Ocena wątku:
za co lubię SGA?
22-09-2013, 22:50
Post: #11
RE: za co lubię SGA?
SGA lubie za to że:
- żona mnie na to auto namówiła,
- ma małe spalanie,
- ma 6 biegowa skrzynia
- bezawaryjność
- 140KM(fabrycznie 115)
- zintegrowane foteliki dla dzieci
Reklama

23-09-2013, 19:58
Post: #12
RE: za co lubię SGA?
Heart SGA -Po prostu za wszystkoHeart nawet za to ze co jakis czas wyczyszcza moj porfel ale najbardziej uwielbia go moja rodzinka po prostu SGA jest THE BESTBig Grin
24-09-2013, 13:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2013 13:24 przez red.)
Post: #13
RE: za co lubię SGA?
SGA po prostu jest Heart
a tak na poważnie to auto z dużą przestrzenią i ogromnymi możliwościami aranżacji wnętrza
dla mnie to duża zaleta bo auto na siebie zarabia i często przewożę duże rzeczy - wchodzą np. kasetony 70x270cm z luzem i jeszcze w 3 osoby można podróżować
a jak miejsca brak w środku to można holować przyczepę
np. taką jak w załączniku Cool
wielkość i funkcjonalność doceniłem także podczas wyjazdów z rodziną - jak dzieciaki były mniejsze to nie myślałem czy brać wózek czy może nie brać a tylko zastanawiałem się czy go składać do transportu Big Grin
dopełnienie komfortu to klima i ciemne szyby z tyłu
pomimo że mam 7 foteli to tylko raz wszystkie 7 było potrzebne, 6 natomiast przydało się wiele razy, na codzień jak jeździmy to w środku są tylko 4 fotele - 2 w drugim rzędzie ustawione na drugich mocowaniach - dzięki takiemu ustawieniu można położyć oparcia tylnych foteli jak dzieciaki śpią w czasie jazdy (środkowy fotel jest zbędny i niepraktyczny u mnie akurat) - oczywiście cały czas pozostaje do dyspozycji ogromny bagażnik - do tego ogromny plus jak dla mnie - wstawiam do środka 4m drabinę (3 segmenty po 2m) i nie tykam nic w ustawieniu foteli
oczywiście na wakacyjne wyjazdy holujemy przyczepę campingową - może 90 koni to nie idzie jak przeciąg ale daje sobie radę nigdy nie będzie tak dobrze żeby nie mogło być lepiej Big Grin
lubię długie trasy i to auto też lubi - chyba jest do tego stworzone - pozycja za kierownicą, fotele, łatwość prowadzenia, widoczność a w razie potrzeby jest gdzie się przespać Smile
do tego wszystkiego należy dodać prostą, trwałą i tanią w naprawach konstrukcję i mnóstwo nowych i używanych części na rynku w naprawdę niskich cenach
zawieszenie, podwozie, hamulce to też mocne punkty SGA - nie dość że wystarczają na wiele km to jeszcze naprawy kosztują naprawdę niewiele
podobnie z silnikiem - TDI to konstrukcja niezniszczalna - ten samochód trudno popsuć tak żeby koszt naprawy przerósł 1000zł Smile
oczywiście zdarzają się awarie ale ten samochód był już kiedyś nowy i nigdy nie będzie - zawsze mówię że duża trwałość to największy problem (starszych) konstrukcji VW - gdyby auto padło po 7 latach to nikt nie psioczyłby że w 15 letnim aucie coś niedomaga zwłaszcza że przebiegi w SGA na rynku wtórnym to raczej pobożne życzenia niż stan faktyczny
uważam że jeśli ktoś dba o swój samochód to raczej nie ma obaw że któregoś dnia po prostu odmówi mu posłuszeństwa
jak dla mnie jedyny minus to brak praktycznej półki z przodu w mk1 (np. na telefon) oraz symbolicznej wielkości schowek
oczywiście to tylko moje spostrzeżenia - być może trafił mi się wyjątkowy egzemplarz, może nie dostrzegam wad a może po prostu nie spodziewam się cudów w starym samochodzie
dodam że mój galaxy mk1 jest w bardzo dobrym stanie technicznym, wszystko co w samochodzie jest to działa, wszystkie awarie są usuwane na bieżąco i pomimo częstego przewozu dużych rzeczy autko jest czyste, zadbane i zawsze gotowe do wyjazdu
pozdrawiam wszystkich kierowców SGA
red
p.s. ale się rozpisałem - nie myślałem że tyle umiem napisać o samochodzie Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
18-05-2014, 10:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 10:28 przez slawko4x4.)
Post: #14
RE: za co lubię SGA?
pierwszy powód to było że wsiada się do nie go na idealnej wysokości > otwierasz drzwi obracasz tyłek siadasz wciągasz nogi Smile a nie jak w innych osobówkach wsiadasz jak do taczki a wysiadając musisz się podciągac do góry lub innego rodzaju akrobacje a już po pierwszym aucie 126pSmile powiedziałem sobie żadnego auta więcej z 2/3 drzwiami tylko 5

