Ocena wątku:
1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
23-07-2013, 00:22
Post: #1
1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
witam mój problem to sharan 1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i po odpaleniu zazwyczaj za 2 razem dymi na siwo niebiesko i śmierdzi żywą nie przepaloną ropą, za 1 razem jak zapali nie wchodzi na obroty tylko rzuca nim i gaśnie jak by nie chodził na wszystkie gary, jak jest ciepły pali idealnie nie dymi tylko jak postoi tak z 7-8 godzin to nie może odpalić, ale jak już załapie raz to za każdym razem idealnie z pierwszego dzwona chodzi, jak jedzie to nawet do odcięcia dymku nie puści! oleju nie bierze,

pompowtrtski zrobione - regeneracja sprawdzone na eps'ie jest wydruk z kontroli

głowica kompletna razem z wałkiem zrobiona sprawdzona, uszczelka nowa,

oringi na pompkach wymienione na oryginał, gnizda na pd wydać że ruszone ale nie zapowitrza układu paliwowego i oleju też nie ubywa,

kąt symchronizacji był ustawiany od 0 do 1,1 i to samo,

rozrząd wymieniony komplet na nowy, filtr paliwa nowy, świece beru nowe

przed zdjęciem głowicy i regeneracją wszystkiego co możliwe zapalał na zimnym (temp. w miesiącu czerwcu) zdecydowanie lepiej i nie dymił aż tak przy odpalaniu (delikatna prawie nie widoczna i nie śmierdząca czarna chmurka) pomimo uszkodzonej uszczelki pod głowicą i dużych korekt na pd,
po wszystkich naprawach jedzi zdecydowanie lepiej i żwawiej, ale to odpalanie po kilkugodzinnym postoju do porażka! (mamy lipiec), w zimie to go kwaczem nie ruszy!
może ktoś przerabiał podobny temat na pd? lub zna kogoś ogarniętego z motorem tdi pd z okolic Lublina?



2,5 bau
1,9 auy
1,9 ahu+blok i wtryski afn
Reklama

23-07-2013, 00:43
Post: #2
RE: 1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
mialem podobnie
Po regeneracji pompek i wymianie pompy tandemowej problem z paleniem na zimno i z dymieniem zniknal.
Proponuje sprawdzic szczelnosc pompy tandemowej czy ona nie puszcza paliwa z powrotem.
23-07-2013, 01:06
Post: #3
RE: 1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
Wg mnie masz do wymiany koło zębate wału korbowego. Prawdopodobnie nie było wymieniane przy okazji wymiany rozrządu. Dobrze jest wymieniać go co drugą wymianę rozrządu.Stawiam w 100% na to koło. Pozdrawiam
23-07-2013, 06:20
Post: #4
RE: 1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
no jak juz cos palniesz to calkowicie bezmyslnie. Kolo ze stali twardej jak diabli wyrabia sie od gumowego paska??
Sklaniam sie takz ena problem z ukladem paliwowym. Z ta regeneracja pompowtryskow to sie ludzie tak spiesza nie wiem po co. Raz ze regeneracje w eiekszosci przypadkow robia u partaczy to jeszcze na zamiennikach. Nie wiemy c bylo robione i jak bylo robione. Zazwyczaj tez bledem mechanikow jest po wszlekich majstrowanich przy glowicy, pompkach i PD to ze pompki nie sa ustawione tak jak przewiduje producent ( katy osadzenia oraz luz na dzwigience) a takze blad zwiazany z uszczelnieniem pompy tandemowej przez cieniutka warstewke silikonu co rownie dobrze oznacza smierc nie tyle pompy tandemowej co odrazu pompowtrysków. Co ktos tam grzebal to nie wiemy wiec stwierdzic sie nie da co tam sie dzieje. Tak samo czy pompowtryski sa w tym silniku własciwe nie wspomne o regeneracji. Nigdy przenigdy nie robi sie takich rzeczy ze sie robi 3 powazne zabiegi jednoczesnie na silniku. Potem jak rozszyfrowac co jest nie tak?? Nic nie wiemy czy glowica byla planowana, sprawdzana i jaka uszczleke pod glowice założono. Zero info.

