Ocena wątku:
Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
22-09-2013, 17:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 17:51 przez wojtek041.)
Post: #1
Sad Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
Witam !!!

Chciałbym podłączyć CB radio w taki sposób by wyłączało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Chciałbym tak zrobić w Sharanie 2003; 1,9; Skrzynia manualna.
Reklama

22-09-2013, 18:43
Post: #2
RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
Musisz znaleźć plusa po stacyjce i pod niego podpiąć zasilanie, o ile pamiętam to czarny, ale głowy nie dam. Weź jakiś miernik jak nie masz to zainwestuj z 15zł i szukaj w bezpiecznikach, masa do śrubki / karoserii, a plus na zasilaniu bezpieczników.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
22-09-2013, 18:47
Post: #3
RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
A czy mogę tak zrobić z zasilania radia (zwykłego CD) czy jest to jakiś problem ? Wink
22-09-2013, 18:50
Post: #4
RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
nie wiem czy bezpiecznik wytrzyma, radio ma osobny, ale ogólnie raczej nie ma przeciwwskazań.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
22-09-2013, 18:55
Post: #5
RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
Okej dzięki bardzo jeżeli coś stworze to dam znać. Dzięki bardzo za pomoc !!! Smile
22-09-2013, 20:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 20:35 przez wojtek041.)
Post: #6
RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
Powiem ci stasio59 że byłoby fajnie tylko czy to wytrzyma ??? Wink
01-03-2015, 22:52
Post: #7
RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
witam ja podpiolem sie pod radio cd i gdy wylanczam kluczyk to wszystko gasnie a pod swiatła bym nie radzil bo jak będziesz chciał posluchać na postoju to bęndziesz stal na swiatlach
02-03-2015, 17:25
Post: #8
RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
a nie mozna jakoś przerobić tego gniazda zapalniczki zeby sie wyłączała po wyjęciu kluczyka ?



Galaxy MK2 1.9 TDI 2004r - wirus na 169km / 360Nm Big Grin
Focus MK1 1.6 1998r
05-09-2018, 08:47
Post: #9
RE: Podłączenie CB radia w taki sposób by wyłączało się wyjęciu kluczyka
Z serii nie znam się ale się wypowiem... Dodgy
Masz dwie opcje podłączenia:
1. Opisana wcześniej, podpięcie pod system audio, plus po zapłonie itp.
2. Metoda przeze mnie bardziej preferowana i trochę trudniejsza.
Ciągniesz plus od akumulatora, podpinasz pod przekaźnik (odwrotny jak do świateł jazdy dziennej), czyli po podaniu napięcia na przekaźnik (plus po zapłonie) przekaźnik podaje prąd z aku do CB. Do tego masę podajesz albo z aku albo bezpośrednio z karoserii. Czasochłonne ale omijasz instalację samochodu co powinno wyeliminować "szumy i trzaski" pochodzące z elektryki auta. Mile widziany osobny bezpiecznik zaraz za akumulatorem.

Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od posiadanego radia i wbudowanych w niego filtrów.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Pozdrawiam



Na niczym się nie znam, nic nie potrafię... ale wszystko robię sam Cool
Back Galaxy TDi... iiiiistny szatan!




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośnik zewnętrzny do CB radia toma126 25 11,701 02-09-2018 22:35
Ostatni post: wossi_2008
  Gdzie macie zamontowane wasze CB-Radia rokito 90 86,381 14-12-2017 11:23
Ostatni post: Czarodziej
  Konwerter CB/MW do radia samochodowego Jabol 1 3,724 12-03-2012 08:36
Ostatni post: Sigma_74

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name