Ocena wątku:
Regeneracja kolumny
20-07-2013, 23:53
Post: #1
Regeneracja kolumny
Witam! zaczęło się od buczenia pompy od wspomagania, za każdym razem dolewałem, wycieku nie było nic.. wlałem kolo 3 litrów płynu, bo tak doiła pompa... pojechałem , do mechanika.. i jak zabaczył, na jakiś gumach jak ten płyn jest buła to aż był w szoku.. Kolumna się rozszczelniła z powodu stania sharana u makaroniarzy... Brakuje mi słowa, magłownica? powinna być gładka, abyła zardzewiała.. Oddałem kolumnę do regeneracji, to pewnego zakładu.. zregenerowana kolumna wróciła do Szatana. Złożony wszystko ok.. po pewnym czasie.. zauważyłem że auto mi ściąga bardzo na prawo... Zbieżność? heh była robiona i to kilka razy, u kilku fachowców poprawna na 100% ... Ciśńienie w kołach, wyważanie też okej.. Opony zmienione z przodu na tył z tyłu na przód.. Wszystko okej ZERO LUZÓW.. Przed regeneracją było 180km'h na autosradzie... puszczasz kiere i auto leci równiutko do przodu. Zniechęciłem się, bo wygule dużo jest negatywów ,że nie opłaca się regenerować kolumny.. Co to może być.. Dzwoniłem do dealera VW i kolumna góra i dół 2000zł ... Pomożecie mi co to może być?



VW SHARAN 1.9 TDI 136KUCY. 2001r
VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION 2.0 140KUCY. 2013r
Reklama

21-07-2013, 08:41
Post: #2
RE: Regeneracja kolumny
kolumna kierownicza to ta część co idzie wlasnie od przekladni kierowniczej (maglownicy) do kola kierowniczego. Dlatego sie nazywa przekladnia kierowniczą bo przeklada ruch obrotowy na ruch po lini prostej. Jelsi cieklo na uszczelnieniach przekladni to czemu nie dawac do regeneracji. Sporo takich przekladni wyciagalem i zakladalem wlasnie po regeneracji. nawet w autach na gwarancji jest to dopuszczalne i robi sie to z powodzeniem. Co tu zawinilo to nie wiem trzeba szukac albo tam gdzie regeneruja albo ten co to montowal.
Jedna mala uwaga oddajac magiel do regeneracji odkrecamy wszystko co sie da z przekladni. Zadnyc rure ani drążków im nie wysylamy razem z maglem. Pozniej sa cyrki bo nie oddaja tych czesci albo daja zupelnie od innego auta i nie pasuje to pozniej. Wiadomo jak robia cos to wszystko rozbieraja i pozniej pryz skladaniu z jednego wora wyciagaja i jak im pasuje tak skladają.
PRzekladni w życiu nawymienialem sie w chewroletach chyba ze 30 jedna w oplu antarze i okolo 10 w oplach typu astra, viki itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: Sharuś
21-07-2013, 11:57
Post: #3
RE: Regeneracja kolumny
Czyli co zawiniło? ;// ,że źle włożyli tę kolumnę?



VW SHARAN 1.9 TDI 136KUCY. 2001r
VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION 2.0 140KUCY. 2013r
21-07-2013, 14:17
Post: #4
RE: Regeneracja kolumny
(21-07-2013 08:41)wesol napisał(a):  Co tu zawinilo to nie wiem trzeba szukac albo tam gdzie regeneruja albo ten co to montowal.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-08-2013, 18:29
Post: #5
RE: Regeneracja kolumny
Znalazłem trochę czasu ,żeby opisać co było przyczyną ściągania. Jak wesol pisał pojechałem do zakładu który robił mi tę regenerację, powiedział mi ,że jakby była kolumna źle zregenerowana to by dał znać, ,że kolumny nie da rady zregenerować. Powiedział szukać w zawieszeniu. Pojechać , na podnośnik , przód auta odciążyć i ruszyć na jedyne kręcić kierownicą, w prawo i w lewo, jeżeli kierownica odbija to jest okej. Pojechałem do mechanika znajomego, wziął Szatana na podnośnik siedziałem w środku, i odpaliłem kręciłem kierownica odbijała czyli było ok.. Ale usłuszałem takie szumienie (tak jakby) mechanik chycił, koło i miało luzy z 5cm.. Do wymiany były łożyska poduszek mcpersona (cały amortyzator to czyma) były całkiem wyrypane. Teraz Sharan nie zdziera opon, i ZERO ŚCIĄGANIA. Dodatkowo kupiłem nowe oponki. I auto jak marzenie. Sprawdziłem, zbieżność tak kontrolnie. i jest wszystko w normie.

Pozdrawiam.



VW SHARAN 1.9 TDI 136KUCY. 2001r
VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION 2.0 140KUCY. 2013r
10-08-2013, 18:48
Post: #6
RE: Regeneracja kolumny
Tak się przy okazji zastanawiam na ile może mieć wpływ przykręcenie belki zawieszenia.
Trzyma się ona na 4 śrubach i ma pewien niewielki ale możliwy luz na otworach montażowych. Przesunięcie belki będzie powodować minimalną zmianę kąta pochylenia koła.

Pytanie do praktyków - czy ten luz może wygenerować na tyle dużą różnicę w kątach pochylenia koła, że zacznie ściągać?



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
10-08-2013, 19:13
Post: #7
RE: Regeneracja kolumny
zalezy od konstrukcji bo sa auta gdzie maja takie stozkowe kolki ustalajace na ramie i tu mozna sobei sciagac dowoli i zakladac i geo sie nie zmienia. Sa tez takie gdzie jest duża mozliwosc przesuniecia tej ramy i zmieniaja sie parametry dosc znacznie. Nie wydaje mi sie tez zeby od pochylenia auto bylo sciagane- raczje nie powinno byc. Poza tym nie jest to az tak duza ta zmiana bo w koncu nie przestawiaz tej ramy o cm a raczej mm.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Regeneracja tylnego i przedniego zawieszenia - czyli co wymienić? raventes 65 42,725 26-08-2023 07:25
Ostatni post: domel_pl
  Regeneracja pasów bezpieczeństwa f0ff 1 774 01-09-2021 21:13
Ostatni post: Czerwony
  Wymiana czy regeneracja półosi Chmielu 0 679 17-05-2020 07:54
Ostatni post: Chmielu
  Nie udana regeneracja zawieszenia osi przedniej DanielWroclaw 4 1,605 04-02-2020 08:04
Ostatni post: wesol
  Regeneracja skrzyni biegów krzys-k2 7 2,764 20-08-2019 21:12
Ostatni post: krzys-k2
  Regeneracja,malowanie czyszczenie felg aluminiowych. peters 18 9,740 24-04-2017 23:36
Ostatni post: Endriu Fakowski
  Regeneracja zaciskow tylnych kielbik. 32 28,029 24-10-2015 16:22
Ostatni post: pretor
  REGENERACJA KOŁA DWUMASOWEGO piwek86 5 4,030 07-11-2012 23:16
Ostatni post: kroz

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name