Ocena wątku:
Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat
04-09-2011, 11:35
Post: #31
RE: Wycieraczki przednie - problem
Wesol czyli mam poprawić luty na wszystkich łączniach przy silniku, i w tym "pudełku"?
Co do tych blaszek to tak sprawdzałem, rozumiem że mam je jeszcze przesmarować miedzianką?
Smar grafitowy to na mechanizm wycieraczek (na trzpienie)?
A czym przesmarować samą przekładnię?



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Reklama

04-09-2011, 17:14
Post: #32
RE: Wycieraczki przednie - problem
W sumie to niewazne czym sie smaruje. Ja tam dalem mixa takeigo ze jest w zasadzie wszystko razem. Mialem zatarty jeden trzpien co napedza ramie wycieraczki- tą oś. Trzeba rozebrać całość i wtedy przeczyscic papierem sciernym, nawalic smaru a luty poprawic. Watpie by szczotki sie na silniczku wytarly gdyz nie pracuje on az tak duzo roboczogodzin. Mozna ewentualnie wnetrze silnika (jesli jest potrzeba taka ) poprostu przeropować i starczy. Tak robie w wiatrakach nawiewu bo te sa narazone wlasnie na kurz oraz wode z dworu. W tym przypadku popraw luty, blaszki podegnij, mechanizm przesmaruj i powinno smigac. We wtyczke tez mozesz psiknąć.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-09-2011, 19:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2011 20:14 przez Rakus.)
Post: #33
RE: Wycieraczki przednie - problem
heh no to jeszcze tylko poprawa lutów i będę wiedział na czym stoję.
Wesol punkcik poleciał już do Ciebie.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No i niestety poprawiłem wszystkie luty w silniku i magicznej skrzynce- sterowniku i nic z tego nie wyszło.
Z racji braku drugiego sterownika poratowałem się spęciem na krótko. Już gdzieś o tym czytałem teraz już mam praktykę.
Jakby ktoś potrzebował, to trzeba zmostkować pin 1 i 4 chyba (gruby przewód fioletowy -4 i cienki czerwony 1), oraz doprowadzić masę z akumulatora pin3 (biały przewód). Z tymi pinami nie wiem czy nie pomyliłem stron kostki, także jeszcze musicie to sprawdzić u siebie jak idą przewody. W takim podłączeniu nie mamy sterownika i wycieraczki działają tylko na ostatnim biegu z maksymalna prędkością.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
07-09-2011, 01:31
Post: #34
RE: Wycieraczki przednie - problem
Witam

Miałem podobny problem ale u mnie padł sam silniczek i po jego wymianie teraz wszystko pracuje jak należy.

pozdrawiam



Piszę poprawnie po Polsku.
13-09-2011, 23:28
Post: #35
RE: Wycieraczki przednie - problem
Witam,jestem tu nowy ale sharanem jeżdzę już ponad 4 lata(ponad 270 tys.km.),mam także problem z wycieraczkami.Na pierwszym biegu gdzie wycieraczka włącza się czasowo występują dwie prędkości,także na drugim biegu tym wolniejszym ,po przełączeniu bywa tak że wycieraczki chodzą szybciej,a po chwili idą swoją prędkością.
Nie wiem gdzie szukać przyczyny czy w przełączniku na kierownicy,czy może gdzieś dalej.Proszę o poradę.
15-09-2011, 21:49
Post: #36
RE: Wycieraczki przednie - problem
Jaką masz wersję wycieraczek??
Sterownik jest przy silniczku czy osobno??


Sprawdź na początek sam silniczek czo za każdym podłączeniem do prądu pracuje tak samo.



