Ocena wątku:
16804 Katalizator czy sonda
09-08-2013, 18:49
Post: #1
16804 Katalizator czy sonda
Witam

Wyskakuje znany błąd 16804 (System katalizatora poniżej progu wydajności strona 1).
Jakiś czas temu kontrolka check engine zapalała się po 200 - 300km, teraz nawet 50km wystarczy i znów świeci (po skasowaniu).
Zrobiłem regulację mapy LPG - trochę za bogato było ale nie miało to specjalnie wpływu na kontrolkę i błąd.
Innych błędów VAG nie raportuje.

Mam więc pytanie jak ostatecznie zdiagnozować przyczynę awarii.
Jak w PolskimVAGu lub VAGcomie przeanalizować pracę obu sond lambda? Chcę wykluczyć sondy zanim zabiorę się za dalszą zabawę.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

10-08-2013, 07:56
Post: #2
RE: 16804 Katalizator czy sonda
blad w formie obd2 to moze byc od P0420 do P0424. Owszem swiadczy i slabej wydajnosci ukladu katalicznego. Ale zawsze wam mowie nie bierzcie doslownie tego wszystkiego. Wydajnosc ukladu katalicznego to tez moze byc i wiazka kablowa uszkodozna oraz sada nr2 tez moze fiksowac. Jesli juz tak bardzo chcesz kastrowac wszystko to pamietaj ze masz dwie lambdy i jak nie bedzie miedzy nimi katalizatora to nie ma sznas by nie bylo bledu po kastracji.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-08-2013, 15:36
Post: #3
RE: 16804 Katalizator czy sonda
Właśnie nie chcę tak od razu kastrować i wiem, że błędy mogą być generowane przez różne czynniki.
Stąd moje pytanie jak dalej diagnozować.

Może bym poszukał używanego katalizatora tylko czy jest sens.

W vagu, podczas pracy silnika obie sondy pracują - widać zmiany napięcia, tylko czy poprawnie. To, że katalizator ma słabą wydajność to pół biedy, bardziej bym chciał być pewny czy nie robi zbyt dużego oporu (czasem mam wrażenie, że jak na 204KM to jakoś tak słabo idzie).



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
10-08-2013, 19:16
Post: #4
RE: 16804 Katalizator czy sonda
no skoro zapalaja sie kontrolki, bledy sa a mieszanka niejest stechiometryczna to napewno nie ma optymalnej mocy to napewno. Poza tym 204 koni masz ale na samym koncu zakrsu obrotowego. Dlatego tez trzeba zauwazyc ze mimo iz masz 204 konie a uklad przeniesienie napedu jest tkai sam jak w tdi to przeguby, sprzeglo i dwumas czesciej dostaje po tylku jak w takim benzynowcu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-08-2013, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2013 20:20 przez skimir.)
Post: #5
RE: 16804 Katalizator czy sonda
Jak znajdę trochę czasu i chęci to może wydrę ten katalozator i zerknę do wnętrza. Choć robota głupia - nie lubię demontować zapieczonych układów wydechowych.

Wcześniej miałem sporadyczne błedy wypadania zapłonów i braku zapłonu na 1 cylindrze ale po regulacji LPG, wymianie świec i wyczyszczeni stykow cewek błedy nie wracają.

Mieszanka obecnie jest na przyzwoitym poziomie. Testowane i regulowane podczas jazdy. Co do mocy to moje subiektywne odczucie bo nie bardzo mam z czym porównać, tylko raz jedziłem innym sharanem z tekim samym silnikiem ale jakoś też nie powalał na kolana (w końcu 1800kg robi swoje). Mam wrażenie bardzo cieniutkiego "dołu". Jak się czasem zagapię i zejdę blisko 2000obr a nie zredukuję biegu tylko zostanie np 3 lub 4 to depnięcie pozostawia wielkie rozczarowanie...
Znajomy nabył sharana sprzed liftu z silnikiem VR6 (więć deczko słabczym) w automacie i po pierwszej jeździe skomentował - "jaka moooc", no więc jak się pytam "gdzie ta moc?" Jeździ przyjemnie ale...

PS: Ja się zastanawiam, po kiego grzyba dwumas do tej VRki wsadzili. Przecież to chodzi gładziutko...



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
10-08-2013, 21:34
Post: #6
RE: 16804 Katalizator czy sonda
pierwsze dwumasy byly wlasnie w benzynowcach a nie w dieslach. Moc masz ale musisz krecic go na 5000 obr przykro mi to nie silnik doladowany tylko wolnossacy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
26-09-2013, 09:15
Post: #7
RE: 16804 Katalizator czy sonda
Udało się rozwikłać problem z 16804??




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name