Ocena wątku:
Diagnostyka VAG 4.9 PL
07-01-2012, 09:22
Post: #11
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
mamy
http://sklep.motohid.pl/
Reklama

13-01-2012, 22:29
Post: #12
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
Witajcie

Mam mały problemik.
Od razu na wstępie pisze że odpowiedzi typu "tak się kończy zabawa vagiem" darujcie sobie. Sam mam świadomość że może to ja coś spiep....
A więc do rzeczy:
Wczoraj podpoiłem interfejs i odpaliłem polskiego vaga 4.9
Polatałem trochę po opcjach, i zachciało mi się pokasować inspekcje. Ok prosta sprawa, następnie już bardziej pewny siebie postanowiłem zmienić terminy inspekcji oleju. Wcisnąłem przycisk adaptacja i zmieniłem "chyba" ustawiłem kanał 5 i wstawiłem wartość 10 (myśląc ze inspekcja włączy się po 10kkm) i wcisnąłem klawisz test. Jako że nic się nie zmieniło wcisnąłem przycisk koniec Przyszła chwila opamiętania co do moich umiejętności).
wyszedłem z założenia (nie wiem czy słusznie) że jak nie wcisnę przycisku zapisz, to wartości zostaną po staremu.
Zajrzałem jeszcze do silnika, do bloków danych (jakieś dziwne odczyty wartości) i chcąc zobaczyć ustawienia pierwotne wcisnąłem ten klawisz. Jako że nic się nie działo po skopjowaniu błędów zakończyłem vaga.

Dziś rano przekręcam kluczyk i pierwsze moje zdziwienie, temperatura na zewnątrz "-25C", drugie zdziwienie wskaźnik z rezerwy wskoczył na max. Od razu mi przyszło do głowy że pewnie coś w tych kanałach namieszałem. Po kilku kilometrach temp została wskazywana prawidłowo i mam nadzieje że tak już zostanie, ale wskaźnik jest dalej na max.
Dziś po lekturze googla, znalazłem info iż podobne przypadki z wskaźnikiem paliwa, zdarzały się przy wykonywaniu testu wyjść, gdy zostało przerwane połączenie. Wczoraj też robiłem taki test.W trakcie "zabawy" vagiem też mi rwało połączenia. W tej chwili mogę sądzić że może właśnie przy tym teście mnie rozłączyło. Różnica jest tylko taka, że u innych wskaźnik pokazywał "0", a u mnie jest max.
Nie chcą już nic więcej "naprawiać" postanowiłem prosić was o pomoc. Co o tym wszystkim sądzicie? Czy problem leży w kanałach czy w zerwanym połączeniu w czasie testu?
I o teraz robić? Dodam że już mam vaga 3.11, 409, i vcds lite.

w necie znalazłem jeszcze takie info: "
sprawa wskażnika zakończona vagiem wejście w instrumenty adaptacja kanału 1 wartoś musi byc 0 wskażnik wskazuje idealnie" co wy na to?

Proszę o pomoc
Soki że tak dużo ale chciałem jak najdokładniej zobrazować moje "manewry".

Pozdrawiam



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
14-01-2012, 08:44
Post: #13
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
hmm. JEst duza szansa ze faktycznie cos uwaliłeś gdyz po pierwsze używałeś vag PL. Najlepszy i najstabilniejszy jest 3.11 full czyliu z crackiem( odblokowany dostępny na necie. Polski uwala sterowniki od poduch i me jeszcze innych kilka mankamentów.
Wyjsciem z tej sytuacji to najlepiej jest porownac ustawienia poszczegolnych grup w instruments z innego auta i w twoim zrobić tak samo. Najlepiej jakby to byl ten sam silnik ale w zasadzie liczniki nie powiny miec roznic poza kodowaniem do skrzyni itp spraw. Czujniki temp czy poziomu paliwa dawali raczej te same.
Zawsze ale to zawsze wchodząc w adaptacje zapisujemy na kartce wartośći jakie są aktualnie a pozniej zmieniamy na inne. Tak jak i kodowania danego modulu jak licznik, abs, silnik czy inne. Nie jest to straszne to wchodzenie w moduły i gmeranie tylko ta prosta zasada notowania wszystkiego w zeszycie.
Zeby Cie pocieszyć to i ja kiedys w poprzednim golfie kodowalem poduchy tak na próbę ( wyłączyć chcialem wszystkie) no i uwalilem znaczy sie zablokowalem sterownik poduch. Zakonczylo sie wymianą tegoż sterownika na taki sam z allegro za 70 zł.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-01-2012, 09:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 12:54 przez Rakus.)
Post: #14
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
Wesol na necie wyczytałem też że ktoś robił (test wyjść-czyli sprawdzenie działania podzespołów?? np wskaźników?) kilka razy aż w końcu wskaźnik zaczął dobrze wskazywać. Może i tu tak zrobić??
Jeśli tak można spróbować to tylko czym 3.11 czy polski vag?
Gdzie jest w 3.11 funkcja testu wejść?
Czy jak zrobię skanowanie to wykryje mi że coś jest nie tak ze wskaźnikiem?
I czy jak nie zrobiłem zapisz w adaptacji to mogło zapisać mi te testowane dane, bez wciskania klawisza zapisz??
Dzięki za wszystkie info.