fajna pozycja za kierownicą ( na razie najlepsza ze wszystkich aut jakie miałem )

następne to to że jak zobaczyłem znajomego w swoim sharanie śpiącego na materacu w bagażniku prawie jak w domciu to trochę zazdrościłem że byłem w namiocie chociaż i tak spaliśmy pod gołym niebem ja na rozłożonym krześle a znajomy na kilku warstwach koc materac na ziemi koło ogniska ( na rybkach)

no i ta przestrzeń w środku do własnej aranżacji Tongue

wielki minus to ta wstrętna płaska deska pod szybą nie ma co i jak tam położyc i ogromne słupki boczne szyby czołowej ...na każdym rondzie i skrzyżowaniu trzeba uważac żeby się w nich coś nie schowało
18-05-2014, 20:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2014 20:58 przez smok_wawelski.)
Post: #15
RE: za co lubię SGA?
Jest wielkościowo dla mnie optymalny pomiędzy Passatem i T4 które od zawsze lubię.
Wygodny, dość wysoko siedzę
Wygodna duża przestrzeń zarówno pasażerska jak i ładunkowa z płaską podłogą - adaptowalna do potrzeb szybko i łatwo poprzez bezproblemowe położenie lub wyjęcie foteli (wszystkich lub wybranych).
Kształt karoserii - nie bez znaczenia przy holowaniu przyczepy kempingowej
Możliwość szybkiej, doraźnej adaptacji na mikamperka obsługującego np. krótkie 1-2 dniowe wypady.
Ceny i duża dostępność używek i zamienników części mechanicznych i karoseryjnych (oby nie była potrzebna ta zaleta).



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
18-05-2014, 23:29
Post: #16
RE: za co lubię SGA?
Ostatnio ,bez problemów przewiozłem segmentową bramę garażową,wystarczyło obrócic p.p. fotel (paczka 2600mm)stówa w kieszeni została Big Grin ...



Galaxy AUY
18-05-2014, 23:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2014 00:17 przez smok_wawelski.)
Post: #17
RE: za co lubię SGA?
Tak goozik - masz rację za to że pozwala zaoszczędzić też go lubię Smile
U mnie ostatnie oszczędności to:
- sholowana ok. 40km Cordoba jako dawca instalacji LPG - zysk. 150 w stosunku do lawety
- po przeszczepie LPG do Sharana sholowana od gaziarza pod chałupę zysk ok. 80
- dziś Cordoba została odholowana do nowego właściciela - zysk 0 (po kosztach paliwa)

Holowanie Sharankiem Cordoby na holu sztywnym - praktycznie jak jazda z przyczepą kempingową - za to też go lubię ale wolałbym już nie mieć takich oszczędności i takich okazji Smile



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
19-05-2014, 09:08
Post: #18
RE: za co lubię SGA?
Bo jest idealnym samochodem dla dyskopatów, pozwala nawet na 24h jazdę i plecy nie bolą, wszechstronny samochód rodzinny, części nie są drogie.



Arthezz Listonosz In-Post
19-05-2014, 09:58
Post: #19
RE: za co lubię SGA?
Po 7 latach użytkowania Passata B3 kombi, stwierdzam iż.
Sharan nie jest doskonałym ale posiada bardzo wiele zalet. Wielkość tego auta w środku może zadziwić nie jednego. Paskiem świetnie mi się jeździło przez te wszystkie lata, ale od kiedy wsiadłem do sharana, nooo to już inna klasa. Doskonałe fotele idealnie podpierajace nogi, i do tego obrotowe. Idealna miejscówka dla czterech osób na pogawędki przy zimnym browcu Wink w trasy, genialny. Zero zmęczenia. Dowolność konfiguracji foteli, a po wypięciu dwóch rzędów foteli, myślę że trumna z teściową spokojnie się zmieści Big Grin
Konstrukcja auta pozwala dać popis garażowym dłubaczom. Wystarczą dobre narzędzia i trochę oleju w głowie. Można sporo zaoszczędzić na pseudo-mechanikach wysysających z klienta ostatnie 100zł.
Osobiście posiadam 1995r. 2.0 ADY+Lpg. Niezniszczalna konstrukcja Wink
Brak mu nieco mocy, ale za to nadrabia bezawaryjnością i tanimi gratami jakby co. Czy poleciłbym auto, czy kupiłbym jeszcze raz? Oczywiście i to bez zastanowienia. Z resztą móje kolejne auto to zapewne też będzie Sharan tylko poliftowy Smile



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
20-05-2014, 09:18
Post: #20
RE: za co lubię SGA?
Ja swojego sharana lobie za wszystko Big Grin, nie mam z nim większych problemów. Idealny jest na dalsze wyjazdy , duży bagażnik , dużo miejsca. Może mało schowków na ale to nic Smile Też na nic nie wymienię jedynie na polifta Tongue



SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI":P




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name