przed zimą.
1 wymiana opon na zimowe
2 Akumulator ( wymieniam raz na 2 lata. Centra )
3 mycie autka raz na tydzień ( lub po każdej większej trasie )
4 psikacz do zamków
5 sprawdzenie ukł. Hamulcowego i kierowniczego ( teraz czeka mnie,wymiana klocków )
I to by było na tyle.
Oczywiście po remoncie autka za rok będzie tego więcej ( min. Woskowanie )
10-11-2013, 18:20
Post: #6
RE: Przygotowanie przed zimą.
1. zmiana kapci,
2. z racji, że auto świeżo nabyte to wymiana termostatu, płynu chłodniczego (normalnie kontrola temperatury zamarzania),oleju i oczywiście wszystkie filtry,
3. przegląd uszczelek w aucie,
4. Zaaplikowanie dodatku absorbującego wodę z układu paliwowego. (pewnie nie pomoże, ale tez nie zaszkodzi Smile
5. Kontrola stanu wycieraczek,
6. wymiana dywaników z szmacianych na gumowe korytka.
10-11-2013, 18:38
Post: #7
RE: Przygotowanie przed zimą.
1-opony zmienione
2-płyn zimowy do spr. wlany
3-piec naprawiony
4-ukł hamulcowy i kierowniczy sprawdzony
5-wycieraczki ok
6-akumulator pokaże w mrozy czy da radę
7-uszczelki-czym smarujecie?
10-11-2013, 18:55
Post: #8
RE: Przygotowanie przed zimą.
Plan przedzimowy:
- wymiana opon to oczywista oczywistość (niestety muszę kupić nowe).
- wyjeździć paliwo do dna, żeby przejść na ON zimowy.
- wypsikać płyn do spryskiwacza (leję na potęgę przy każdej okazji, a końca nie widać...)
- pojechać na myjnię i dobrze nawoskować samochód przed zimą.
- zmiana dywaników z weluru na gumowe korytka.
- kupić dobre kable rozruchowe (jak się ma parasol, to deszcz nie pada).

Hura! Postojowe ogrzewanie mam niedawno zrobione (dzięki Stefano). Mrozy przybywajcie!

PYTANIE 1:
Głupia sprawa, bo nigdy w żadnym samochodzie nie smarowałem zamków i uszczelek i nigdy z nimi nie miałem kłopotów. Naprawdę polecacie?

PYTANIE 2:
Co polecacie do lusterek bocznych, żeby woda na nich nie stała? W końcu to pionowa powierzchnia, więc coś hydrofobowego powinno sprawę załatwić? Mam jakiś preparat do szyb i lusterek wewnątrz, ale mam wrażenie, że tyle samo daje, co wykonywanie wokół samochodu rytualnego tańca.
10-11-2013, 18:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2013 18:58 przez Sharuś.)
Post: #9
RE: Przygotowanie przed zimą.
Mam w swoim piecyk ,ale nie wiem czy działa, jak się wyłącza silnik to buczy. To webasto ?;O

piotto0 dzięki, za długą wypowiedz pomogłeś mi niesamowicie! Big Grin a ten wosk , to miałem w takiej puszce i u góry taka gąbeczka Big Grin teraz zrobię zakupy woski i rożne takie co mi polecałeś! ;D



VW SHARAN 1.9 TDI 136KUCY. 2001r
VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION 2.0 140KUCY. 2013r
10-11-2013, 20:19
Post: #10
RE: Przygotowanie przed zimą.
(10-11-2013 18:55)Czerwony napisał(a):  PYTANIE 2:
Co polecacie do lusterek bocznych, żeby woda na nich nie stała? W końcu to pionowa powierzchnia, więc coś hydrofobowego powinno sprawę załatwić? Mam jakiś preparat do szyb i lusterek wewnątrz, ale mam wrażenie, że tyle samo daje, co wykonywanie wokół samochodu rytualnego tańca.


To samo co polecam do szyb od zewnątrz czyli "niewidzialną wycieraczkę"
Rain-X ( tania - wystarczy na długo a daje radę i dobra ) na wszystkie szyby możesz położyć, brud tak nie będzie siadał łatwiej umyjesz dobrze kropelkuje Big Grin większość wody powinna spływać. Co do przedniej szyby to nie którzy mają podzielone zdania czy to dobre czy nie. Większość mówi że nie tych co nie używała ale sam nie używałem tego na przód to się nie wypowiem. Jednak na dniach będę nakładał na wszystkie szyby i jakieś małe testy zrobię może to się podzielę.

Tak samo dodam jak ktoś chce coś do parujących szyb ( do wewnątrz ) to polecam np.: CarPro Fog Fight , 4nano Anti-fog ( myjemy dokładnie szybę i odtłuszczamy np. IPA ) potem smarujemy cieniutką warstwę płatkiem kosmetycznym i przepolerujemy MF. Przez miesiąc zero parowania szyb. Efekt: http://www.youtube.com/watch?v=0lOX6XP0JDk



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  części do samochodu Grzechu P 3 3,055 03-04-2023 22:26
Ostatni post: PabloLG
  Potrzebny nietypowy skaj do samochodu dadi 2 1,763 03-04-2023 12:25
Ostatni post: Wiolka808
  Poznań - wypożyczenie samochodu Eqick 3 1,489 18-09-2017 12:03
Ostatni post: jester
  Jaki prostownik do motocykla i samochodu? jester 25 14,306 18-10-2016 08:28
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Z Legnicy ktoś? Posłuchać silnik przed zakupem rodzynek 2 1,306 12-10-2016 21:58
Ostatni post: STS
  Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? alec 14 7,181 26-10-2015 16:24
Ostatni post: K9Darek
  Zmiana samochodu... Krzysztoflon 27 10,980 09-12-2014 22:25
Ostatni post: daneczek76
Wink Dobra cena samochodu empoli71 25 16,358 15-05-2011 20:43
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name