Ocena wątku:
za co lubię SGA?
12-09-2013, 01:13
Post: #1
Heart za co lubię SGA?
Dla zrównoważenia istniejącego już wątku krytycznego, zakładam temat pozytywny:
- co lubię w moim SGA?
- dlaczego wybrałem SGA?

Proszę wyłącznie chwalić. Argumenty typu "nie starczyło na Bentleya" to nie tutaj.

Odpowiem jako pierwszy Smile

*
Dla mnie najważniejsze: Samochód na 7 DUŻYCH osób, który rozmiarami niewiele jest większy od rodzinnego kombi. Przykładowo: Zafira w trzecim rzędzie przewiezie tylko niedużych Pigmejów. Transpotrer lub Viano są z kolei znacznie większe. SAG jest idealny.

*
Ulubiony silnik: 1.9 TDI.

*
Dostępność części, zamienników i mechaników, którzy znają tę technikę.

*
Antena na szybie. Niby duperel, ale nie cierpię dużych samochodów z "ogonem".

*
Płaska podłoga w całym samochodzie + 2 metry długości od klapy do oparcia fotela kierowcy. Idealny do przewozu mebli z IKEA.

*
Ma najlepsze forum użytkowników w całej galaktyce. Przepraszam - Galaktyce...

*
No dobra, zostawię Wam trochę pola do popisu. Dawajcie!
Reklama

12-09-2013, 02:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2013 21:35 przez sp6qkx.)
Post: #2
RE: za co lubię SGA?
Ja lubie w nim przestrzeń , idealnie nadaje się na wyjazdy biwakowo-plenerowo-kampingowe ,
bez problemu daje rade na polnych drogach ze sporymi koleinami gdzie przeciętne auto dawno by zawisło.
Miałem okazje jeżdzić wieloma VANami ale przy nich SGA jest super oszczędne wydają mi się wręcz bezkonkurencyjne ,
tylko szkoda że nie produkowali z jednostką napędową 4 - 5 lub 6L V8 hihi Smile
Pozdrawiam ..



18-09-2013, 18:09
Post: #3
RE: za co lubię SGA?
Za co... za to że jest Smile

Najbardziej idealne auto dla każdego. Dla rodziny bo duże, dla kawalera płaska duża podłoga też się przyda Smile

Dlaczego wybrałem SGA. Bo sam jestem duży. Sporo czasu spędzam w samochodzie i w żadnym aucie nie czułem się tak komfortowo jak w SGA. Mogę na postoju 8h słuchać radia i nie muszę się bać że aku siądzie. Mogę wygodnie siąść z laptopem na kolana i czuje się jak w domu na fotelu.

Każdy pyta: "Po co Ci takie duże auto?" nie męczę się odpowiedzią. Odpowiedź każdy uzyskuje jak dzwoni i mówi: "Potrzebuje przewieść coś dużego. Pomożesz!" albo jak jadę na imprezę i na jednego kierowce przypada 6 pijących Smile
18-09-2013, 20:35
Post: #4
RE: za co lubię SGA?
Za co lubię swojego [...]..
Za dużo miejsca w środku,jadąc z rodzinką mam do dyspozycji mega bagażnik.
Wygodę jazdy,wysoko, komfortowo.
niezniszczalny silnik 1.9 tdi + cześci pod dostatkiem
ładny wygląd
a dlaczego wybrałem jednego z trojaczków...
Dlatego że chciałem mieć takiego [...] zeby jadąc gdzieś nie martwić sie jak upchać bagaże czy wybierać co zabiorę a czego nie.
W tych pieniądzach co szukałem to tylko w grę wchodziły trojaczki.Podoba mi sie voyager ale to amerykaniec i bałem się za bardzo w to pchać.inne ze względu na silnik,wygląd odpadają,Grandis za drogi,a zafira malutka,transporter to już bardziej jak dostawczak więc odpada,Vito też jest fajne ale też za duże,a nie potrzebuję aż tak wielkiego samochodu .Miało być kombi ale jak sie przejechałem sharanem kolegi którego potem kupiłem na chwile na próbę czy aby napewno chce takie auto.Jak sie okazało zakochałem się w takim samochodzie. Sprzedałem go bo miał 90KM i był zmordowany miał chyba z milion km ale w zimie tak jak ten palił od strzała.W tedy rozgladałem się za swoim wymarzonym sga aż kupiłem i mam.



Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
18-09-2013, 20:49
Post: #5
RE: za co lubię SGA?
No właśnie - dlaczego wybrałem: szósty członek rodziny się pojawił. Szukałem 7-osobowego auta (6 + choć jedno miejsce gościnne) dla wysokich. Już przy 5 personach myślałem o większym samochodzie, bo nikogo znajomego czy z rodziny nie można było zabrać, a powiększenie kolektywu rodzinnego tylko przyspieszyło wcześniejsze rozmyślania.
18-09-2013, 22:33
Post: #6
RE: za co lubię SGA?
Zawsze lubiłem duże auta,najlepiej się w nich czujęSmile Przejechałem się kiedyś sharikiem kolegi i zakochałem sięBig Grin Właśnie ta przestrzeń i wygoda,to jest to co w nim najbardziej cenię.Jak "Młodego" zapinam w foteliku,to na luzie,wyprostowany,a nie jak kiedyś-"zlamany" w pół jak strzelbaWink A że za niedługo powiększa mi się rodzinka - miejsca nigdy dość!
19-09-2013, 11:49
Post: #7
RE: za co lubię SGA?
Hmm za to, że po kilku godzinach jazdy nie boli mnie [automat-usunięto wulgaryzm] Big Grin
20-09-2013, 00:32
Post: #8
RE: za co lubię SGA?
1-komfort
2-przestrzeń
3-7 foteli lub 5 i mega bagażnik lub 2 i przedpokój
4-wysoko się siedzi przez co w nocy nie oslepiają
5-mocny , elastyczny , oszczędny silnik
a tak naprawdę to żona chorowała od kilku lat na alę a ja niezbyt się tym interesowałem
a gdy wreszcie dopięła swego i pojeździłem trochę , zaraz sprzedałem audi 80
teraz gdy wsiadam do cordoby ojca to wydaje mi się , że siedzę na asfalcie.
20-09-2013, 00:56
Post: #9
RE: za co lubię SGA?
Po dośc częstych problemach z Golfem III Variant postanowiliśmy z żoną kupić nowsze autko. Pod uwagę brałem Passata B5 FL, Audi A6, BMW E39, trochę Lagunę i Peugeot, oczywiście w kombi. Teść ma Sharana sprzed liftu i żona zaczęła mnie namawiać na większe auto. Po tygodniach dyskusji w stanie byłem zgodzić się na Tourana. To stało się tak szybko - kupiłem Sharana! Dzisiaj uważam to za bardzo dobrą decyzję. Przestrzeń, wygoda, możliwości, do tego dynamika i wyciszenie nie gorsze od aut w/w sprawiło, że czuję się "dziwnie" w mniejszych autkach... Moim zdaniem rewelacyjny samochód w swojej klasie.
20-09-2013, 09:42
Post: #10
RE: za co lubię SGA?
ja też szukałem a6 lub bmw e39 ale oglądając a6 w komisie moją uwagę zwrócił sharan i strasznie spodobała mi się funkcjonalność auta , pozycja kierownicą i te wszystkie bajery typu odwracane fotele podswietlenia wnętrza itp. :-) decyzji nie żałuję i poprostu uwielbiam robić nim trasy, zero zmęczenia, czysty relaks :-P a na nocne zasiadki wedkarskie poezja :-) śpi się jak w domu :-)



seat alhambra 1,8T




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name