Ocena wątku:
Antena CB
18-10-2013, 23:55
Post: #11
RE: Antena CB
Oj taką chciałeś taka kupiłeś, to była jedna z pierwszych moich anten. Kiedyś dojdziesz do wniosku pewnie i kupisz dłuższą. co do radyjka polecam ci firmę Konektor z Łodzi ul.Inflancka 65, wyślesz radio zrobią dobrze, dostaniesz protokół na modyfikację a uwierz że warto od razu inne radio.Z resztą na YT wbijesz konektor5000 i możesz sobie posłuchać radyjka od nich po modach.
Reklama

19-10-2013, 11:08
Post: #12
RE: Antena CB
Wiem wiem właśnie słyszałem świetne opinie o tej firmie a powiedz mi Bamber jak to wygląda potem z gwarancją na radyjko Smile ??
19-10-2013, 14:40
Post: #13
RE: Antena CB
Ja miałem we wcześniejszym samochodzie Radio Uniden 510 + antena sirio 150.Byłem z tego zestawu bardzo zadowolony.Do sharana postanowiłem założyć nowy zestaw bo tamta antena była na magnez,a w sharanie chciałem na reling i mniejszą żebym nie musiał ściągać wjeżdzając do garażu.Kupiłem Radio president hary II i antena też presidenta Georgia czy jakoś tak,taka krótka.I wrażenia takie jakbym się przesiadł z sharana na malucha.Zasięg ciulowy bez porównania, ale jakoś sie przyzwyczaiłem.Kiedy jak mi ukradną antene to kupię dłuższą.



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
19-10-2013, 17:05
Post: #14
RE: Antena CB
Raffen jak kupiłeś Georgię to się nie dziwię podobno takie są do pieczenia kiełbas choć nawet nie bo przy niej byś ręce poparzył.
Co do gwarancji przy tuningu to ją tracisz, masz na modyfikację dokument (przynajmniej tak robi Konektor) ale nie ma obaw za bardzo w takim szumofonie nie ma się co psuć a w razie czego jest Konektro prowadzą full serwis w 100%. Ale warto poddać zabiegowi radyjko.
18-03-2014, 10:55
Post: #15
RE: Antena CB
Witam podepne się pod temat odnośnie usytuowania kabla od anteny cb.
Mam zamiar zamontować cb w okolicy prawej strony fotela kierowcy i pytanko którędy najlepiej poprowadzić kabel przez auto tak aby wychodził na dach tylną klapą bądz tylnymi drzwiami a przy tym nie był widoczny jak możecie to opiszcie jak to macie rozwiązane zdjęcia mile widziane.



VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
18-03-2014, 11:27
Post: #16
RE: Antena CB
(18-10-2013 23:45)wojtek041 napisał(a):  Co do radyjka stuninguje może w przyszłość a antena nie uważam ją za szpanerską, moim zdaniem jest dobra ja na swą długość (odbiór-nadawanie w odległość ok. 7-8 km, uważam za dobry wynik) Smile
Ja mam podróbkę missouri i nie narzekam - wcześniej miałem hustlera 100 i uważam że zasięg na nim był mniejszy, na + było tylko że mniej śmieci zbierała ale 100cm irytowało mnie na parkingach podziemnych - swego czasu bardzo często jeździłem po takich miejscach. Teraz jest lepiej jeśli chodzi o zasięg, fakt że kumpel natrudził się sporo żeby ją wystroić, dla mnie dużym plusem jest ta sprężynka bo w tym miejscu antena się łatwo zgina (przez brak przegubu "zginął" hustler).
Co do ml145 to fajna antenka tylko jak dla mnie zdecydowanie za długa jak na dach naszych vanów.
Radio to nieśmiertelna onwa mk2.



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
19-03-2014, 12:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2014 13:07 przez smok_wawelski.)
Post: #17
RE: Antena CB
(08-10-2013 16:11)wojtek041 napisał(a):  ... że najlepsze opinie słyszałem o Prezydencie
Dobrze usłyszałeś tyle że pasowałoby dodać stary Harry bez ASC, zgadza się wtedy na 100% z małych radyjek jedno z lepszych.
W nowych radiach jest niestety ta sama prawidłowość co w autach, agd itd - to już nie ta jakość co kiedyś. Na dzisiaj np. rozsądnym kompromisem cena/jakość do auta wydaje się być np. TTI 770 ze 200zł tańsze od Harrego na antymiśka naprawdę nie trzeba radia za kilka stów a zasięg kilu km jest zupełnie wystarczający. Należy po prostu omijać szumofony i radia z najniższej półki. Samo ASC jest i dobre i złe, ja wole ręcznie ustawiać, nie działa to tak cudownie jak Vizir w reklamach.

(08-10-2013 18:09)bamber napisał(a):  ...... Co do anteny ja bym zainwestował w Sirio SG 1000 lub 1400 bajka antena.
A na czym ta bajka polega na napisie Sirio i chorej cenie ponad 200zł ? Cena bez sensu, za Lemma 1200 czy idąc dalej at72 da raptem 75 złociszy a naprawdę nie gorsza antena.

Tuningi no cóż w przypadku nowego radia - to utrata gwar która w przypadku Harego jest na 5-lat, i na czym ów tuning polega bo odsłuch na YT to niewiele wystarczy zmienić barwę tonu a na świadectwach można wszystko napisać. Nie jestem przeciwnikiem tuningów, nie oceniam też Konektora bo musiałbym pomierzyć radio przed i po, ale i sporo jest w tym segmencie naciągaczy, robił może ktoś konkretne i fachowe pomiary odpowiednim sprzętem przed i po tuningu czy tylko ocena na ucho ?

Przy okazji Konektor to nie czasem dawny Krzysiek Radiservice39 tak mi coś się ta Inflancka mętnie kojarzy ale może się mylę.

Następna sprawa - zasięg w warunkach drogowych, jeden z kol. pisze 40km - przyzwoicie, zupełnie realne, tyle że jak napisał autostrada, przypuszczam że zapomniał może dodać że na płaskiej otwartej przestrzeni, wyższa górka po drodze lub miasto a nawet las to i czasem nawet 5 czy 10km nie zrobi, nie pomoże najdłuższa antena ani moc trx'a, jedyne co pomoże to np. korzystne odbicie fali radiowej - porównanie zasięgu bez przyjęcia stałych warunków terenowych dla łączności bezpośrednich nie ma sensu.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
19-03-2014, 20:44
Post: #18
RE: Antena CB
Ja mam Midlanda ML145 i w połączeniu z Unidenem Pro 520 XL jest super.



[Obrazek: vwclub.gif]
19-03-2014, 20:55
Post: #19
RE: Antena CB
Chyba też zmienię kiedyś na tego Unidena 520, bo moje radio jest delikatnie mówiąc do d... jak się ostatnio przekonałem.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
19-03-2014, 20:59
Post: #20
RE: Antena CB
Powiem Ci, że 520 jest ok, przynajmniej dla mnie Smile



[Obrazek: vwclub.gif]




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Uchwyt na reling do Sharana antena CB ? sebter 8 7,305 12-11-2013 23:39
Ostatni post: goryl8
  Antena Sirio Performer 5000 gdzie i jak ja zamontowac? sznooora 6 10,259 25-12-2010 16:37
Ostatni post: Jabol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name