Ocena wątku:
Zapalający się check na LPG
07-09-2013, 21:46
Post: #1
Zapalający się check na LPG
Witam,
mam problem z zapalającym się checkiem w VW Sharanie 2.0.
Check zapala się podczas jazdy na gazie i po przełączeniu na benzynę gaśnie. Przed zapaleniem się checka samochód szarpie. Wymieniłem przewody, świece, aparat zapłonowy, wtryski od gazu. Wielokrotnie samochód był ustawiany w warsztacie instalującym gaz. Spalanie na gazie to ok. 12 l w trasie i 18 l w mieście. Check informuje o wypadaniu zapłonu. Czy może mieć na to wpływ przepływomierz?
Reklama

08-09-2013, 01:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2013 01:32 przez sp6qkx.)
Post: #2
RE: Zapalający się check na LPG
Podłącz się pod VAG-a i zobacz co to za błąd i ewentualnie zobaczć w parametry czujników .
Kiedys miałem w Lanci taki problem że zle chodziła / szarpała na gazie i nie szło tego wyregulowac ,
okazało się że wtryski paliwa przepuszczały , byla mieszanka gazu z domieszką benzyny ,
pomogło odłączenie zasilania pompki paliwa ( dorobiłem wyłącznik )
ale i tak z czasem zdobylem dobre wtryski i jest już OK.
Pozdrawiam



08-09-2013, 13:02
Post: #3
RE: Zapalający się check na LPG
skoro masz takie spalanie to ta przeplywka niezle ci miesza. Na probe odepnij przeplywke i pojezdzij w trybie awaryjnym. Zobacz jak wtedy sie bedzie auto zachowywac, jezeli nawet spalanie spadnie to masz odpowiedz.

Ps. skad w ogole jestes?



Astra wybijała plomby od gleby Tongue
AleHandro zapewnia KOMFORT Smile
15-09-2013, 21:25
Post: #4
RE: Zapalający się check na LPG
A sonda lambda była sprawdzana?? Wszystko mi na nią wskazuje....
15-09-2013, 22:52
Post: #5
RE: Zapalający się check na LPG
(08-09-2013 13:02)G.T. napisał(a):  skoro masz takie spalanie to ta przeplywka niezle ci miesza. Na probe odepnij przeplywke i pojezdzij w trybie awaryjnym. Zobacz jak wtedy sie bedzie auto zachowywac, jezeli nawet spalanie spadnie to masz odpowiedz.

Ps. skad w ogole jestes?


Przeplywka nie spowoduje zwiekszenia soalania. Jest ogranicznikiem podlania paliwa wiec awaria jej powoduje zdlawienie silnika i ewentulnie niskie spalanie z powodu braku mocy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-09-2013, 19:13
Post: #6
RE: Zapalający się check na LPG
Jeżeli piszesz że samochód szarpie to może to być wina układu zapłonowego bo tylko tak można wygubiać pojedyncze zapłony ewentualnie jak ostatnio sam się przekonałem ( instalacja STAG 4 ) niskie ciśnienie gazu mimo że wskaźnik pokazuje coś innego .
Co do reszty to instalacja gazowa nie jest podłączona do przepływomierza . Sprawdziłbym raczej zachowanie czujnika / zaworu który jest odpowiedzialny za ciśnienie w układzie
22-09-2013, 19:38
Post: #7
RE: Zapalający się check na LPG
Witam,
bardzo wam dziękuję za pomoc, zmieniłem przepływomierz i auto dostało mocy, ale check dalej się zapala ( pierwszy raz zapalił się po przejechaniu 400 kilometrów, a potem zapłon wypadał co kilka kilometrów ) Sad
Jutro sprawdzę wtryski paliwa i ciśnienie.
Jak pomoże to dam znać

sonda była zmieniona - dzięki
22-09-2013, 21:26
Post: #8
RE: Zapalający się check na LPG
jedz do gazownika i ustawi ster gazu jak ma byc moze wszystko minie




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name