Kolo zebate na rozrzadzie widywalem co mialy przelatane 700 i 800 tys km odnowosci bylo w stanie idealnym. Te kola ulegaja zniszczeniu jak im scina klin jak sruba sie zluzuje lub przy demontażu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-07-2013, 07:54
Post: #5
RE: 1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
(23-07-2013 06:20)wesol napisał(a):  Te kola ulegaja zniszczeniu jak im scina klin jak sruba sie zluzuje lub przy demontażu.

Albo jak coś wpadnie do rozrządu Smile Miałem kiedyś uszkodzony czujnik halla i w końcu się rozleciał i wpadł pomiędzy pasek a koło. Koła chyba bardziej ucierpiały od paska Smile
23-07-2013, 19:24
Post: #6
RE: 1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
Cytat:no jak juz cos palniesz to calkowicie bezmyslnie
Panie moderatorze- spokojnie. Uwierz mi,że w tym samochodzie w kole zębatym ścina sie klin i przestawia się rozrząd. Kiedyś na wakacjach całą noc z niedzieli na poniedziałek grzałem silnik,żeby dojechać do mechanika i nie wzywać lawety. Po wymianie koła zębatego wszystko wróciło do normy. Prosiłbym kol.piopita niech napisze, co było przyczyną, jak dojdzie do ładu z sharkiem Smile
23-07-2013, 19:33
Post: #7
RE: 1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
tylko czemu nie wspomniales o tym tylko dopiero jak ja napisalem ze sei scina klin co. Ja takich kol nawymieniałem chyba ze 6 sztuk wiec chyba orietuje sie conieco co nie? Jelsi sruba centralna nie byla ruszana i dowalona odpowiednim momentem na nawet nieco wiekszym plus oczewiscie gwint na klej do gwintów to nie ma prawa sie cos skiepszczyć. Kól zebatych sie nie wymiania bo z tresci wynika ze chodzi o wymiane jakąś cykliczna co pewien czas bez wzgledu na to czy jest dobre czy nie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-08-2013, 13:36
Post: #8
RE: 1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
stawiałem na pompe tandem okazało się że zawór zwrotny na wężu od filtra paliwa mimo że go spawdzałem i wydawał się ok to dopiero po wymianie na nowy jest chyba sytuacja opanowana



2,5 bau
1,9 auy
1,9 ahu+blok i wtryski afn
13-08-2013, 04:41
Post: #9
RE: 1,9 tdi auy, ciężko pali na zimnym i dymi
Skad wiesz, ze opanowana jak jest cieplo? :-)




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciężko odpala na zimnym silniku lub po dłuższym postoju pieczara 6 153 17-03-2024 17:06
Ostatni post: Stefano
Question Ile pali TDI ? spalanie sharan_97 597 509,857 21-12-2020 18:48
Ostatni post: Mazur1908
  AUY - bardzo ciężko odpala nowy 102 30,568 20-09-2019 10:23
Ostatni post: wesol
  Ciężko pali na ciepłym 1.9 AFN Apbo 2 1,610 16-09-2019 20:19
Ostatni post: Andstal
  Galaxy ASZ nierówna praca na zimnym silniku gałgan1 0 1,114 12-09-2019 13:53
Ostatni post: gałgan1
  jak zimny ciężko pali monikapawel.c@wp.pl 4 2,046 18-08-2019 19:13
Ostatni post: wesol
  Słabo pali po dłuższym trzymaniu na zaplonie Niemago 0 705 12-08-2019 18:02
Ostatni post: Niemago
  TDI - ciężko pali, błąd wałka rzorządu (g40) Funny Boy 41 21,464 14-10-2018 21:39
Ostatni post: Bogos
  Ciężko odpala po tankowaniu Sharan 1,9 TDI 130 Bross1981 0 1,087 11-02-2018 18:02
Ostatni post: Bross1981
  Ciężko odpala/kopci 1.9TDI 110KM - zimny i nie tylko MelGrzybson 30 11,575 10-02-2018 19:43
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name