Piszę poprawnie po Polsku.
23-10-2011, 18:52
Post: #37
RE: Wycieraczki
Witam panowie Ja mam mały problem ale z tylną wycieraczką Wszystko działa ładnie Jak ją włączę to zrobi 2 ruchy w lewo i z powrotem ale zatrzymuje się za każdym razem w innym miejscu i troszkę mnie to drażni zwłaszcza jak zatrzyma się na środku szyby Może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać
24-10-2011, 02:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2011 02:15 przez fotograf123.)
Post: #38
RE: Wycieraczki
przyciera sie ... chyba ?.
albo silniczek cos kuleje (szczotki etc....)



ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
24-10-2011, 06:49
Post: #39
RE: Wycieraczki
Mialem tak u siebie. Poza zacierajcym sie trzpieniu to jeszcze byly zimne luty. Rozebralem caly mechanizm, wyczyscilem, przesmarowalem, polutowałem i chodzi elegancko.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-01-2012, 01:52
Post: #40
Sharan 2000r 1.9TDI Przednie wycieraczki brak czasówki i tylna ciągle pracuje
Witam.

Witam sie grzecznie z Leszna w Wielkopolsce. Mam Sharana 2000r, 1.9TDI na pompie rozdzielaczowej. Przeszukałem Wasze forum i elektrode, ale takiego problemu nie mial jeszcze nikt i nie wiele jak do tej pory mi pomogli, nie chce wywalac kasy w błoto, wiec pytam Was:

- Odkad mam autko borykam sie z problemem, ktory dzis mnie wyprowadził z rownowagi. Mianowicie - przednie wycieraczki nie mają tzw czasówki, czyli nie działa interwał czasowy. Jest bieg średni, jest bieg szybki. Silnik wycieraczek jest sprawny. Przekaźnik jest OK (niech szlag trafi konstruktorow VW za tą półke z przekaźnikami z trzema poziomami), bezpieczniki są wszystkie OK, a czasówka nie działa. Jak dam przełacznik na dół to mam jedno machniecie wycieraczkami, jak dam spryskiwacz to nie mam wcale machniecia wycieraczek a plyn leci na szyby. Żeby nie było za łatwo to wycieraczka tylna ma to do siebie, że działa idealnie, ale jak ją włacze to działa juz cały czas aż do wyłaczenia stacyjką auta Smile nie sposob jej wyłączyc i czasowo co kilkanascie sekund macha sobie po szybie. Jak mowilem, przekazniki popodmieniane, bezpieczniki sprawdzone. Tylna wiazka nie przetarta, silnik przednich wycieraczek sprawny, nie pozacierane sworznie. Jakies pomysły i wskazówki nasuwają sie może komuś? Bardzo prosze o podpowiedzi zanim zamowie z topranu nowy przełacznik wycieraczek Smile




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Swap foteli przód dmariusz 0 33 15-04-2024 10:36
Ostatni post: dmariusz
Video Zawieszenie przód strona prawa Niemago 3 314 30-08-2023 07:37
Ostatni post: Niemago
  Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy artak_09 145 24,832 04-06-2023 21:34
Ostatni post: Stefano
  Czy to UPG/uszczelka pod głowicą? - objawy/problemy/rozwiązania itp. - temat zbiorczy marecki_name 262 41,756 30-10-2022 12:28
Ostatni post: wesol
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,379 17-07-2021 21:18
Ostatni post: cierny
  ŚLIZG ZDERZAKA PRZÓD ukciak 0 494 22-06-2021 14:38
Ostatni post: ukciak
  Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy arturlahar 202 75,713 18-03-2021 23:31
Ostatni post: wesol
  Średnica tarcz przód Sharan 2004 r. 1,9 ASZ Tomek Westfalia 6 1,906 10-02-2021 19:55
Ostatni post: kisand
  Temperatura oleju - wartości/wskazania/problemy ze wskaźnikiem lucek2825 54 16,242 03-01-2020 21:57
Ostatni post: kisand
  Nie można otworzyć drzwi/ciężko się otwierają/zablokowane - problemy mechaniczne/zamek Ramzes79 70 16,680 21-06-2019 14:31
Ostatni post: awf6

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name