test wyjść to - output tests- 03?
Instrument - tablica rozdzielcza- to licznik??
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najpierw zrobię:

1. Test licznika
17-Instruments -> Output Tests

a jak to nic nie da to chyba zrobię to:

2. Adaptacja wskazówek paliwa
17-Instruments -> Adaptacja 030, powinno być 128. Wartości które powinny wejść to min 120 max 136 

Rezystancja czujnika paliwa:

Fuel tank half full:
 approx. 162 ohms ()
 
Fuel tank full:
 approx. 40 ohms
 
Fuel tank reserve:
 approx. 250 ohms( )

Znalezione w sieci dla vw



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
14-01-2012, 15:30
Post: #15
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
tak instruments czyli blok 17 to licznik i tak samo output test to uruchamianie pokolei wszytskich testów w tym bloku. Używaj lepiej vaga 3.11. Najbardziej stabilny i najwiecej opcji ma. Co do tego ze zrobiles test i nie kliknałeś "save" to nie ma szans byś coś zmienił. Mozliwe ze poprostu jakas inna awaria sie stała. Wyciagales licznik może??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-01-2012, 15:47
Post: #16
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
Nie nie wyciągałem licznika, może jednak to te przerwane połączenie przy teście wyjść?
Wskaźnik zachowuje się jakby na odwrót wychylił się na max a baku jest może z 5 litów czyli ostra rezerwa, tak jakby odczytywał odwrotnie rezystancje.
Tak Wesol będę teraz używał vag 3.11 z crakiem.
Dobra idę się podpiąć i napiszę co i jak (oczywiście spiszę wszystko w razie czego Wink ).



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
14-01-2012, 18:33
Post: #17
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
a i odepnij kleme aku i kabelkiem zewrzyj je ze sobą znaczy sie zrób tzw twardy reset. Po resecie powinnien wskaznik paliwa poprawnie wskazywać.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-01-2012, 12:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 19:35 przez Rakus.)
Post: #18
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
Cześć

Wesol zrobiłem tak jak mówiłeś i niestety jest tak jak było. Po podłączeniu aku wskazówki poszły do końca jak przy testu wyjść, a później paliwo poszło na max.
Wg tego co podałem w poście wyżej powinienem mieć aktywny kanał 30 a mam tylko error.

Podam teraz jakie mam wartości na kanałach w 17-Instruments -> adaptacja
01-> 38656
05-> 12
06-> 23
07-> 89
08-> 230
09-> 22601
20-> 150
21-> 12
22-> 12
23-> 8
24-> 300
25-> 250
Reszta kanałów była bez wartości (error)- sprawdziłem do 99

7M0919881
soft 00072
shop WSC 59072

Mam do was serdeczną prośbę jakby ktoś mógł sprawdzić jakie wartości są u was przypisane w kanałach w liczniku, to bym porównał z tymi moimi.
I wszędzie czytam iż potrzebna jest zmiana na kanale 30 który jest u mnie pusty, moglibyście u siebie sprawdzić ten kanał?



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
17-01-2012, 15:06
Post: #19
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
Witam

Poradzono mi bym użył Polskiego Vaga do adaptacji, no i sukces (mam taką nadzieję) wskaźnik wskazuje 1/4 czyli ok tyle ile powinno być. Vag 3.11 (brak możliwości zmiany wartości)
Zmiana na kanale 1- 38656 zastąpiono O.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
07-02-2012, 18:13
Post: #20
RE: Diagnostyka VAG 4.9 PL
Witajcie

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mojego licznika. Prosiłem was by ktoś sprawdził nastawy u siebie w liczniku w opcji adaptacji. Jako że nie otrzymałem żadnej info, a zaczęły mi wyskakiwać inspekcje i cyrki z termometrem, zastanawiam się nad zrobieniem resetu liczników na kanale 00. Jest to podobno kanał do resetowania nastawionych wartości, i wystarczy wcisnąć save by powrócić do wartości fabrycznych.
Moje pytanie: czy ktoś to już robił ewentualnie gdzieś o tym czytał?
Czy mi nie skasuje wskazań przebiegu?

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie info.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Diagnostyka silnika z pomocą aplikacji na smartfona ? pretor 12 7,081 21-10-2015 14:27
Ostatni post: pretor
  Diagnostyka pompowtryskiwaczy tyger 20 12,363 24-05-2015 17:00
Ostatni post: kluska
  diagnostyka dogrzewacza w Alhambra - POMOCY mikolaj_555 12 8,461 29-01-2014 21:00
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name